TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

TÜRKİYE’NİN EN İTİBARLI OKULLARI ARASINDAYIZ

Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle düzenlenen “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nin “Özel Temel Eğitim” kategorisinde TED Okulları ilk üçte yer alan en itibarlı kurumlardan biri oldu. “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırması baz alınarak yapılan saha çalışması sonucunda belirlenen bu başarıyla gurur duyuyor, TED’li olmanın ayrıcalığını yaşamaya devam ediyoruz.

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ 94. YILINI KUTLUYOR

1928’den günümüze “Bir Gelecek Projesi” olarak varlığını her geçen gün pekiştiren Türk Eğitim Derneği 94 yaşında! Seçkin bir sivil toplum örgütü olarak, eğitim alanında sivil inisiyatifin etkinleştirilmesini, okul öncesinden yükseköğretime kadar tüm boyutlarda yaptığı eğitim çalışmalarını ülke çapında ve uluslararası düzeyde sürdürmeyi, uygarlık değerini koruma ve geliştirme çabasında etkin bir rol oynamayı hedefleyen Türk Eğitim Derneğinin 41. neferi olmaktan gurur duyuyoruz.

ANTALYA ORMANLARINI YENİDEN YEŞERTİYORUZ

Geçtiğimiz yaz ülkemizde hepimizi çok üzen yangın ve sel felaketleri yaşadık ama bu felaketlere karşı hep birlikte kenetlenmeyi de bildik! TED Okulları ve TED Kurumları olarak bağışlarımızla yaşamı yeniden canlandırmak için harekete geçtik ve ağaçlandırma çalışmaları için Antalya Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği protokolü imzaladık. Yaptığımız bağışlarla toplanan 1.000.000 TL nakdi yardımla Antalya’da yanan ormanları yeniden yeşertiyoruz.

ÖRNEK YERLEŞKE OLARAK GÖSTERİLİYORUZ

Serbest Mimar dergisinde, yeni yapılar arasındaki örnek eğitim yapısı olarak yerimizi almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurumsal standartlar içinde farklı ve özgün bir yapıya sahip tasarımımız, inşaat kalitemiz ve teknolojik altyapımız ile Türkiye’de çok yönlü öğrenme, etkileşim ve yaşam ortamı sağlayan örnek yerleşke olarak gösteriliyoruz. Eğitim alanında yalnızca şehrimizin değil, ülkemizin gururu olmaya adayız.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN KOŞUYORUZ

Ülkemize yapabileceğimiz en önemli yatırımın eğitim olduğu inancıyla, eğitime gönül vermiş tüm paydaşlarımızla birlikte, devlet okullarında okuyan ve maddi imkansızlar içinde yaşayan başarılı çocuklarımızın burs fonuna katkıda bulunmak için Runtalya Maratonunda koşuyoruz. Sizi de bu iyilik hareketinde TED Çorlu Koleji bayrağıyla koşmaya davet ediyoruz. Detaylı bilgi için Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak ile (0538 375 90 33) iletişime geçebilirsiniz.

2. SINIF TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Akademik başarımız her kademede kendini gösteriyor! Çalışkan yayınlarının Türkiye genelinde düzenlediği deneme sınavında 2. sınıf öğrencimiz Ezgi İnmez Türkiye 1.si oldu. Öğrencimizi kutluyor ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

3. SINIF TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

TED’li olma ayrıcalığını yaşamaya devam ediyoruz! Çalışkan yayınlarının Türkiye genelinde düzenlediği deneme sınavında 3. sınıf öğrencimiz Yusuf Ege Türkşen ikinci kez Türkiye 1.si oldu. Öğrencimizi kutluyor ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

5. SINIF TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Akademik başarılarımıza bir yenisini daha ekledik! Çalışkan yayınlarının Türkiye genelinde düzenlediği deneme sınavında, 5. sınıf öğrencimiz Ali Kılıç, tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan ile Türkiye 1.si oldu. Öğrencimizi kutluyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

6. SINIFLARDA İLK İKİ BİZDEN

Akademik başarıda emin adımlarla ilerliyoruz! Çalışkan yayınlarının Türkiye genelinde düzenlediği deneme sınavında 6. sınıf öğrencilerimizden Metehan Yurtkuran Türkiye 1.si, Asel Hatipoğlu Türkiye 2.si olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi kutluyor ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

8. SINIFLARDA EKİP OLARAK BAŞARILIYIZ

Çalışkan yayınlarının Türkiye genelinde düzenlediği deneme sınavında 8. sınıfta okuyan öğrencilerimizin yarısı ilk 1000'e girme başarısı gösterdi! Kaliteli, nitelikli eğitim çıtasını hep birlikte yukarıya taşıyan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz.

GELECEĞİN SANATÇILARINI YETİŞTİRİYORUZ

Atatürk’ün “Güzel sanatlarda başarılı olmak, bütün inkılaplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda başarılı olamayan milletler ne yazık ki, medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatıyla yer almaktan daima mahrum kalacaktır.” sözünü ilke edinerek yetiştirdiğimiz 4. sınıf öğrencilerimizden Su Hanzade Özdemir’in online olarak katıldığı New Year’s Stars adlı uluslararası müzik yarışmasında 2. olmasından duyduğumuz mutluluğu sizlerle paylaşmak istiyor, kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

SPORUN HER DALINDA VARIZ

Tüm öğrencilerimizi sporla iç içe yaşam sürmeleri için teşvik ediyor, sportif başarılarıyla gurur duyuyoruz. Bu doğrultuda, öğrencimiz Ayşe Nazlı Aydın’ın İstanbul’da düzenlenen Turkcell Türkiye U14 Salon Şampiyonasında 60 metre engelli elemelerinde üstün performans göstererek adını finallere yazdırıp Türkiye 6.sı olmasının gururunu paylaşıyor, öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

GELİN, HEP BİRLİKTE YARATALIM

Türk Eğitim Derneğinin Çorlu’daki neferi olarak sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirip yaşadığımız çevreye hep birlikte değer katmayı ilke edindik. Bu çerçevede, Okul Aile Birliğimiz ile geliştirdiğimiz bir çalışmayla “Ben Okudum, Sen de Oku!” kampanyası düzenleyerek Mükerrem Ali Kayan İlkokulu için kütüphane kuracağız. Sizlerin katılımıyla zenginleşecek projemiz için şiir, öykü, roman, araştırma, gezi, tarih ve benzeri türdeki kitap bağışlarınızı bekliyoruz. Bağışlamak istediğiniz kitapları 23 Şubat’a kadar öğrencilerimiz aracılığı ile sınıf öğretmenlerimize ulaştırabilirsiniz.