LGS hazırlık programının temelini öğrencilerimizin sınavda çıkan derslerdeki tüm konuları eksiksiz bir şekilde öğrenmeleri oluşturmaktadır. Bu temelden yola çıkarak öğrencilerimiz bu süreçte sistemli bir programa tabi tutulmaktadırlar.

TED Çorlu  Kolejinde uygulanan sınıf içi eğitim teknolojileri ile öğrencilerin eğitimleri yapıcı olarak desteklenirken aynı zamanda sınıf içinde çok sayıda soru çözmeleri sağlanarak sınav sistemine hazırlanmaları sağlanıyor. Sınavlara hazır olmanın en önemli basamaklarından bir tanesi test tekniğine hakim olmaktır. Bu sebeple TED Çorlu Koleji öğrencilerine kurumumuz ve TED Genel Merkezi tarafından periyodik olarak deneme sınavları uygulamakta ve uygulanan bu sınavları danışman öğretmenler ve branş öğretmenleri ile detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmeler ile öğrencilerin konu eksikleri tespit edilir ve öğrenciler okulumuz tarafından uygulanan Hafta Sonu Kurslarına yönlendirilir.

Türk Eğitim Derneğinin eğitim uzmanları tarafından hazırlanan ve tüm sınav konularını taramaya yönelik sorulardan oluşan seviye tespit sınavları ile (STS) öğrenciler LGS öncesi hem kendilerini birçok kez deneme fırsatı yakalıyor hem de ülke genelindeki başarı ortalamalarını öğrenmiş oluyorlar. Sınavlar sonrasında öğrencilerimiz yanlış çözülen ya da çözülemeyen soruların doğru çözümlerini öğretmenleri ile gerçekleştirdikleri bire bir çalışmalarla inceleyerek konu eksiklerini gideriyorlar.

Sınavlara hazırlık kapsamında Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimimiz ve öğrencilerimize özel Eğitim Koçları tarafından uygulanan ortak çalışmalar ile sınav öncesi büyük önem taşıyan motivasyon ve sınav kaygısı konularında öğrencilerimize ve velilerimize seminer çalışmaları sürekli olarak uygulanıyor.