TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

DEPREMDE EN GÜVENİLİR BEŞ BİNADAN BİRİYİZ

Yaşadığımız üzücü deprem afetinin ardından bir yandan ülke olarak yaralarımızı sarmaya devam ediyor, diğer yandan yaşadığımız binalarının depreme dayanıklılığını sorguluyoruz. Bu süreçte, biz de TED Çorlu Koleji olarak okul binalarımızın depreme karşı çok dayanıklı yapıldığını gösteren belgeleri velilerimizle paylaşmaktan ve okulumuzun AFAD tarafından “Çorlu’da Afet Durumunda Barınak Olarak Kullanılması Uygun Beş Binadan Biri“ olarak seçildiğini bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

BİR UMUT BİR YUVA!

Ülkemizin yaşadığı büyük felaketin yaralarını sarmak için öğrencilerimiz Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ile Çorlu Belediyesinin de katılımıyla bir yardım kampanyası başlatarak deprem bölgesinde “Konteyner Kent” yaşam alanı yaratmayı hedefliyorlar. Yürüttükleri bu anlamlı ve değerli projeye Okul Aile Birliğimizin TR 65 0013 4000 0214 4600 5000 01 IBAN hesabına yapacağınız bağışlarla destek olabilirsiniz. Yöneticileri ve öğretmenleri olarak, bizler de konteyner kentte oluşturulacak etkinlik alanında gönüllü öğrenci ve velilerimizle etkinlikler yaparak ve psikososyal destek sunarak öğrencilerimize katkıda bulunacağız.

TEKNOFESTTE YARI FİNALDEYİZ

TEKNOFEST 2023 finallerine bir adım daha yaklaştık. Ortaokul ve lise kademelerimizdeki öğrencilerimizin geliştirdikleri projeler ile TEKNOFEST 2023 yarı finallerindeyiz. Ortaokul ve lisede İnsanlık Yararına Teknoloji kategorisi ile yarışmalara katıldık.  Ortaokulda “Engelli Klavyesi” projesi ile, lisede de “Hayat Kurma Zinciri” projeleri ile ödül almayı hedefliyoruz. Çalışmalarına devam eden sevgili öğrencilerimize ve onlara destek veren değerli öğretmenlerimize başarılar diliyoruz.

7. SINIFLARIMIZ LGS’YE HAZIRLANIYOR

7. sınıf öğrencilerimizle akademik hedeflerimize emin adımlarla yürümek ve LGS’de de başarıya ulaşmak için hafta içi perşembe günleri hariç her gün ders tamamlama saatlerinde LGS hazırlık çalışmalarına başladık. Konu tekrarları, LGS örnek soru çözümleri, branş denemeleri gibi çalışmalarla sürdürülecek çalışma programımız, grup çalışmaları ile desteklenecek.

YURTDIŞI EĞİTİM UZMANIMIZ RADYOMUZDA

Okul radyomuzda, yurt dışı eğitiminde 25 yıllık deneyime sahip olan ve öğrencilerin yurt dışında en iyi yerlerde okuması için pek çok başarıya imza atan Sayın Aslıhan Özenç’i ağırladık. Çocuklarımızın geleceğine yön verecek programları paylaştığımız bu değerli röportajı https://www.tedcorlu.k12.tr/ted-corlu-koleji-radyosu/ linkinden dinleyebilir, öğrencilerimizin yurt dışında okuma hedeflerine ulaşması için gereken yol haritasını biraz daha netleştirebilirsiniz.

