TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

LGS DENEME SINAVINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Bütüncül eğitimimizin en önemli yapı taşı olan akademik çalışmalarda her geçen gün fark yaratıyoruz. Örneğin, TED Okullarının 8. sınıfları arasında düzenlenen sınavda en iyi performans sergileyen ilk 10 okuldan biri olduk. Keza, Türkiye genelinde düzenlenen Sebit VCloud Deneme Sınavında, 8. sınıf öğrencimiz Duru Erdem 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Başarılarımızda emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve bizi her daim destekleyen velilerimize teşekkür ediyoruz.

4. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ DE TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Akademik başarılarımız her kademede artarak devam ediyor. Bu çerçevede, geçtiğimiz ay ilkokul kadememizde de Türkiye birincisi çıkardık! Türkiye genelinde düzenlenen Okulistik Deneme Sınavında 500 tam puan alarak birinci olan 4. sınıf öğrencilerimiz Simge Gürel ve Yusuf Ege Türkşen’i kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve değerli velilerimize teşekkür ediyoruz.

TÜBİTAK’TA FİNALDEYİZ

Akademik başarılarımızın bir diğer göstergesi de TÜBİTAK yarışmalarında elde ettiğimiz dereceler oldu. TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması'nda öğrencimiz Selen Türkkan Türkiye finaline, Elif Naz Sal ve Nazlı Ülgen de Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda İstanbul Avrupa Bölge Aşaması finaline kaldılar. Ayrıca TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’ndaki bilgisayar kategorisinin ikinci aşamasında başarı gösteren öğrencimiz Teoman Ata Korkmaz, gümüş madalya alarak bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

HIPPO DİL SINAVLARINDA YARI FİNALDEYİZ

Gatehouse Awards ve Mizzou International desteği ile her yıl 50’den fazla ülkede uygulanan Uluslararası İngilizce Sınavı Hippo’da, ilkokul ve ortaokul kademelerimizdeki 32 öğrencimiz yarı finale yükseldi. Gurur duyacağımız nesiller yetiştirme yolunda, Türkçe kadar iyi İngilizce konuşan mezunlar verme iddiamızı destekleyen bu güzel sonuç için sevgili öğrencilerimizi ve değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyor, yarı final sınavı için başarılar diliyoruz.

ZEKÂ OYUNLARINDA BÖLGE FİNALLERİNDEYİZ

Zekâ oyunlarında da varız! Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonasında ilkokul ve ortaokul kadememizdeki öğrencilerimizle il finallerini geçerek okulumuzu bölge finallerinde temsil etme hakkı kazandık. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, bölge finallerinde başarılar diliyoruz.

JMUN KONFERANSINDA BÜYÜK BAŞARI

7. sınıf öğrencilerimiz ile 24-25 Mart tarihlerinde TED Kayseri Koleji tarafından online olarak düzenlenen JMUN Konferansında Dominik Cumhuriyeti'ni temsil ettik. Bu bağlamda öğrencilerimizin diplomasi becerilerini geliştirme, tartışma ve sunum becerileri edinme, müzakere pratiği yapma konusunda tecrübe kazanmasını sağladık. Ekip üyelerimizden Bartu Akdoğan, fark yaratan katılımı ile ''Certificate for Outstanding Delegate'' sertifikası, Metehan Yurtkuran da takdir gören katılımı ile ''Certificate of Commendation'' sertifikası kazanarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ÖĞRENCİMİZ MİLLİ TAKIMDA

Lise öğrencimiz İlayda Şen’den yelken yarışlarında büyük başarı! Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından 18-26 Mart 2023 tarihleri arasında İzmir Çeşme’de gerçekleştirilen TYF Yelken Ligi ILCA 2. Ayak Yelken Yarışlarında öğrencimiz İlayda Şen ILCA 4 Kızlar Kategorisinde 2. oldu ve milli takıma seçilerek bizleri gururlandırdı. 11-23 Nisan tarihleri arasında İspanya’da yapılacak olan ILCA 4 Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YÜZMEDE BAŞARIYA DOYMUYORUZ

1-2 Nisan tarihlerinde İstanbul’da yapılan Türkiye Yüzme Federasyonu Bölge Karmaları Seçme Müsabakalarında, TED Çorlu Koleji Spor Kulübü yüzücümüz Uygar Kahraman katıldığı yarışlarda 15 tam puan elde ederek Türkiye Yüzme Federasyonu Bölge Karması Takımına seçildi. Üstün başarısı nedeniyle uluslararası müsabakalarda okulumuzu temsil edecek olan sporcumuzu ve emeği geçen antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

VOLEYBOLDA İL BİRİNCİSİYİZ

Çocuklarımızın bütüncül eğitiminde etkin rol oynayan sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri desteklemeye devam ediyoruz. Bu bağlamda çocuklarımızı ilgi duydukları spor dallarına yönlendiriyor, başarılı olmaları için her ortamı sağlıyoruz. Çalışmalarımız her alanda meyvesini veriyor. Örneğin, voleybolda gerçekleştirdiğimiz aktiviteler sonucunda ortaokul öğrencilerimiz Tekirdağ Okul Sporları Küçükler Voleybol Kategorisinde il 1.si oldu. İlimizi gruplarda temsil edecek olan sporcularımızı ve öğretmenimizi tebrik ediyor, grup maçlarında başarılar diliyoruz.

