TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

CUMHURİYET BAYRAMI’NI COŞKUYLA KUTLADIK

Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü hafta boyunca düzenlediğimiz etkinliklerle şenlik havasında kutladık. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerimizle gösteriler düzenledik, lise kadememizle konser verdik ve son olarak da öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve bando takımımızla Çorlu Belediyesinin düzenlediği Fener Alayı kortejinde yerimizi alarak Cumhuriyet coşkumuzu tüm hemşehrilerimizle paylaştık. TED Çorlu Koleji Ailesi olarak Ata’mızın bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti koruyacağımıza ve yaşatacağımıza söz veriyoruz.
GÖLGESİ YETER!

Varlığın Türk varlığına bir armağan! 57 yıllık yaşamına 11 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 13 kitap ve milyonlarca insanın özgürce yaşadığı bir ülke sığdıran Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yılında saygı, sevgi ve minnetle andık. Ata’mızın bizlere bıraktığı Cumhuriyet mirasına sahip çıkarak bilim ve aklın rehberliğinde çalışıyor; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştiriyoruz.
CARİBOU MATEMATİK YARIŞMASINDA FARK YARATTIK

Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasının ekim ayı sınavında öğrencilerimizin hepsi bölgemizde ilk 50 içine girdiler ve sertifikalarını aldılar. 6. sınıflardaki 8.033 katılımcı arasında öğrencilerimizden Mete Kıral bölgemizde 2., 7. sınıflardaki 17.572 katılımcı arasında öğrencilerimizden Defne Yılmaz bölgemizde 8., 9. sınıflardaki 6.628 katılımcı arasında öğrencilerimizden Cem Deniz Karababa 1. ve Ege İşbilen 2. oldular. Sınava giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
ŞİİR YARIŞMASINDA ÇİFTE BAŞARI ELDE ETTİK

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Atatürk” konulu ortaokullar arası şiir yarışmasında 2. olan öğrencimiz Su Hanzade Özdemir ve 3. olan öğrencimiz Bilge Arslan ödül ve belgelerini Çorlu 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Sayın Tümgeneral Tevfik Algan’dan alarak bu anlamlı günde, bu başarıyı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e armağan ettiler. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
SATRANÇ TURNUVASINA DAMGA VURDUK

Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü şenlik havasında kutladık ve hafta boyunca sürdürdüğümüz Cumhuriyet coşkumuzu aldığımız madalyalar ile taçlandırdık. Çorlu Kaymakamlığının düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası’nda ilkokul öğrencimiz Barış Deniz Çetin 1., lise öğrencilerimizden Eyüp Ozan Ersoy 2., Hilal Demirbaş 3. oldu. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
RESİM YARIŞMASINDA İLK ÜÇTEYİZ

Ata’mızın "Bir millet sanata önem vermedikçe büyük bir felâkete mahkûmdur." sözünden hareketle başta resim olmak üzere bütün sanat dallarını önemsiyor ve öğrencilerimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Bu bağlamda Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Cumhuriyet” konulu resim yarışmasında üçüncü olan öğrencimiz Beril Ada Özkarafakı’yı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
YILDIZ KIZ VOLEYBOL TAKIMIMIZ GRUP BİRİNCİSİ

TED Çorlu Koleji olarak sadece akademik, sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda değil sporda da fark yaratıyoruz. Yıldız kız voleybol takımımız ikinci maçını da galibiyetle tamamladı ve grubunda birinci olarak üst tura yükseldi. Sporcularımızı ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
YÜZME TAKIMIMIZ TÜRKİYE FİNALLERİNDE

Yüzmede bu sene de Türkiye birinciliği hedefliyor, hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. 5-6 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilen Türkiye Yüzme Federasyonu 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Grup Müsabakalarında sporcularımız baraj derecelerini geçerek Samsun ve Mersin'de yapılacak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandılar. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, final müsabakalarında başarılar diliyoruz.
BASKETBOL TAKIMIMIZ SEZONA HIZLI BAŞLADI

TED Çorlu Koleji Basketbol Kulübü olarak sezona iddialı başladık ve Tekirdağ Basketbol Ligi’ndeki iki maçımızı da galibiyetle tamamladık. TED Çorlu Koleji Basketbol Kulübü U14E kategorisindeki sporcularımız, Trakya Gücü Spor Kulübü ve Kapaklı Spor Kulübü ile oynadıkları maçlarda rakiplerine fark atarak kazandı ve bizleri gururlandırdı. Sporcularımızı ve emeği geçen antrenörlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
CUMHURİYET TURNUVASI DÜZENLEDİK

Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümü onuruna okulumuzda geniş katılımlı basketbol, voleybol ve masa tenisi turnuvaları düzenledik. Öğrencilerimizin sportif gelişimlerini destekleyen ve yoğun ilgi gören TED Çorlu Koleji Cumhuriyet Kupası müsabakaları oldukça eğlenceli ve rekabet dolu geçti. Turnuvalarda başarı gösteren yarışmacılarımızı tebrik ediyor, organizasyona emek veren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.
İSTANBUL MARATONU’NDAYDIK

İstanbul Maratonu'na, Türk Eğitim Derneği adına 100'e yakın koşucumuzla katıldık ve adımlarımızı devlet okullarında okuyan, akademik olarak başarılı, maddi gücü olmayan çocuklarımızın geleceği için attık. Ayrıca Türk Eğitim Derneği olarak 2008 yılından beri Adım Adım ile iyilik peşinde koşan STK'ler içinde, tek kampanyada 3 milyon TL bağışa ulaşan ilk STK olmanın haklı gururunu yaşadık. Koşucularımıza ve kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Bu gurur hepimizin!
TED OKULLARI MÜDÜRLER TOPLANTISINDAYDIK

TED Genel Merkezi tarafından düzenlenen TED Okulları 21. Müdürler Toplantısı, TED Atakent Kolejinin ev sahipliğinde 44 TED Okulunun Müdürlerinin ve Genel Merkez yetkililerinin katıldığı toplantı ve eğitimlerle tamamlandı. Misafirperverliğinden dolayı TED Atakent Kolejine ve toplantıda eğitim veren Genel Merkez yetkililerine teşekkür ediyoruz.
TAM DESTEK BURSUNU ÇORLU’YA GETİRDİK

Çorlu’daki resmi liselerde eğitim gören, maddi olanakları kısıtlı fakat akademik olarak başarılı olan 9. sınıf öğrencilerini Tam Destek Bursu (TDB) ile buluşturuyoruz. Eğitimlerine kendi okullarında devam eden TDB’li öğrencilerin akademik ve psiko-sosyal takiplerini yapıyor; sosyal, kültürel ve sportif gelişimlerini destekleyecek etkinliklere katılmalarını sağlıyoruz. TDB’li öğrencilerimize spor ve sanat eğitimlerinin yanında özel hazırlanan müfredat çerçevesinde İngilizce dersi veriyor, cep harçlığı desteği sunuyor, kültür-sanat etkinliklerine (bale, tiyatro, opera, konser vb.) katılmalarını sağlıyor, kişisel gelişimlerini seminer ve eğitimlerle destekliyoruz.
OKUL AİLE BİRLİĞİ TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK

TED Çorlu Koleji 2022-2023 eğitim öğretim yılı Okul Aile Birliği toplantısını gerçekleştirdik. 2021-2022 eğitim öğretim yılı Okul Aile Birliği Başkanı Sayın Seval Tomruk’un konuşması ile başlayan toplantıda faaliyet raporlarının sunulmasının ardından, yönetime katılmak için ilgi gösteren velilerimizin seçimleriyle 5 asil ve 5 yedek üyeden oluşan yeni yönetim kurulumuzu belirledik. Yönetim kurulu ve denetim kuruluna seçilen üyeleri kutluyor, başarılı bir yıl geçirmelerini diliyoruz.
TED ÇORLU KOLEJİ AİLESİ OKUYOR

Okulumuzun PDR Birimi tarafından yürütülen “TED Çorlu Ailesi Okuyor” projesine bu yıl da devam ediyoruz. Projemizde, ortak paydamız olan öğrencilerimizin gelişimini destekleyecek kitaplar okuyup edindiğimiz farkındalıkları paylaşmayı amaçlıyoruz. Bu bağlamda ilk olarak yazar Daniel J. Siegel ve Tina Payne Bryson’a ait olan “Bütün-Beyinli Çocuk” kitabını okuyacak, edindiğimiz farkındalıkları 28 Kasım Pazartesi günü saat 18.00'de, okulumuzun konferans salonunda paylaşacağız.
KIŞ OKULUMUZDA YENİ KURSLARIMIZ BAŞLIYOR

Bölgemizin tüm öğrencilerinin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerini 2022-2023 eğitim öğretim yılı boyunca destekleyecek Kış Okulumuzu yeni açtığımız okçuluk, minecraft education, kick boks & muay thai kursları ile zenginleştirdik. Yüzme, basketbol, voleybol, jimnastik, resim, oyun tasarımı ve kodlama, drone, jr. robotik, piyano gibi branşlarda hizmet veren Kış Okulumuz ile yalnızca Çorlu’da değil bölgemizde de fark yaratıyoruz. Detaylı bilgi için Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak ile (0538 375 90 33) iletişime geçebilirsiniz.