TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

VELİ MEMNUNİYET ANKETİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Sizlerin güveni ile çıktığımız bu yolda beklenti ve ihtiyaçlarınıza ne ölçüde yanıt verdiğimizi görmek; görüş, öneri ve istekleriniz doğrultusunda doğru ve kalıcı çözümler üretmek adına memnuniyet anketimizi yaptık. Mükemmeliyete ulaşma yolunda önemli bir araç olan anketimizin çıktılarını sizlerle hızlıca paylaştık ve ilettiğiniz tüm geri bildirimleri dikkate alarak gerekli aksiyonları almaya başladık. Anketimizi doldurarak bizlere destek veren tüm velilerimize teşekkür ederiz. Sizleri dinlemeye ve çocuklarımız için en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

KADEME TEMSİLCİLERİMİZİ SEÇTİK

10 Aralık İnsan Hakları ve Demokrasi Günü kapsamında öğrencilerimizin demokrasi bilincini artırmak ve öğrencilerimizi yakından dinlemek amacıyla kademe temsilcisi seçimlerini yaptık. Böylece, öğrencilerimizle demokrasinin temel ilkelerinden biri olan seçme ve seçilme hakkını deneyimleyerek öğrendik. Bu bilinçle insanlar arasında dil, din, ırk, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmayan, sevgi, saygı, dostluk duyguları gelişmiş, insan haklarına saygılı bireyler yetiştirecek ve Cumhuriyet değerlerini sonsuza kadar korumaya devam edeceğiz.

ÖZGÜR ÖZGÜLGÜN’Ü ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTURDUK

Öğrencilerimizin okuma, araştırma ve kütüphane kullanma alışkanlığını geliştirmek amacıyla öğrencilerimizi değerli yazarlarla buluşturmaya bu yıl da devam ediyoruz. İlk konuğumuz hem tiyatromuzun hem de çocuk edebiyatımızın önemli isimlerinden biri olan Sayın Özgür Özgülgün oldu, anaokulu ve ilkokul kademelerimiz için ayrı ayrı söyleşi gerçekleştirdi ve her söyleşiden sonra öğrencilerimiz için kitaplarını imzaladı. Kendisine değerli ziyareti için teşekkür ediyoruz.

CARİBOU MATEMATİK YARIŞMASINDA DÜNYA DERECESİ!

Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasında başarımız bir kere daha tescillendi. Kasım ayında yapılan sınavlarda öğrencilerimizin hepsi bölgemizde ilk 50 içine girdiler ve sertifikalarını aldılar. 7. sınıf öğrencilerimizden Defne Rona dünya 3.sü ve Asel Hatipoğlu dünya 5.si, 6. sınıf öğrencilerimizden Ali Kılıç bölge 1.si ve Naz Akşan bölge 8.si, 9. sınıf öğrencilerimizden Ege Gürdal bölge 8.si oldular. Sınava giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

SATRANÇ TURNUVASINDA FARK YARATTIK

Öğrencilerimizle hem okullar arası hem de bireysel satranç turnuvalarına katılarak farkımızı göstermeye devam ettik. Bu ay Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Tekirdağ Satranç İl Temsilciliği tarafından düzenlenen turnuvada ilkokul öğrencilerimizden Aden Lena Sekmen 2., Yiğit Arpacıoğlu 3. oldular. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

RESİM YARIŞMALARINDA BAŞARILARIMIZ DEVAM ETTİ

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yüksek uygarlığın merdiveni sanattır.” sözünden hareketle öğrencilerimizi sanatın her dalında geliştirmeye devam ediyoruz. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında il ikincisi olan öğrencimiz Nehir Özden ile ilçe üçüncüsü olan öğrencimiz Özüm Elif Sarıca’yı başarılarından dolayı kutluyor, emeği geçen öğretmenimize teşekkür ediyoruz.

YÜZMEDE İL BİRİNCİSİ OLDUK

8-9 Aralık tarihlerinde Tekirdağ’da düzenlenen Okullar Arası Yüzme Yarışmaları Yıldızlar Kategorisinde erkek ve kızlarda takım olarak il birincisi olduk. Ayrıca öğrencilerimiz katıldıkları bireysel yarışlarda da il birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi, antrenörlerimizi tebrik eder, bu süreçte bizlere destek olan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

SAMSUN YÜZME YARIŞLARINDAN MADALYALARLA DÖNDÜK

9-11 Aralık tarihlerinde Samsun’da düzenlenen 11 Yaş Ulusal Gelişim Ligi Projesi Türkiye Finali Müsabakalarında öğrencilerimizden Uras Kahraman 50 ve 100 metre serbest, 50 ve 100 metre kelebek yarışlarında A4 derecesi ile altın madalya; Çınar Kulaman 50 metre kelebek yarışlarında A3 derecesi ile altın madalya, 50 ve 100 metre serbest ile 100 metre kelebek yarışlarında A2 derecesi ile gümüş madalya; Bade Soyer 50 metre serbest yarışlarında A1 derecesi ile bronz madalya kazanarak bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi, antrenörlerimizi tebrik eder, bu süreçte bizlere destek olan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

ESKRİMDE İL BİRİNCİSİYİZ

Ata’mızın belirttiği gibi her çeşit spor faaliyetini Türk gençliğinin millî terbiyesinin ana unsurlarından biri olarak görüyor, farklı spor dallarındaki başarılarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Bu çerçevede Tekirdağ Okullar Arası Küçük Kızlar Eskrim epe dalında il 1.si olan öğrencimiz Zülal Yalız ile gurur duyuyoruz. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

