TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

BAYRAMDA FARK YARATTIK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı okulumuzda, Çorlu Belediyesinin tenis kortlarında ve Orion AVM’de gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle kutladık. Tarihimizle gurur duyduğumuz Meclis Açılışı, neşeli şarkılarla coştuğumuz koro ve müzik dinletisi, renklerin ve eğlencenin tadına vardığımız yüz boyama, sosis balon ve ebru atölyeleri ile unutulmaz bir bayram coşkusu yaşadığımız Orion AVM’de fark yarattık.

TENİS TURNUVASININ SPONSORU OLDUK

23 Nisan haftası boyunca gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizden bir diğeri, Çorlu Yıldızlar Tenis Turnuvasına katkıda bulunmaktı. Spora olan sevgimiz ve güçlü raketlerimizle 22-23 Nisan’da Çorlu Belediyesi, Çorlu 100. Yıl Rotary Kulübü ve TED Çorlu Koleji olarak Çorlu Belediyesi Tenis Kompleksinde gerçekleşen heyecanlı müsabakalara ev sahipliği yaptık.

ÇOCUK ŞENLİĞİNDE DOYASIYA EĞLENDİK

23 Nisan haftası boyunca devam eden bayram coşkumuzu, okulumuzda kurduğumuz oyun parkında özgürce zıplayıp, tırmanıp kayarak doruğa çıkardık. Dart, seksek ve köşe kapmaca gibi oyunları oynayıp patlamış mısır, pamuk şeker ve bardakta mısır yiyerek harika bir gün yaşadık. Yüz boyama ve sosis balon atölyeleri de günümüzü renklendirdi.

MANEVİ DEĞERLERİMİZİ YAŞATIYORUZ

TED Çorlu Koleji olarak milli değerlerimizi benimsiyor, örf ve adetlerimizi bilerek gelenek ve göreneklerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bu çerçevede ailemizin tüm üyeleri ve öğrencilerimizle bayramlaşarak Ramazan Bayramı’nı kutladık ve bayram çikolatası ikram ettik.

ANNELER GÜNÜNDE BERABERDİK

Anneler mutlu, çocuklar mutlu, biz mutlu... Anneler Günü'nde anne-çocuk etkinlikleri düzenleyerek çocuklarımızla birlikte keyifli, eğlenceli ve unutulmaz bir gün geçirdik. Tatlı Annem etkinliği ile cupcake süsledik, Hayatımın Rengisin Anne etkinliği ile ebru çalışması yaptık, Annemle El Ele etkinliği ile seramik boyadık ve Bir Çılgınlığa Var Mısın Anne etkinliğinde kareoke ile eğlenceli şarkılar söyleyerek renkli anlar yaşadık.

BİENALDE YER ALDIK

Nesli tükenmiş ve tükenmekte olan hayvanlar erken çocukluk döneminde ele alınmalı, soyut olan tükenmişlik kavramı okul öncesi döneminde öğrenilmelidir. Bu çerçevede, anaokulu müdürümüz Sayın Funda İnci ile İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nde anaokulu öğrenci ve öğretmenlerine drama yöntemi kullanarak ‘Nesli Tükenmiş Hayvanlar Atölyesi’ yaptık ve geçmişteki uygulamalar ile örnek çalışmaların sonuçları hakkında bilgi verdik.

OKUMA BAYRAMI DÜZENLEDİK

İlkokulun ilk senesinde yoğun çalışarak mutlu sona ulaşan öğrencilerimizin başarısını okuma bayramı etkinliği ile kutladık. 1. sınıf öğrencilerimiz ile düzenlediğimiz etkinlikte şiirler okuduk, dans gösterileri yaptık ve İngilizce canlandırmalar sergiledik. Öğrencilerimize okuma bayramı anısına madalya vererek gösterimizi sonlandırdık. Etkinliğimize katılan velilerimize, emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

‘YAZA MERHABA’ KAHVALTISINDAYDIK

Okul Aile Birliğimizin liderliğinde, paydaşlar arasındaki gönül birliğini güçlendirmek ve TED Çorlu Kolejinin birinci eğitim öğretim yılını kutlamak amacıyla Yaza Merhaba Kahvaltısı düzenledik. Tüm kademelerdeki veli ve öğrencilerimizin katıldığı, keyifli ve bol sohbetli geçen, yakınlaşma ve kaynaşmaya imkân sağlayan bu tür etkinliklere devam edeceğiz.