TENİSTE İL ÜÇÜNCÜSÜ OLDUK

Öğrencilerimizin kendilerini her alanda geliştirmeleri için, onları var gücümüzle desteklemeye devam ediyor ve bunun da karşılığını elde edilen başarılarla alıyoruz. Bu bağlamda Tekirdağ Okul Sporları Minikler A Kategorisi tenis müsabakalarında il 3.sü olan sporcularımızı ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

SATRANÇTA İL ÜÇÜNCÜSÜYÜZ

‘Satranç tahtasında dünyadaki tüm denizlerde karşılaşacağınız maceralardan daha fazlası vardır’ sözünden hareketle çocuklarımızı çok yönlü yetiştirmeye devam ediyor, bakış açılarını genişletmeleri, zorluklar karşısında pes etmemeleri ve öngörülü olmaları için onları satranç oynamaya teşvik ediyoruz. Bu çerçevede Tekirdağ Okullar Arası Küçükler Satranç Turnuvası'nda takım olarak il 3.sü olan ortaokul öğrencilerimizi kutluyor, turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

VELİLERİMİZLE BERABERDİK

Öğrencilerimizin yıl içinde göstermiş oldukları akademik, sosyal, kültürel ve sportif gelişim hakkında güncel bilgileri aktarmak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla bu yılın ikinci sınıf/veli toplantısını gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin başarısında okul ve aile iş birliğinin önemine inanarak düzenlediğimiz sınıf/veli toplantılarında, tüm velilerimizle yeterince zaman geçirmek için etkinliğimizi iki hafta sonuna yaydık. Toplantılarımızın oldukça verimli geçmesini sağlayan tüm velilerimize ve değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

TED ETKİNLİĞİNE İMZA ATTIK

Öğrencilerimiz Türk Eğitim Derneğinin düzenlediği anlamlı bir etkinliğe imza atarak depremzede çocuklarımızın sesi oldu! 95 yıldır her şartta ve koşulda öncelik çocuk, öncelik eğitim diyen Türk Eğitim Derneği, Türkiye çapında başlattığı “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” kampanyası için ilk etkinliğini 8 Nisan’da İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenledi. Genel Başkan Selçuk Pehlivanoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan etkinlikte TED Atakent, TED Çorlu, TED Rönesans ve TED Üsküdar Koleji öğrencilerinden oluşan TED 95. Yıl Gençlik Korosu performanslarını sergiledi ve yine aynı okulların öğrencileri tarafından yapılan eserlerin müzayedesi gerçekleşti.

TIP BAYRAMINA ÖZEL DOSTLUK MAÇLARI YAPTIK

14 Mart Tıp Bayramı kapsamında gerçekleştirdiğimiz ve artık her yıl tekrarlanacağından şüphe duymadığımız bir diğer etkinlik de aynı ailenin bireyleri olduğumuz Çorlu Vatan Hastanesi çalışanları ile düzenlediğimiz masa tenisi, basketbol ve voleybol müsabakalarıydı. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz dostluk maçlarıyla hem güzel vakit geçirdik hem de sağlık çalışanlarımızın gününü kutladık. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyor, böyle büyük bir ailenin üyesi olmaktan gurur duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.

MUHTEŞEM İKİLİ OKULUMUZDAYDI

Türk sineması ve tiyatrosuna çok uzun yıllar hizmet etmiş, tiyatro oyunları ve sinema filmleriyle Türkiye'de seyircinin kalbinde taht kurmuş isimlerden Ediz Hun’u ve Selma Güneri’yi tiyatro severlerle buluşturduk. Atışmaları, sohbetleri, esprileri ile hepimize unutulmaz anlar yaşatan “Muhteşem İkili”ye bu harika gösteri için teşekkür ediyor, bizleri yalnız bırakmayan seyircilerimize sanat dolu bir yıl diliyoruz.

LGS İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

8. sınıf öğrencilerimiz ile ağustos ayında başladığımız LGS’ye hazırlık çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz. LGS’ye sayılı günler kala öğrencilerimizle birlikte konu tekrarları, LGS örnek soru çözümleri ve branş denemeleri ile akademik hazırlıklarımızı sürdürüyor, hedefe birlikte ulaşacağımızın inanarak öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz.

KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesinden 10. sınıfa kadar TED Çorlu Kolejinde okumak isteyen öğrencilerimiz için kayıtlar hızla devam ediyor. Sınırlı sayıda kontenjandan yararlanmak istiyorsanız, sizi ilk fırsatta okulumuza bekliyoruz. Eğitim alanında yalnızca şehrimizin değil, ülkemizin gururu olmaya aday TED Çorlu Kolejinde okuma ayrıcalığı hakkında detaylı bilgi ve randevu için www.tedcorlu.k12.tr linkine tıklayabilir veya (0282) 653 51 51 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.