TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİNİN NEFERİYİZ

Okul Aile Birliğimizin öncülüğünde Türk Eğitim Derneği yetkilileri Sayın Pınar Yılmaz ve Sayın Aysun Hartevioğlu’nun katılımıyla Türk Eğitim Derneğinin misyonu, vizyonu ve projeleri ile ilgili bilgilendirme toplantısını 1 Mart Salı günü Zoom üzerinden gerçekleştirdik. Türk Eğitim Derneğinin benzersiz burs sistemini ve bu sisteme katkı sunma yollarını öğrendik. Aidiyet duygumuzu da geliştiren bu toplantıya katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

BU GURUR HEPİMİZİN

Runtalya Uluslararası Antalya Maratonu’nda adımlarımızı devlet okullarında okuyan, akademik olarak başarılı, maddi gücü olmayan çocuklarımızın geleceği için attık. Topladığımız bağış ile TED tarihindeki bağış rekorunu kırmanın yanında Runtalya 2022’de toplanan en yüksek bağış miktarına ve bağışcı sayısına ulaştık. Bu sayede yaklaşık 140 öğrenciye burs sağlayacak ve gelecek sene Çorlu’muzda Tam Destek Bursu (TDB) verecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Koşucularımıza ve kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederiz.

BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ

Gurur duyduğumuz nesilleri gönül birliği yaparak yetiştirmek için bir araya geliyoruz. Çocuklarımızı merkezde tutarak okul-veli-öğretmen ilgisiyle en iyiye ulaşacağız. Bu çerçevede, Okul Aile Birliğimizin her sınıfımız için düzenlemeye başladığı öğretmen, öğrenci ve veli katılımlı birliktelikleri gerçekleştirmeye başladık. Keyifli ve bol sohbetli geçen, yakınlaşma ve kaynaşmaya imkân sağlayan bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Birlikte daha güçlü bir aile olacağız.

14 MART TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN

Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz.” sözünden hareketle ülkemizdeki tüm hekimlerin varlığını önemsiyor ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyoruz. Bu çerçevede öğrencilerimizin bugüne özel hazırladığı resimleri tüm sağlık çalışanlarına ithafen Çorlu Vatan Hastanesinde sergiledik. Yaşamımızın her anında ihtiyaç duyduğumuz, emeğini ve hayatını insan sağlığına adayan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederiz.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ RADYOMUZDA

Geçtiğimiz ay, Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Sarıkurt ile okulumuzda bir araya gelme ve radyomuzda sohbet etme fırsatı yakaladık. Kendisi de bir TED mezunu olan Sayın Sarıkurt’la bütünsel eğitimin ve yabancı dil bilmenin faydalarını, okulda öğrendiği konuların yaşamına etkilerini ve Çorlu için gelecek projelerini konuştuk. Bu keyifli ve eğitici sohbet için Sayın Sarıkurt’a teşekkür ederiz. Radyo yayınımızın tekrarını dinlemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

ŞARKICI YUNUS TAKO TİYATROSU OKULUMUZDA

Müjdat Gezen’in Baba-Kız oyunundan sonra tiyatro severleri Şarkıcı Yunus Tako oyunu ile buluşturuyoruz. Çocukların gelişimini, farkındalığını olumlu yönde etkileyecek ve onlara kaliteli bir tiyatro deneyimi sunacak olan bu oyunu Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında 27 Mart Pazar günü saat 13.00 ve 15.00 olmak üzere iki seansta sahneleyeceğiz. Detaylı bilgi için Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak (0 538 375 90 33) ile iletişime geçebilirsiniz.

TED ÇORLU AİLESİ OKUYOR

Okulumuzun PDR Birimi öncülüğünde başlattığımız “TED Çorlu Koleji Ailesi Okuyor” projesi kapsamında, Doğan Cüceloğlu’nun “Geliştiren Anne-Baba” adlı kitabını okuduk ve çocuk gelişimi hakkında paylaşımda bulunarak kitabın değerlendirmesini yaptık. Bu ay, John Gottman’ın “Duygusal Zekâsı Yüksek Çocuklar Yetiştirmek” kitabını okuyup değerlendireceğiz. Bu keyifli ve eğitici etkinliğe katılmak isteyen tüm velilerimiz PDR öğretmenlerimizle iletişime geçebilir.