TALES MATEMATİK YARIŞMASINDAYDIK

Öğrencilerimizin matematik bilgi ve becerilerini geliştirmeleri için nitelikli yarışmalara katılmalarını sağlıyoruz. Bu çerçevede, öğrencilerimizden Metehan Yurtkuran ve Eren Göl’ün 7-8 Mayıs tarihlerinde Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından düzenlenen Tales Matematik Yarışması finaline katılma başarısı göstermelerinden gurur duyuyor, öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

URFODU’DA ALTINLAR BİZİM OLDU

8. sınıf öğrencimiz Cem Deniz Karababa ve 5. sınıf öğrencimiz Ali Kılıç, URFODU Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nın en zorlu bölümü olan matematik branşında altın madalya almaya hak kazandılar. Öğrencilerimizin başarıları ile gurur duyuyor, kendilerini tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

MÜZİK YARIŞMASINDA 3. OLDUK

Sanatsal başarılarımıza bir yenisini daha ekledik! 4. sınıf öğrencilerimizden Su Hanzade Özdemir online olarak katıldığı 6. Uluslararası Müzik Yarışmasında 3. olarak bizleri gururlandırdı. Kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

MASA TENİSİNDE İL ŞAMPİYONUYUZ

23 Nisan haftasındaki coşkumuza coşku katan bir armağan da Okullar Arası Küçük Erkekler Masa Tenisi İl Müsabakalarında şampiyon olan ekibimizden geldi. Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın akademik, kültürel, sanatsal ve sportif başarıları ile gurur duyuyor, Atamızın izinde coşkuyla yürümeye devam ediyoruz.

YÜZMEDE BAŞARILARIMIZ DEVAM ETTİ

7-8 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Yarışlarında öğrencilerimizden Uras Kahraman 50 metre kelebek ve 100 metre serbestte 1., 50 metre serbest ve 100 metre kelebekte 3.; Tuna Turan 50 metre serbest ve 100 metre serbestte 1., 50 metre kelebek 2., 100 metre kelebekte 3. olarak başarılarına yenilerini eklediler. Ayrıca 9-11 Mayıs 2022 tarihlerinde Mersin’de düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Türkiye Birinciliği yarışlarında öğrencimiz Uygar Kahraman 200 metre kelebekte 4. olarak bizleri gururlandırmaya devam etti.

FESTİVALDE COŞACAĞIZ

Okulumuzda ilk defa yaşayacağımız Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftasını, festival tadında gerçekleştireceğimiz etkinliklerle, coşkuyla kutlayacağız. Okulumuzda gerçekleştireceğimiz spor, sanat, kültür ve bilim aktiviteleri ile 21 Mayıs Cumartesi günü okul bahçemizde öğrencilerimizle velilerimizin birlikte oynayıp yarışacakları, köfte-ekmek ve dondurma gibi yiyecekler ile günün tamamını eğlenerek geçirecekleri şenliğimiz tam bir festival havası oluşturacak. Hepinizi bekliyoruz!

YAZ OKULUMUZ BAŞLIYOR

Akademik eğitimin yanı sıra öğrencilerimizin fiziksel, sosyal ve kültürel eğitimlerine katkıda bulunmak, onları ilgi alanlarına göre yönlendirerek yeteneklerini geliştirmek, sporu, sanatı ve kültürü doğru aşılayabilmek için yapılandırdığımız TED Çorlu Koleji Yaz Okulu 27 Haziran 2022’de başlıyor. Spor Akademisi, Yaz Kampı ve Yüzme Kursu programlarını içeren TED Çorlu Koleji Yaz Okulu hakkında detaylı bilgi almak için Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak ile iletişime geçebilirsiniz.