Beden eğitimi etkinliğinde çocuklara, vücudunu uyumlu ve kontrollü bir şekilde, istediği amaca uygun olarak kullanma becerisi kazandırmak hedeflenmektedir. Bu amaçla onlara; gelişim özelliklerine uygun, merak ve heyecan uyandıracak çeşitli istasyon çalışmaları ve eğitsel oyunlar sunulmaktadır.

Beden eğitimi etkinliklerimizde öğrencilerimiz kendini keşfetme, güven duyma, problem çözme, sorumluluk alma, liderlik ve dostça oynama (iş birliği) gibi özellikleri edinirler. Bunun yanı sıra grup oyunlarında, sıra bekleme, iş bölümü, kazananı tebrik etme, arkadaşlarına saygı duyma gibi davranışları yaşayarak öğrenme fırsatı da bulabilirler.

TED Çorlu Koleji Anaokulunda beden eğitimi derslerimiz yüzme ve temel jimnastik dersleri ile dönüşümlü olarak yapılmaktadır. Yüzme derslerimiz, kapalı yüzme havuzumuzda, bir beden eğitimi ve yardımcı öğretmen eşliğinde , jimnastik derslerimiz ise sadece anaokulu öğrencilerimize ait spor salonumuzda, branş uzmanı beden eğitimi öğretmenimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.