İndirim ve Burslar – TED ÇORLU KOLEJİ
TED Çorlu Koleji, TED Genel Merkez onaylı TED Çorlu Koleji Burs ve İndirim Uygulamaları İç Yönetmeliği’nde tanımlanan indirim olanaklarını sunarak ve 5, 6, 7, 8 ve 9. sınıflar için %100, %75, %50 ve %25 başarı bursu vererek eğitimde fırsat eşitliği yaratmaya özen göstermektedir.

Kurumsal burs yönetmeliğinde tanımlı burs olanaklarına ek olarak, kurucuların imkanları ile, matematik ve fen sorularında üstün başarı gösteren bir öğrenciye SUAD DAYANIKLI BURSU, genel sıralamada derece yapan ve anne veya babası öğretmen olan bir öğrenciye IŞIL DAYANIKLI BURSU verilmektedir.

TED Genel Merkez onaylı TED Çorlu Koleji Burs ve İndirim Uygulamaları İç Yönetmeliği'ne göre, akademik başarı bursları ve indirimler sadece öğrenim ücreti üzerinden yapılır.

Öğrenci, bir eğitim öğretim dönemi içerisinde, yukarıda belirtilen 1, 2, 3 ve 4. madde indirimlerinden ve başarı bursundan aynı anda faydalanamaz. Birden fazla indirim hakkı ve başarı bursu kazanılması durumunda, öğrencinin lehine olan en yüksek orana sahip indirim veya burs uygulanır. Peşin ödeme indirimi 1, 2, 3 veya 4. madde indirimlerinden biriyle veya burs ile birleştirilebilir.

Türk Eğitim Derneği 2003-2004 eğitim öğretim yılından itibaren, başarılı ama maddi imkânları kısıtlı öğrencilerin Tam Eğitim Bursu kapsamında okutulması uygulamasına başlamıştır. Detaylı bilgi www.ted.org.tr adresinde bulunmaktadır.
Atatürk Köşesi

Ansolon