TED Çorlu Koleji, TED Genel Merkez onaylı TED Çorlu Koleji Burs ve İndirim Uygulamaları İç Yönetmeliği’nde tanımlanan indirim olanaklarını sunarak 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar için %100, %75, %50 ve %25 başarı bursu vermekte, eğitimde fırsat eşitliği yaratmaya özen göstermektedir.

 

TED Genel Merkez onaylı TED Çorlu Koleji Burs ve İndirim Uygulamaları İç Yönetmeliği'ne göre, akademik başarı bursları ve indirimler sadece öğrenim ücreti üzerinden yapılır.

Öğrenci, bir eğitim öğretim dönemi içerisinde, yukarıda belirtilen 1, 2, 3, 4 ve 5. madde indirimlerinden ve başarı bursundan aynı anda faydalanamaz. Birden fazla indirim hakkı ve başarı bursu kazanılması durumunda, öğrencinin lehine olan en yüksek orana sahip indirim veya burs uygulanır. Erken kayıt indirimi 1, 2, 3, 4 veya 5. madde indirimlerinden biriyle veya burs ile birleştirilebilir.

Türk Eğitim Derneği 2003-2004 eğitim öğretim yılından itibaren, başarılı ama maddi imkânları kısıtlı öğrencilerin Tam Eğitim Bursu kapsamında okutulması uygulamasına başlamıştır. Detaylı bilgi www.ted.org.tr adresinde bulunmaktadır.