TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

TOGS’A REKOR KATILIM

2023-2024 eğitim öğretim yılında 5, 6, 7, 8, 9 ve 10. sınıfta okuyacak öğrencilerimiz için gerçekleştirdiğimiz okula giriş/bursluluk sınavında, ilk iki yılda yaptığımız sınavlara katılımın da üstünde bir katılım vardı. 14 ve 15 Ocak günleri ikişer oturum şeklinde düzenlediğimiz sınav esnasında, arzu eden velilerimiz kurum müdürümüz Sayın Necdet Beken’in konferans salonumuzda yaptığı tanıtım sunumuna katıldı. Başarıyla sonuçlanan sınavımızda yer alan tüm öğrencilerimize, velilerimize ve veli adaylarımıza TED Çorlu Kolejine gösterdikleri ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

YENİ YILI ETKİNLİKLERLE KUTLADIK

Okulumuzda yeni yılı gün boyu süren etkinliklerle kutladık. Hepsi birbirinden güzel ve coşkulu geçen etkinliklerimiz arasında yer alan ve anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin gün boyunca ayrı ayrı düzenlediği konserlere de ilgi çok büyüktü! Instagram sayfamızdan canlı olarak da yayınladığımız konserlerimiz izleyenlerden tam not aldı. Etkinliklerde sahne alan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür eder, müzik ve sahne dolu yeni bir yıl dileriz.

GÖLGE OYUNU İZLEDİK

Anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizle geleneksel Türk tiyatromuzun en önemli unsurlarından biri olan gölge oyununu keyifle izledik. Karagöz ve Hacivat’ın atışmalarında kahkahalarla güldük, Nasrettin Hoca’nın sorduğu sorulara cevap vererek ve Barış Manço’nun şarkılarına eşlik ederek inanılmaz bir gün geçirdik. Etkinlik sonrası dağıtılan Hacivat ve Karagöz kuklaları ile yaratıcılığımızı sergilemek de ayrıca güzeldi.

KARATEDE İL BİRİNCİSİYİZ

Farklı spor dallarındaki başarılarımıza bir yenisini daha ekledik. Tekirdağ Okullar Arası Küçük Kızlar Karate Müsabakalarında öğrencimiz Janset Gülşen Demir kata dalında il birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

KIZLARIMIZDAN VOLEYBOL BAŞARISI

Küçük kız voleybol takımımızdan bir galibiyet daha! Tekirdağ İli Okul Sporları Voleybol Müsabakalarındaki son maçımızı da kazanarak bir üst gruba yükseldik. Başarılı olmak için çok çalışan ve her geçen gün hedeflerini biraz daha yükselten çok değerli sporcularımızı ve öğretmenimizi tebrik ediyor, yarı final maçlarında başarılar diliyoruz.

ERKEKLER DE VOLEYBOLDA VARIZ DEDİ

Küçük erkek voleybol takımımız voleyboldaki başarılarımıza bir yenisini daha ekledi, Tekirdağ İli Okul Müsabakalarında bir üst tura yükseldi. Kızlarımızın başarılarından hemen sonra erkek voleybolcularımız da göğsümüzü kabarttı. Sporcularımızı ve öğretmenimizi tebrik ediyor, final maçlarında başarılar diliyoruz.

YÜZMEDE BAŞARIYA DOYMUYORUZ

16-18 Aralık 2022 tarihlerinde Mersin’de düzenlenen Türkiye Yüzme Federasyonu 12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Türkiye Finali Müsabakasında öğrencilerimizden Tuna Turan, Ezgi Ada İş, Selin Dündar, Efe Çakır ve Melis Şenmanat girdikleri her yarışta üstün performans göstererek bizleri gururlandırdılar. Başarıya doymayan öğrencilerimizi ve antrenörlerimizi tebrik eder, bu süreçte bizlere destek olan velilerimize teşekkür ederiz.

İYİLİK BULAŞICIDIR!