ATLETİZMDE TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Çocuklarımızın bütüncül eğitiminde etkin rol oynayan sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri desteklemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, 4-5 Şubat tarihlerinde Bursa’da düzenlenen U14 Atletizm Salon Şampiyonasında 60 metre engellide Türkiye 1.si, uzun atlamada Türkiye 3.sü olan öğrencimiz Ayşe Nazlı Aydın ile gurur duyuyoruz. Başarılarıyla sporcu bursu almaya hak kazanan değerli öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ATLETİZMDE BAŞARIYA DOYMUYORUZ

Lise öğrencilerimizden atletizm yarışmalarında büyük başarı! Okullar Arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği Yarışmalarında katıldığımız Gençler B (Kız-Erkek) Kategorisindeki tüm yarışmalarda derece elde ettik. Öğrencilerimizden Cemre Cahide Erdurur gülle ve cirit atmada il 1.si, İlayda Şen 100 metre koşuda ve uzun atlamada il 1.si, Emre Ülgen 110 metre engelli koşuda il 1.si ve 100 metre koşuda il 3.sü, Utku Eren gülle ve cirit atmada il 2.si, Ege Gürdal 200 metre koşuda ve uzun atlamada il 3.sü olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ÖĞRENCİ-YAZAR BULUŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Öğrencilerimizin okuma, araştırma ve kütüphane kullanma alışkanlığını geliştirmek amacıyla öğrencilerimizi değerli yazarlarla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu ayki konuklarımız, çocuk edebiyatımızın önemli isimlerinden Burcu Bahar, Nilgün Ilgaz ve Özgür Özgülgün’dü. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerimiz için ayrı ayrı söyleşi gerçekleştiren ve öğrencilerimiz için kitaplarını imzalayan değerli yazarlarımıza ziyaretleri için teşekkür ediyor, kitap dolu bir yıl diliyoruz.

ÇOCUK TİYATROMUZ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Ülke olarak yaşadığımız bu zor günlerden çocuklarımızı biraz da olsa uzaklaştırabilmek için minik seyircilerimizi bu sefer de ‘Kuzey Kutbu Krallığı” oyunu ile buluşturduk. Çocuklarımızın gelişimlerini, farkındalıklarını olumlu yönde etkileyen, kendilerine bambaşka bir dünyanın kapılarını açan ve kaliteli bir tiyatro deneyimi sunan bu oyun ile oldukça keyifli vakit geçirdik. Tiyatro oyuncularımıza ve oyunu izleyen tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, sanat dolu bir yıl diliyoruz.

HİZMET İÇİ EĞİTİM ÖNEMLİ

Deneyimlerinin yanı sıra yaşam boyu öğrenmenin gerekliliğine inanan ve kendini sürekli yenileyen öğretmen kadromuzla hizmet içi eğitimlere devam ediyor, sürdürülebilir okul gelişimi için farklı öğretim tekniklerini de içeren öğretimsel liderlik eğitimi alıyoruz. Bu çerçevede, 25 Şubat ve 11 Mart tarihlerinde Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İnayet Aydın’ı dinledik ve öğrendiğimiz teorik bilgileri drama liderimiz Funda İnci öncülüğünde bağ kurma, dinleme, ekip çalışması ve strateji geliştirme becerilerine yönelik drama çalışmaları yaparak pekiştirdik.

MUHTEŞEM İKİLİ TİYATROSU OKULUMUZDA

Tiyatro severleri “Muhteşem İkili” oyunu ile buluşturuyoruz. Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Ediz Hun ve Selma Güneri’nin birlikte sahnelediği bu muhteşem oyunu 31 Mart Cuma günü saat 21.00’de TED Çorlu Kolejinde izleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak (0538 375 90 33) ile iletişime geçebilirsiniz.

ERKEN KAYIT AVANTAJI İÇİN SON GÜN 31 MART

2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesinden 10. sınıfa kadar TED ayrıcalığını yaşamaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için erken kayıt dönemi devam ediyor. 31 Mart Cuma gününe kadar sürecek erken kayıt dönemindeki çok avantajlı kayıt fırsatından yararlanmak istiyorsanız, sizi hemen okulumuza bekliyoruz. Cumartesi ve pazar günleri de çalıştığımız bu dönemde gelin, çocuğunuzun TED Çorlu Koleji ayrıcalıklarına erken kayıt fırsatıyla devam etmesini sağlayın. Unutmayın son gün 31 Mart!