TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

ROTARY MESLEK ÖDÜLÜNÜ ALDIK

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Dr. Murat Dayanıklı, geçtiğimiz ay Çorlu Rotary Kulübü tarafından eğitim alanında yaptığı çalışmalar ve TED Çorlu Koleji gibi Türkiye’de örnek gösterilen bir kurumun Çorlumuza kazandırılması yolunda gösterdiği liderlik nedeniyle “Meslekte Üstün Hizmet Ödülü”ne layık görüldü. TED Çorlu Koleji olarak Sayın Dr. Dayanıklı’yı tebrik ediyor, gurur duyacağımız nesiller yetiştirirken ülkemizde parlayan bir yıldız olarak yükseleceğimize kalpten inanıyoruz.

DOSTLUK MÜSABAKALARI DÜZENLEDİK

Ailemizin bir parçası olan Çorlu Vatan Hastanesinin çalışanları ile 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında birlik ve beraberliğimizi yansıtan masa tenisi ve voleybol müsabakaları düzenledik. Gerçekleştirdiğimiz dostluk maçlarıyla hem keyifli vakit geçirdik hem de “eğitim ve sağlıkta şiddete hayır” vurgusu yaptık. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür eder, böyle büyük bir ailenin üyesi olmaktan gurur duyduğumuzu belirtmek isteriz.

ÇOCUK TİYATROMUZA İLGİ BÜYÜKTÜ

Müjdat Gezen’in Baba-Kız oyunundan hemen sonra, Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında minik seyircilerimizi ‘Şarkıcı Yunus Tako’ oyunu ile buluşturduk. Çocukların gelişimini, farkındalığını olumlu yönde etkileyen ve onlara kaliteli bir tiyatro deneyimi sunan bu oyun ile minik seyircilerimiz çok keyifli vakit geçirdi. Tiyatro oyuncularımıza ve oyunu izleyen tüm misafirlerimize sanat dolu bir yıl dileriz.

DİL, KONUŞMA VE ERGOTERAPİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Türk Eğitim Derneğinin Çorlu’daki neferi olarak, bulunduğumuz bölgedeki eğitim seviyesini yükseltmek üzere etkinlikler düzenlemeyi görev sayıyoruz. Bu çerçevede okul öncesi ve okul çağı çocuklarda sıklıkla görülen ancak ayırt etmekte zorlanılan konuşma, ses ve dil bozuklukları ile ergoterapi alanında farkındalık kazandırmak için “Dil, Konuşma ve Ergoterapi Semineri” gerçekleştirerek, okul öncesi ve sınıf öğretmenlerini uzmanlar ile bir araya getirdik.

BÖLGEMİZE KATKI SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ

Kütüphane Haftası etkinliklerimiz kapsamında, Okul Aile Birliğimiz ile düzenlediğimiz “Ben Okudum, Sen de Oku!” kampanyası sayesinde topladığımız kitaplarla, Mükerrem Ali Kayan İlkokulunun kütüphanesini oluşturmanın mutluluğunu yaşıyor, öğrencilerin kitap okuyarak özgürce hayal kurdukları güzel bir yıl geçirmelerini diliyoruz.

ADIMLARIMIZI İYİLİK İÇİN ATIYORUZ

Help Steps uygulaması ile iyilik için adım atmaya, maddi imkanı olmayan başarılı çocuklarımıza burs olanağı yaratmaya devam ediyoruz. Takım halinde yarışılan bu uygulamada Okul Aile Birliğimiz bayrağı taşıyacak ve daha önce Runtalya Uluslararası Antalya Maratonu’nda yakaladığımız başarıyı burada da hep birlikte sağlayacağız. Yapmanız gereken sadece Help Steps uygulamasını indirmek ve adımlarınızı bizimle paylaşmak.

AKADEMİK BAŞARILARIMIZ DEVAM EDİYOR

Akademik başarılarımız istikrarlı şekilde devam ediyor! Çalışkan yayınlarının Türkiye genelinde düzenlediği deneme sınavında 3. sınıf öğrencilerimizden Yusuf Ege Türkşen ve Simge Gürel 500 tam puan ile Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

CARIBOU MATEMATİK YARIŞMASINDA DERECE YAPTIK

Öğrencilerimizin problem çözme becerilerini geliştiren uluslararası düzeydeki Caribou Matematik Yarışmasının nisan ayı etabında 6. sınıf öğrencimiz Defne Yılmaz il 1.si, 8. sınıf öğrencimiz Kemal Tuğra Cin il 2.si olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

YAZINSAL BAŞARI ELDE ETTİK

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen mektup yazma yarışmasında ortaokul öğrencimiz Yağmur Bahadır ilçe 3.sü oldu ve ödülünü Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Erdoğan’dan aldı. Öğrencimizi kutlar, emeği geçen öğretmenimize teşekkür ederiz.

YÜZMEDE TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Öğrencimiz Uygar Kahraman 1-3 Nisan 2022 tarihlerinde Trabzon’da düzenlenen Türkiye Arena Uzun Kulvar Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonasında, 13 yaş erkekler 200 metre sırtüstü yarışında Türkiye 1.si olarak bizleri gururlandırdı. Kendisini ve antrenörlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

OKÇULUKTA DA VARIZ

2021-2022 Tekirdağ Okullar Arası Yıldız Erkek Okçuluk Yarışmalarında klasik yay dalında öğrencimiz Emir Erikçiler il 3.sü, geleneksel Türk okçuluğu dalında öğrencimiz Poyraz Gümüşyan il 4.sü oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

BASKETBOLDA İL DÖRDÜNCÜSÜ OLDUK

2021-2022 Tekirdağ Okullar Arası Küçük Erkek Basketbol Müsabakalarında basketbol takımımız il 4.sü oldu. Sporcularımızı kutluyor, emeği geçen öğretmenimize teşekkür ediyoruz.

23 NİSAN KUTLAMALARINA HAZIRIZ

Öğrencilerimizle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ilk kez kutlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu heyecanı yansıtan gösterilerimizin ilkini okulumuzun konferans salonunda gerçekleştirecek, daha sonra bu coşkuyu Orion Alışveriş Merkezi’ne taşıyarak tüm çocuklarla paylaşacak ve ertesi gün ‘Arkadaşını da Getir’ etkinliği çerçevesinde okul bahçemizde kuracağımız eğlence parkında doyasıya eğleneceğiz. Coşkumuza ortak olmak isteyen herkesi etkinliklerimize bekliyoruz.