Okul Aile Birliğimizin “İyilik Bulaşıcıdır!” projesi kapsamında 12-16 Aralık tarihleri arasında düzenlediği kermeste elde edilen gelirlerle Türkgücü İlkokulunun ihtiyaçlarını karşıladık. Bu vesile ile Okul Aile Birliğimiz, öğrenci temsilcilerimiz ve yöneticilerimizle ziyaret ettiğimiz okuldaki öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi. Projede gönüllü olarak yer alan ve emeği geçen tüm velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz.

TED ÇORLU KOLEJİ SAĞLIKLI YAŞAM KORUSU

Çorlu Belediyesi ile imzaladığımız protokol çerçevesinde TED Çorlu Koleji Sağlıklı Yaşam Korusu’nu kuruyoruz. Yemyeşil bir koru içinde, kuş cıvıltılarıyla birlikte yürüyüp koşabileceğiniz, egzersiz yapabileceğiniz, köpeğinizi rahatça gezdirebileceğiniz bir cennet yaratıyoruz. Doğanın tüm renklerini kusursuz bir uyumla harmanlayacak TED Çorlu Koleji Sağlıklı Yaşam Korusu’nu Okul Aile Birliğimizin katkısıyla şehrimize kazandırmak için sabırsızlanıyoruz. Siz de TED Çorlu Koleji Sağlıklı Yaşam Korusu’nun oluşumuna bağışta bulunmak, sevdiğinizin ismini bir ağaçta yaşatmak isterseniz Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak ile 0538 375 90 33 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

YURT DIŞI EĞİTİMİNİ ÖNEMSİYORUZ

Öğrencilerin yurt dışında en iyi yerlerde okuması için pek çok başarıya imza atan Sayın Aslıhan Özenç, Cem Uçak ve Çiğdem Riad çocuklarımızın geleceğine yön verecek programları konferans salonumuzda öğrencilerimizle paylaştı. Avrupa ve Amerika’daki üniversitelere giriş koşulları ile yurt dışındaki yaz okulları hakkında bilgi alan öğrencilerimiz kendilerine yeni hedefler belirledi. Bizler de onların bu hedeflerini gerçekleştirmeleri için şimdiden çalışmalara başladık.

SÖMESTİR TATİL PROGRAMI

8. sınıf öğrencilerimizin sömestir tatilinde LGS sürecinden kopmamaları ve eksik kazanımlarını tamamlamaları için özel bir program hazırladık. Yarıyıl tatilinin ilk haftası gerçekleştireceğimiz program sayesinde öğrencilerimizle hem birinci dönemki derslerin tekrarını yapacak hem de Millî Eğitim Bakanlığının yayınladığı örnek soruları çözeceğiz. Çocuklarımızın geleceği için okul, öğrenci ve velilerimiz ile ortak çalışmalara devam ediyoruz.

SÖMESTİRDE ROBOTİK KAMPI YAPIYORUZ

Teknolojiye ilgisi olan ilkokul öğrencilerimiz ile sömestir tatilinde robotik ve kodlama becerilerini geliştirecekleri "Robotik Kampı" yapıyoruz. 23-27 Ocak tarihleri arasında yarım gün şeklinde planladığımız kampta öğrencilerimizin yapay zekâ, artırılmış gerçeklik, mBot ile robotik, lego ile robotik, dijital tasarım gibi birçok alanda problem çözme, yaratıcı düşünme becerilerini ve hayal güçlerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Detaylı bilgi ve kayıt için Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak ile 0538 375 90 33 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

ERKEN KAYIT DÖNEMİ BAŞLIYOR

2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesinden (4 ve 5 yaş grupları) 10. sınıfa kadar okulumuzda okuyup TED ayrıcalığını yaşamak isteyen öğrencilerimiz için erken kayıt dönemi başlıyor. Sınırlı kontenjanımızdan ve kısa süre geçerli olacak çok avantajlı kayıt fırsatından yararlanmak istiyorsanız, sizi 20 Ocak 2023 Cuma gününden itibaren okulumuza bekliyoruz.