TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

GENCİZ, GELECEK BİZİZ!

Okulumuzda ilk defa yaşadığımız Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftasını, festival tadındaki etkinliklerle, coşkuyla kutladık. Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz spor, sanat, kültür ve bilim aktiviteleri ile okul bahçemizde öğrencilerimizle velilerimizin birlikte oynayıp yarıştıkları, köfte-ekmek ve dondurma gibi yiyecekler ile günün tamamını eğlenerek geçirdikleri şenliğimiz tam bir festival havası oluşturdu. Bu anlamlı haftayı, "Bin Turna Bir Umut" projesi kapsamında yaptığımız turnaları uçurup sosyal sorumluluk bilincimizi geliştirerek tamamladık.
ANAOKULUNA VEDA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK

İlkokula uğurladığımız anaokulu öğrencilerimizle biriktirdiğimiz anıları paylaşmak için Anaokuluna Veda Etkinliği düzenledik. Velilerimizin aktif katılımı ile oldukça keyifli geçen etkinliğimiz, çocuklarımızın bir eğitim öğretim yılında aldığı mesafeye güzel bir ışık tuttu. Öğrencilerimizin TED Çorlu Kolejinde başlayan eğitim öğretim hayatının gelecekte de Atatürk’ün izinde hiç sönmeyecek birer meşale olarak devam etmesini diliyoruz.
ORTAOKULA MERHABA DEDİK

4. sınıf öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz kademe geçiş töreninde, ilkokulu tamamlamanın ve ortaokula merhaba demenin heyecanını yaşadık. Öğrencilerimizin geçtiğimiz yıl içinde gösterdikleri örnek davranışlar, elde ettikleri başarılar ve bize yaşattıkları gurur dolu anlar için teşekkür ediyor; eğitim süreçlerinde TED meşalesini her zaman gururla taşıyacaklarına inanıyor ve kendilerine sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir gelecek diliyoruz.
İLK MEZUNİYET HEYECANIMIZI YAŞADIK

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında yaktığı TED meşalesinin aydınlık yarınları olan 8. sınıf öğrencilerimizi, duygu dolu anlar yaşayarak gerçekleştirdiğimiz ilk mezuniyet törenimizde liseye uğurladık. Her biriyle ayrı ayrı gurur duyduğumuz öğrencilerimizin eğitimlerini başarıyla sürdüreceklerine ve TED meşalesini gururla taşıyacaklarına inanıyor, kendilerine yol gösteren değerli öğretmenlerimize ve velilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ÇEVRECİYİZ

Çorlu Belediyesinin "Türkiye Çevre Haftası" kapsamında Öğretmenler Ormanı’nda düzenlediği fidan dikimi etkinliğine, Çorlu'da en çok geri dönüşüm sağlayan okul olarak 50 öğrencimiz ile katıldık, ödülümüzü aldık, fidanlarımızı diktik. Öğrencilerimizi sürdürülebilir bir dünya için çevre bilinci ile yetiştiriyor, sözde değil özde çevreci olan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.
BİRİNCİ SINIFLARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI

1. sınıf öğrencilerimizden Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında büyük başarı! Öğrencilerimizden Hüma Ergin, Tunahan Kaçar, Çağatay Erdinç Ülkü, Yiğit Ömer Özkurşun ve Mert Ali Taşçı %5'lik dilime girerek Üstün Başarı Belgesi aldılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.
İKİNCİ SINIFLARIMIZ DA PARLIYOR

Çalışkan Yayınlarının Türkiye genelinde düzenlediği deneme sınavında 2. sınıf öğrencilerimizden Doruk Turgutlugil, Meryem Ela Turan, Ezgi İnmez ve Gonca Şentürk 500 tam puan ile Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi kutluyor ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.
ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLÜ BİZİM

2. sınıf öğrencimizden Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında büyük başarı! Öğrencimiz Ezgi İnmez %5'lik dilime girerek Üstün Başarı Belgesi aldı. Öğrencimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.
KANGURU MATEMATİK YARIŞMASINDA %5’DEYİZ

3. sınıf öğrencilerimizden Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında büyük başarı! Öğrencilerimizden Yusuf Ege Türkşen, Çağan Terkinli ve Mert Mirza Gören %5'lik dilime girerek finallerde okulumuzu temsil ettiler. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.
KANGURU MATEMATİK YARIŞMASI FİNALİNDEYİZ

5. sınıf öğrencimiz Ali Kılıç ve 6. sınıf öğrencimiz Defne Yılmaz Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında ilk %5’lik dilime girerek finale kalmaya hak kazandılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.
SATRANÇTA İL ŞAMPİYONUYUZ

Akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda, her yaştaki öğrencilerimizle fark yaratmaya devam ediyoruz! Bu çerçevede, ilkokul öğrencilerimizin Tekirdağ Okullar Arası Minikler Satranç Turnuvası'nda takım olarak il 1.si olmasından mutluluk duyuyor, öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
ATLETİZMDE TÜRKİYE DERECEMİZ VAR

9 Haziran 2022 tarihinde Diyarbakır’da düzenlenen Okul Sporları Puanlı Atletizm Küçükler finalinde öğrencimiz Ayşe Nazlı Aydın Türkiye 7.si olarak bizleri gururlandırdı. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
MASA TENİSİ TAKIMIMIZDAN TÜRKİYE DERECESİ

Masa tenisi takımımız, Tekirdağ şampiyonu olarak Kütahya'da katıldığı Okul Sporları Masa Tenisi Küçük Erkekler Gruplar Bölge Şampiyonası'nda gruplardan çıkarak 15 takım arasında ilk 8'e girmeyi başardı. Gelecek yıl hedefimiz Türkiye Şampiyonası! Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyor, hedefimize emin adımlarla yürüyoruz.
TED’Lİ OLMAK LİSEDE DE ÖNDE OLMAKTIR

Fen lisesi müfredatının önünde koşan, TED’e özgü ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı programlar sayesinde TED Çorlu Kolejinin öğrencileri lise hayatına da bir adım önde başlıyor. Eğitim alanında yalnızca şehrimizin değil, ülkemizin gururu olmaya aday TED Çorlu Kolejinde okuma ayrıcalığı hakkında detaylı bilgi, randevu ve ön kayıt için www.tedcorlu.k12.tr linkine tıklayabilir veya (0282) 653 51 51 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
LİSE ÖĞRENCİLERİMİZİN %50’SİNE BURS FIRSATI

TED Çorlu Koleji Lisesine başlayacak öğrencilerimizin %50’sine burslu eğitim fırsatı vererek geleceğimizin güvencesi gençlerimizin hayallerini, hedeflerini ve başarılarını sonuna kadar desteklemeye devam ediyoruz. Eğitim alanında yalnızca şehrimizin değil, ülkemizin gururu olmaya aday TED Çorlu Kolejinde okuma ayrıcalığı hakkında detaylı bilgi, randevu ve ön kayıt için www.tedcorlu.k12.tr linkine tıklayabilir veya (0282) 653 51 51 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Enerji dolu bir yaz tatili için Yaz Okulu başlıyor! Çocuklarımızın fiziksel, sosyal ve kültürel eğitimlerine katkıda bulunmak, onları ilgi alanlarına göre yönlendirerek yeteneklerini geliştirmek, sporu, sanatı ve kültürü doğru aşılayabilmek için yapılandırdığımız TED Çorlu Koleji Yaz Okulu 27 Haziran 2022’de başlıyor. Detaylı bilgi için https://www.tedcorlu.k12.tr /yaz-okulu/ linkinden sitemizi ziyaret edebilir, kayıt için Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak’a 0538 375 90 33 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.