BİLEK GÜREŞİNDE DE FARKIMIZI GÖSTERDİK

Sporun her alanında var olmaya çalışıyor, öğrencilerimizi akademik gelişimlerinin yanı sıra ilgi alanlarına göre seçtikleri spor dallarında başarılı olmaları için destekliyoruz. Bu kapsamda Tekirdağ Okullar Arası Genç Erkekler B Kategorisi Bilek Güreşi Müsabakalarında sağ kolda il 1.si, sol kolda il 2.si olan öğrencimiz Utku Eren’i kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YEMEKHANEMİZ VELİLERİMİZDEN TAM NOT ALDI

Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen Çevre Yönetim Sistemi, Kalite Yönetim Sistemi ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi gibi sertifikalara sahip yemekhanemiz, okul aile birliği üyelerimiz ve velilerimiz tarafından da kontrol edildi, tam not aldı. Öğrencilerimizin sağlıklı yemek alışkanlığını Çorlu Vatan Hastanesi diyetisyenleri kontrolünde geliştiriyoruz. Diyetisyen ve kalite kontrol sorumlularıyla birlikte kademelerimize uygun kalori hesapları yaparak oluşturduğumuz menüleri, okul doktorumuzun da onayını alarak öğrencilerimizin beğenisine sunuyor, termos ve tepsi kapağı kullanımı gibi yeni uygulamalarımızla öğrencilerimize ve çalışanlarımıza hijyenik ortamda, sıcacık, lezzetli yemekler sunmaya devam ediyoruz.

YAĞIMIZI DÖKMÜYORUZ, GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Öğrencilerimizle birlikte Eko Okullar Programı çerçevesinde “Çöp ve Atık” konulu proje çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu bağlamda aralık ayı boyunca atık yağların çevreye verdiği zararları öğrenerek Çorlu Belediyesi ile iş birliği içerisinde “Atık Yağ Toplama Projesi”ne başladık. Yıl boyunca evlerimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız atık yağları pet şişede biriktirerek okulumuza getirecek ve atık yağ bidonlarında toplayacağız. Desteğiniz çok önemli; sürdürülebilir bir dünya için yağımızı dökmeyelim, geleceğimizi kirletmeyelim!

PDR SEMİNERLERİNE ÖNEM VERİYORUZ

Okulumuzun PDR Birimi öncülüğünde, öğrenci ve velilerimizin ihtiyaç duyabileceği konularda düzenlediğimiz seminerlere devam ediyoruz. Bu çerçevede öğrencilerimizin teknolojiyi etkin, verimli ve sorumluluk bilinciyle kullanmaları, dijital sınırlarda güvenli bir şekilde yer almaları adına ebeveyn rehberliğinin önemli olduğunu biliyor, bu konuda velilerimize destek olmak için ‘Dijital Çağda Ebeveyn Olmak: Yeni Bir Ebeveyn Davranış Biçimi' semineri gerçekleştiriyoruz. 22 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de online olarak yapılacak seminerimize tüm velilerimizi davet ediyoruz.

K12NET’İ ETKİN VE VERİMLİ KULLANIYORUZ

K12NET Öğrenci Takip Sistemi sayesinde öğrencimizin notlarına ulaşıyor, ödev takibini yapıyor, devamsızlık durumunu kontrol ediyor, deneme sınavı sonuçlarını görüntülüyor, fiziki gelişim raporunu görebiliyor, tüm duyuruları ekran mesajı olarak alıyor, okulumuzla ilgili görüş, öneri, istek ve şikâyet bildirimlerini Bilgi-Belge Talebi modülünü kullanarak yapabiliyoruz. Velilerimizin de K12NET’i etkin ve verimli kullanması için programın kullanım alanlarını ve işlevselliğini ayrıntılı anlatacağımız, kademe bazlı “K12NET Eğitimi” düzenliyoruz. Ölçme ve Değerlendirme Birimimiz tarafından 24 Aralık Cumartesi günü anaokulu-ilkokul kademesi için saat 17.00-18.00’de, ortaokul-lise kademesi için saat 18.00-19.00’da online olarak yapılacak eğitime tüm velilerimizi davet ediyoruz.

TOGS KAYITLARINA HIZLA DEVAM EDİYORUZ

2023-2024 eğitim öğretim yılında 5, 6, 7, 8, 9 ve 10. sınıflarda okuyacak öğrencilerin TED’li olma ayrıcalığını yaşamaları için yapılan giriş/bursluluk sınavına kayıtlarımız başladı. Başarılı çocuklarımızın TED misyonuna ve vizyonuna yaraşan, bölgemizde benzersiz nicelik ve niteliğe sahip TED Çorlu Koleji bursu kazanma imkânına sahip olduğu, 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak Pazar günü gerçekleşecek olan sınav için başvuruları basvuruted.k12net.com üzerinden yapabilirsiniz.

ÖN KAYITLARA BAŞLIYORUZ

TED Çorlu Koleji olarak 2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesinden 10. sınıfa kadar öğrenci alarak eğitimimize devam edeceğiz.  20 Aralık 2022 – 20 Ocak 2023 tarihleri arasında kayıtlı velilerimizi okulumuza davet ederek kayıt yenileme işlemlerine başlayacak ve öğrencilerimizin yeni dönem için ön kayıtlarını tamamlayacağız. 20 Ocak 2023 tarihinden itibaren de kalan kontenjan sayılarına göre dışarıdaki öğrenciler için yeni dönem kayıtlarımızı başlatacağız.