Okul öncesi rehberlik servisinin misyonu; öğrencilerimizin fiziksel, sosyal, psikolojik ve bilişsel açıdan en iyi şekilde ilköğretime ve hayata hazırlanmalarında gerekli psikolojik desteği sağlamaktır.

Okul öncesi bölümümüzde rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri, öğrenciye yönelik ve aileye yönelik rehberlik olarak iki aşamada yapılmaktadır. Öğrenciye yönelik rehberlikte öğrencinin okula adaptasyon süreçleri, okulda veya okul dışındaki uyum ve davranış sorunları, çocuğun ilgi ve yetenekleri, okula hazırlık çalışmaları, karakter eğitimi ve çok yönlü zeka eğitimine yönelik uygulamalar yapılmaktadır.

Aileye yönelik rehberlikte ise veli ile sık sık birebir görüşmeler yapılarak öğrenci ile ilgili bilgiler verilmekte, ailenin çocukla ilgili ya da çocuğu etkileyeceği düşünülen sorunlarına yönelik danışmanlık hizmeti verilmektedir.

PDR POSTASI

TED Çorlu Koleji Anaokulu PDR Biriminin hazırladığı ve her ay velilerimize gönderdiğimiz PDR Postası bültenlerinin konu başlıklarına göz atabilirsiniz. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz, merak ettiğiniz ya da paylaşılmasını istediğiniz konu başlıklarını bizlerle paylaşabilirsiniz.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı