TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

OKULA GİRİŞ/BURSLULUK SINAVINDA REKOR KIRDIK

2022-2023 yılında 5, 6, 7, 8 ve 9. sınıfta okuyacak öğrencilerin okula giriş/bursluluk sınavını 9 Ocak 2022 Pazar günü rekor bir katılımla gerçekleştirdik. Üç seansta gerçekleştirdiğimiz sınavımıza 2.000 üzerinde öğrenci katıldı. Öğrencilerimiz sınavdayken arzu eden velilerimiz Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Murat Dayanıklı’nın konferans salonumuzda yaptığı tanıtım sunumuna katıldı. Tüm öğrencilerimize ve velilerimize/veli adaylarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

KAYITLARIMIZ BAŞLADI

20 Aralık 2021 günü başlayan kayıt yenileme döneminde, neredeyse her öğrencimizin kaydını yenilemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdi sırada, netleşen kontenjanlarımıza okulumuz dışında okuyan öğrencileri kabul etmek üzere başlayacağımız yeni kayıt dönemi var. Kayıtların hızla yenilenmesi ve 2022-2023 eğitim öğretim yılı için özellikle okul öncesi, 1, 2, 5, 6 ve 9. sınıflarda kontenjanın üzerinde yeni kayıt başvurusu olması, doğru yolda emin adımlarla yürüdüğümüzü ve fark yarattığımızı gösteriyor.

OKULUM TEMİZ BELGESİNİ ALDIK

COVID-19 salgınına karşı gerçekleştirdiğimiz akılcı tasarım ve teknoloji uygulamalarının yanı sıra hijyen şartlarını geliştirmek ve her türlü enfeksiyonu önlemek üzere oluşturduğumuz politika, prosedür ve standartlar sayesinde, açılışımızın dördüncü ayında Okulum Temiz belgesini aldık. Biliyoruz ki COVID-19’u sadece alacağımız tedbirler ile yenebiliriz. Bu yüzden tedbirlerimizi sıkı tutuyor; maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyuyoruz.

İLK KARNE HEYECANIMIZ

TED Çorlu Koleji olarak 2021 yılında başladığımız eğitim öğretim hayatımızın ilk yarıyılını geride bırakmak üzereyiz. Akademik, sosyokültürel, sanatsal ve sportif alanlarda birçok başarı sağlayan öğrencilerimizin TED Çorlu Kolejindeki ilk karne heyecanına ortak olmanın gururunu yaşıyoruz. 21 Ocak 2022 tarihinde öğretmenlerinin hazırladığı sürpriz hediyelerle yarıyıl tatiline merhaba diyecek öğrencilerimizi şimdiden tebrik ediyor, eğitim öğretim hayatları boyunca başarılar diliyoruz.

SÖMESTİR TATİL PROGRAMI

Sömestir tatilinde çoğu öğrencimiz tatilin keyfini çıkaracak. Ancak her yaşın getirdiği sorumluluklar farklı ve bu bağlamda biz de 8. sınıf öğrencilerimiz ile LGS sınavına hazırlık çalışmalarına tatilde devam edeceğiz. Öğrencilerimizin sömestir tatilinde sınav sürecinden kopmamaları ve eksik kazanımlarını tamamlamaları için program hazırladık. Yarıyıl tatilinin ilk haftası gerçekleştireceğimiz program sayesinde öğrencilerimizle hem birinci dönemki derslerin tekrarını yapacak hem de Millî Eğitim Bakanlığının yayınladığı örnek soruları çözeceğiz.

‘BABA KIZ’ TİYATROSU OKULUMUZDA

Türk tiyatro ve sinema tarihine çeyrek asırlık sanat geçmişiyle hizmet etmiş, yeteneğini bilgisiyle, emeğiyle geliştirmiş, tiyatro oyunları ve sinema filmleriyle Türkiye'de seyircinin kalbinde taht kurmuş isimlerden Müjdat Gezen’i tiyatro severlerle buluşturuyoruz. Müjdat Gezen, kızı Elif Gezen ile birlikte 25 Şubat Cuma günü saat 20.30’da okulumuzun konferans salonunda “Baba Kız” isimli tiyatrosunu sergileyecek. Bilet almak için Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak ile iletişime geçebilirsiniz.

SPOR YAPMAYA VAR MISINIZ?

Fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan sağlıklı bireyler yetiştirme hedefimize hizmet eder nitelik ve donanımdaki kapalı basketbol salonumuzda spor yapma keyfini sizlerle de paylaşmak istiyoruz. Kapalı basketbol salonumuzun kullanımı için belirlediğimiz saatlerde bireysel ya da takım olarak spor yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için okulumuzu ziyaret edebilir, Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak ile ( 0538 375 90 33 ) iletişime geçebilirsiniz.

TED OKULLARI OKUL AİLE BİRLİKLERİ TOPLANTISI YAPILDI

TED Okulları Okul Aile Birlikleri toplantısı, 8 Ocak Cumartesi günü TED Üniversitesinde gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında Okul Aile Birlikleri temsilciliklerine Türk Eğitim Derneğinin çalışmaları hakkında bilgiler verilerek istişarelerde bulunuldu ve Okul Aile Birliklerinin TED’in sivil toplum çalışmalarındaki öneminden bahsedildi. Toplantıya katılarak okulumuzu temsil eden Okul Aile Birliği üyemiz Sayın Meryem Şeker’e teşekkür ederiz.

HAYDİ BÜYÜKLER SPORA!

TED Çorlu Kolejinde yetişkinlere yönelik fitness, pilates ve spinning derslerimiz başlıyor. Uzman antrenör eşliğinde, son teknolojiye sahip spor ekipmanlarımızla 7 Şubat 2022 tarihinden itibaren hafta içi her gün 18.00 – 20.30 ve cumartesi günü 09.00 – 16.00 saatleri arasında spor yapabilir, TED’li olmanın farkını, sağlıklı yaşamın keyfine vararak yaşayabilirsiniz. Kurslarla ilgili detaylı bilgi, kayıt ve randevu için Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak ile iletişime geçebilirsiniz.