TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

MERHABA

TED Çorlu Koleji Ailesi olarak yaşamımızın her kesitini paylaşmayı arzuluyor, okulumuzdaki gelişmeleri  sizlere düzenli bir iletişim ile aktarmayı ilke ediniyoruz. Bu çerçevede, okulumuzun ilk bültenini yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bundan böyle her ay sizlerle birlikte olacağız; gelişmeleri, güzel haberleri, başarıları birlikte kutlayacağız. Bizi takip edin...

SINAVLARA KATILIM REKORU

TED Çorlu Kolejinde okul öncesi ile ilkokul dönemi için sınav yapmadan, PDR gözlemi ile kayıt yapıyoruz. Diğer yandan 2021 Eylül’de 5-6-7 ve 8’de okuyacak öğrencilerimiz için 6-7 Şubat ve 11-12-19 Mart tarihlerinde sınavlar yaparak, okula giriş ve bursluluk imkanı tanıdık. Gururla belirtmeliyiz ki sınavlara katılım rekor ölçüsünde yüksekti. Bu bile tek başına TED Çorlu Kolejine ilginin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Mutluyuz, gururluyuz.

KONTENJANIMIZ DOLMAK ÜZERE

TED Çorlu Kolejinde, 2021-2022 eğitim öğretim yılında okul öncesinden 8. sınıfa kadar öğrenci alacağız.  Lise kısmı 2022-2023 eğitim öğretim yılında, 9. sınıf düzeyinde öğretime başlayacak ve özellikle kendi öğrencilerimize açık olacak. Bu yıl için, aramıza katılabilecek öğrenci sayısı 675 ve 12 Mart itibarı ile 350 öğrencimiz ön kayıt yaptırmış durumda. Özellikle okul öncesi ile 1. ve 5. sınıflarda kontenjanımız dolmak üzere. Bizi tercih eden tüm çocuklarımıza ve velilerimize teşekkür ederiz.     

BURS OLMAZSA OLMAZIMIZ

TED Çorlu Koleji olarak eğitimde fırsat eşitliğine önem veriyor ve bu nedenle başarılı çocuklarımıza burs imkanı tanımaya özen gösteriyoruz. Bugüne kadar sınavlara giren ve kayıt hakkı kazanan çocuklarımızın 101’ine burs imkanı tanıdık. Öğrenci sayımız arttıkça burs imkanlarını sayı ve çeşitlilik anlamında zenginleştirmeyi hedefliyoruz.

GÜÇLÜ KADROMUZ HAZIR

TED Çorlu Koleji öğretmen kadrosu için bugüne kadar 90'ın üzerinde öğretmen ile mülakat yapıldı. Mülakatı olumlu geçen öğretmenler TED Genel Merkezindeki komisyonlar tarafından değerlendirildi. 12 Mart itibarı ile, hepsi dört yıllık üniversite mezunu olan, çalışma hayatlarındaki başarı ve referansları ile fark yaratan öğretmenlerimizin ortalama deneyimi 10,4 yıl. Öğretmenlerimizin %53'ü Çorlu ve çevresinde tanınan, bilinen isimler; %47'si ise Türkiye'nin farklı şehirlerinden aramıza katıldılar.

İNŞAATIMIZ BİTMEK ÜZERE

Okulumuzda inşaat bitmek üzere. Son iki aydır kaloriferler de yanıyor. Mart ayında belediyemizin yolları yapmasını bekliyoruz. 23 Nisan’da okul sıralarımızın geldiği, her sınıfta akıllı tahtaların yer aldığı, kapalı spor salonumuzda basket müsabakasının yapıldığı, yüzme havuzumuzda yüzücülerin yüzdüğü bir günü hep birlikte göreceğiz. Şimdiden programınıza yazın ve 23 Nisan Şenliği için hazır olun!