TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

23 NİSANI COŞKUYLA KUTLADIK

Atatürk’ün çocuklarımıza armağanı olan 103 yıllık gururu tüm kalbimizle yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyoruz! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizin gösterileri ile büyük bir coşkuyla kutladık. 23 Nisan Pazar günü konferans salonunda gerçekleştirdiğimiz törende yaptığımız dans gösterileri ve okuduğumuz şiirler ile bayram coşkumuzu en iyi şekilde yansıttık.

CARIBOU MATEMATİK SINAVINDA DÜNYA BİRİNCİSİYİZ

Akademik çalışmalarımızla fark yaratıyoruz. Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasında 6. sınıf öğrencilerimizden Ali Kılıç dünya 1.si oldu! Bu başarımıza ek olarak mayıs ayında yapılan sınavlarda bölge 1.si olan 7. sınıf öğrencimiz Defne Rona ve bölge 3.sü olan 6. sınıf öğrencimiz Naz Akşan ile birlikte başarı gösteren tüm öğrencilerimiz sertifikalarını alarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

OKULİSTİK SINAVINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Akademik başarıya doymuyoruz! Türkiye genelinde düzenlenen Okulistik Deneme Sınavında 500 tam puan alarak birinci olan 4. sınıf öğrencilerimiz Ayda Eraslan, Simge Gürel ve Melis Ece Olgun’u kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

KANGURU FEN SINAVINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Akademik başarılarımıza yenilerini ekliyoruz! Türkiye genelinde düzenlenen Kanguru Fen Sınavında, 3. sınıf öğrencimiz Deniz Meriç Kendimiz ve 4. sınıf öğrencimiz Yusuf Ege Türkşen Türkiye birincisi oldu. Öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

TALES SINAVINDA FİNALDEYİZ

Akademik başarılarımız devam ediyor! Türkiye genelinde düzenlenen Tales Fen Sınavında 7. sınıf öğrencimiz Elif Naz Soysüren; Tales Matematik Sınavında 7. sınıf öğrencimiz Defne Yılmaz ve 9. sınıf öğrencimiz Seray Uzuner Türkiye finallerine gitmeye hak kazandılar. Öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

TEDTECH59 İLE YENİ UFUKLARA YELKEN AÇIYORUZ

İstanbul Piri Reis Üniversitesinde düzenlenen First Lego League Challenge kapsamında TED Çorlu Koleji Robotik Takımı -TEDTECH59- olarak yenilikçi proje, robot performans, öz değerler ve robot tasarım sunumlarında okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

MÜZİK FESTİVALİNE RENK KATIYORUZ

Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Festivalinde müziğin hemen her dalında performansımızı sergileyerek festivale renk kattık, harika bir sahne deneyimi kazandık. Öğrencilerimizin sanat becerilerini geliştirmesi ve her yönüyle dünya vatandaşı olmaları için çalışmaya devam ediyor, festivale katılan öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

VOLEYBOLDA TÜRKİYE YARI FİNALLERİNDEYİZ

Zonguldak’ta yapılan Okul Sporları Küçük Erkekler Voleybol Kategorisi grup maçlarında ilimizi temsil eden okul takımımız grup 1.si olarak Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazandı. Her alanda gururumuz olan nesiller yetiştirme yolunda emin adımlarla ilerlerken bu başarıda emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi yürekten kutluyor, Türkiye yarı finallerinde başarılar diliyoruz.

ATLETİZMDE BAŞARILIYIZ

Çanakkale'de düzenlenen Okullar Arası Küçük Kızlar Puanlı Atletizm Grup Birinciliği Yarışmalarında öğrencilerimizden Ayşe Nazlı Aydın 60 metre koşuda 1. ve uzun atlamada 2. olurken, Eylül Nas Temel de fırlatma topunda 3. olarak bizleri gururlandırdı. Başarılarını bölge ve ülke düzeyine taşıyan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YÜZMEDE BAŞARILARIMIZ DEVAM EDİYOR

6-7 Mayıs 2023 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Türkiye Yüzme Federasyonu 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Müsabakalarında öğrencilerimizden Uras Kahraman, Çınar Kulaman, Bade Soyer, Zeynep Lal İren, Metehan Açıkgöz, Koray Şen ve Nefes Atılgan oldukça başarılı sonuçlar elde ederek bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, bir sonraki adım olan final müsabakalarında kendilerine başarılar diliyoruz.

YÜZMEDE GELECEK BİZİM

26-27 Nisan tarihlerinde Tekirdağ’da düzenlenen Okullar Arası Yüzme Yarışlarında kupa ve madalyaya doyduk! Takım olarak 6 birincilik, 3 ikincilik elde ederek toplamda 69 madalya kazandık. Minikler A ve B kategorileri ile küçükler kategorilerinde elde ettiğimiz başarılı sonuçlar, geleceğe umutla bakmamızı sağladı. Henüz ikinci yılımızda fark yaratan öğrencilerimizi ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

RİTMİK JİMNASTİKTE İL İKİNCİSİYİZ

Sporun her alanında varız! Okullar Arası Ritmik Jimnastik Yarışmaları Minikler (B) Kategorisinde öğrencimiz Lina Güler il 2.si olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

SATRANÇTA İLÇE İKİNCİSİYİZ

Satrançta başarılarımız devam ediyor. Okullar Arası 23 Nisan Satranç Turnuvasında hem ferdi hem de takım olarak mücadele ettik. İlkokul öğrencilerimizden Hüma Ergin kızlar kategorisinde ilçe 2.si, ortaokul öğrencilerimiz de takım olarak ilçe 3.sü oldu. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİYLE HAREKET EDİYORUZ

Sosyal sorumluluk projelerimize her kulvarda devam ediyoruz! Son olarak, Okul Aile Birliğimizin öncülüğünde Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu ile beraber depremzede çocukların eğitimine destek olmak amacıyla Türk Sanat Müziği Konseri düzenledik. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanatçısı Öğretim Görevlisi Şef F. Fahrihan Ünsal yönetiminde birbirinden değerli parçalar seslendiren koro üyelerimize ve projemize destek veren izleyicilerimize teşekkür ediyor, sanat dolu bir yıl diliyoruz.

KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesinden 10. sınıfa kadar TED Çorlu Kolejinde okumak isteyen öğrencilerimiz için kayıtlar hızla devam ediyor. Sınırlı sayıda kontenjandan yararlanmak istiyorsanız, sizi ilk fırsatta okulumuza bekliyoruz. Eğitim alanında yalnızca şehrimizin değil, ülkemizin gururu olmaya aday TED Çorlu Kolejinde okuma ayrıcalığı hakkında detaylı bilgi ve randevu için www.tedcorlu.k12.tr linkine tıklayabilir veya (0282) 653 51 51 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.