ÖĞRENCİ-YAZAR BULUŞMALARINA DEVAM

Öğrencilerimizin okuma, araştırma ve kütüphane kullanma alışkanlığını geliştirmek amacıyla değerli yazarlarla bir araya gelmeye devam ediyoruz. Bu ayki konuklarımız fantastik ve bilim kurgu alanında kitaplar yazan Sayın Emel Sarıkurt ve çocuk kitaplarının büyülü dünyasına birçok eser kazandıran yazar Sayın Zeynep Birsin oldu. Öğrencilerimizle birlikte söyleşi gerçekleştirdikten sonra kitaplarını imzalayan değerli yazarlarımıza teşekkür ederiz.

7. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN TÜRKİYE DERECESİ

Türkiye genelinde düzenlenen Sebit V Cloud Süreç Değerlendirme Sınavında 500 tam puan alarak birinci olan 7. sınıf öğrencimiz Aylin Şeker ve üçüncü olan Yiğit Adıgüzel’i kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

5. SINIFLARDA İLK 10’DAYIZ

Türkiye genelinde düzenlenen Sebit V Cloud Süreç Değerlendirme Sınavında Türkiye dokuzuncusu olan 5. sınıf öğrencimiz Demir Özgür’ü kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

3. SINIFLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Akademik başarılarımız istikrarlı şekilde devam ediyor! Çalışkan yayınlarının Türkiye genelinde düzenlediği deneme sınavında 3. sınıf öğrencimiz Yusuf Ege Türkşen üçüncü kez 500 tam puan ile Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi kutlar ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

2. SINIFLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Akademik başarılarımız artarak devam ediyor! Çalışkan yayınlarının Türkiye genelinde düzenlediği deneme sınavında 2. sınıf öğrencimiz Elif Kasap 500 tam puan ile Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi kutlar ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

SPORUN HER ALANINDA VARIZ

Tüm öğrencilerimizi sporla iç içe yaşam sürmeleri için teşvik ediyor, sportif başarılarıyla gurur duyuyoruz. Bu doğrultuda Okullar Arası Ritmik Jimnastik Yarışması Minikler B Kategorisinde Tekirdağ il 4.sü olan 1. sınıf öğrencimiz Lina Güler’i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

ESKRİMDE DE VARIZ

2021-2022 Tekirdağ Okullar Arası Küçük Kızlar Eskrim Müsabakalarında öğrencimiz Zülal Yalız epe dalında il 3.sü oldu, Hira Altınpınar ise flöre dalında il 1.si olarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

YÜZMEDE ÜSTÜMÜZE YOK

TED Çorlu Koleji Gençlik ve Spor Kulübü sporcularımızla, Tekirdağ ilinde düzenlenen Okullar Arası Yüzme Yarışlarında bireysel ve ekip olarak oldukça başarılı sonuçlar aldık. Takım olarak Küçük Erkekler kategorisinde 4X100 metre karışık bayrak yarışında 1. olarak yarı finallere katılmaya hak kazanırken, Minik Kızlar A ve Küçük Erkekler A kategorilerinde 1.lik kupası, Minik Erkekler A kategorisinde 3.lük kupası aldık. Başarılarından dolayı tüm sporcularımızı kutlar, antrenörlerimize teşekkür ederiz.

MASA TENİSİNDE İL ÜÇÜNCÜSÜYÜZ

Yıldız Erkek Masa Tenisi takımımız, Tekirdağ Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen masa tenisi turnuvasında il üçüncüsü oldu. Öğrencilerimize turnuvada gösterdikleri başarılı performanstan dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

SATRANÇ BAŞARILARIMIZ DEVAM EDİYOR

2021-2022 Tekirdağ Okullar Arası Satranç Müsabakalarında Yıldızlar Genel, Küçükler Genel ve Küçük Kızlar olarak üç takım ile katılım sağladık. Yıldızlar Genel ve Küçük Kız takımlarımız il dördüncüsü, Küçükler Genel takımımız il üçüncüsü olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

ERKEN KAYIT İÇİN SON FIRSAT

2022-2023 eğitim öğretim yılında okul öncesinden (4 ve 5 yaş grupları) 9. sınıfa kadar TED Çorlu Kolejinde okumak isteyen öğrencilerimiz için kayıtlar hızla devam ediyor. Sınırlı kontenjandan ve 31 Mart Perşembe gününe kadar geçerli avantajlı kayıt imkanından yararlanmak istiyorsanız, sizi ilk fırsatta okulumuza bekliyoruz. Cumartesi ve pazar günleri de çalıştığımız bu dönemde hemen gelin, çocuğunuzun TED Çorlu Koleji farkını erken kayıt fırsatıyla yaşamasını sağlayın.