TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

23 NİSAN’I COŞKU İLE KUTLUYORUZ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşku ile kutluyoruz. Bu özel günde öğrencilerimizi etkinlik kitapları ve çocuklar için hazırlanan Nutuk kitapçığı ile buluşturarak bayram sevinçlerine ortak olmak istedik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. yıl dönümünü TED meşalesinin ışığı altında öğrencilerimizle birlikte kutluyor olmaktan mutlu ve gururluyuz.

HER KOŞULDA EĞİTİME HAZIRIZ

TED Çorlu Kolejinin deneyimli öğretmen kadrosunu, tanışma ve oryantasyon için 20 Mart 2021 tarihinde bir araya getirdik. Güçlü eğitim kadromuz, öğrencilerini TED kültürü ile yetiştirmek üzere, 2021-2022 eğitim öğretim yılı hazırlık dönemine erkenden başlıyor. Öğretmenlerimiz bir yandan kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek için kurum içi eğitim alırken diğer yandan TED genel merkezi tarafından düzenlenen online hizmet içi eğitim seminerlerine katılıyorlar. TED Çorlu Koleji ailesi olarak eğitim ile ilgili her süreci, eğitim öğretim yılı başlamadan tamamlamış olacağız.

AKILCI ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ

Okulumuzu planlarken her koşulda hizmet verebilmek; yüz yüze, hibrit veya online eğitimde kesintisiz, katılımı kolaylaştıran, etkin ve verimli bir çalışma ortamı yaratabilmek için uğraştık. Açık havada, korunaklı ortamlarda ders yapmayı sağlayan bahçeler, standart üstü büyüklükteki sınıflar, kapalı ortamda doğal havalandırma imkanı, her sınıfa ait akıllı tahta uygulaması ve öğretmeni takip eden kamera sistemi, yüksek kapasiteli online bağlanma teknolojisi, erken teşhisi sağlayan termal kameralar, revirinin Çorlu Vatan tarafından yönetildiği bir sistem... Hepsi çocuklarımızı geleceğe daha iyi hazırlamak için...

KAMPA GİRİYORUZ

TED Çorlu Kolejinde oryantasyon etkinlikleri, öğretmenlerimizden sonra veli ve öğrencilerimizin çalışmaları ile devam edecek. 2021-2022 eğitim öğretim yılı başlamadan önce tüm seviyelerde yapacağımız etkinlikler ile hem velilerimiz hem de öğrencilerimiz, kampüsümüzü detayları ile keşfedecekler; okulumuzun genel işleyişi, kuralları gibi bilgileri edinip sıklıkla sorulan sorulara yanıtları içeren Veli/Öğrenci El Kılavuzu ile sorularına yanıt bulabilecekler. Bu süreçte, öğretmenlerimizin ışığında verilen randevular ile öğretmen-öğrenci-veli bireysel tanışma toplantıları da yapılacak.

DERS ZİLİ ERKEN ÇALIYOR

Yüz yüze eğitimden uzak kalan öğrencilerimizle bir önceki yılın temel konularını tekrar etmek ve yeni eğitim öğretim yılına hazır başlamak adına derslerimize iki hafta kadar erken başlamayı planlıyoruz. Yeni okul, yeni sınıf, yeni arkadaşlar için tanışma, kaynaşma ve üzerimizdeki pası atma dönemi de diyebileceğimiz bu süreçte hem tazeleneceğiz hem de eğleneceğiz. Aynı süreçte, anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz de oryantasyon ve yabancı dil eğitimlerine başlamış olacaklar 😊

LGS’YE İLK ADIM

TED Çorlu Koleji olarak her öğrencinin öğrenme hızı ve metodunun farklı olduğunun bilincindeyiz. Öğrencilerimizin sınavlarda çıkan yeni nesil sorularda bir adım öne geçebilmesi için, kişisel özellikleri dikkate alarak hazırlanan algılama, mantıksal akıl yürütme, dikkat, işlem becerisi ve eleştirel düşünme yeteneklerini geliştirme programına 19 Nisan 2021 tarihinden itibaren başlıyoruz. Böylelikle okul PDR birimimizin eşliğinde, öğrencilerimizin her birine yönelik uygulanan bireysel çalışma planlarıyla LGS’ de en yüksek başarıyı hedefliyoruz.

19 MAYIS’TA BERABERİZ

Daha önce 23 Nisan’da gerçekleştirmeyi planladığımız şenliği, pandemi konusunda oluşan kısıtlamaları da dikkate alarak 19 Mayıs’a erteledik. Tüm öğrenci ve velilerimizi nefis lezzetler, eğlenceli aktiviteler ve atölye çalışmalarıyla dolu bir şenlik gününe davet ediyoruz! Basketbol, tenis ve yüzme müsabakalarının da yapılacağı şenlikte yarışmak için takımınızı kurun, spor eşyanızı yanınızda getirin...

ON BİR AYIN SULTANI

Rahmet ve bereket ayı Ramazan’ı sevdiklerimizle birlikte sağlıklı, huzur dоlu, mutlu, sıcak ve sakin bir şеkildе gеçirmеyi temenni ediyoruz. Bu mübarek ayın bütün milletimiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını arzuluyor; savaşların olmadığı, kıtlığın baş göstermediği, şehit haberlerinin duyulmadığı bir Ramazan ayı diliyoruz.

BİRLİKTE FARK YARATALIM

Türk Eğitim Derneğine destek olabileceğiniz platformları günlük hayatınıza dahil ederek ve çevrenize bu platformları duyurarak, ekstra bir çaba sarf etmeden burslu öğrencilerimize katkı sağlayabilirsiniz. İsterseniz gün sonuna kadar attığınız adımları bağışlayın (Help Steps), isterseniz internet alışverişlerinizi bağışa dönüştürün (İyilik Kazansın & bi’fazlası) ya da doğum gününüzde yakınlarınızdan hediye yerine bağış isteyin (İyilik Paylaş); hepsi burslu öğrencilerimiz için!