TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

19 MAYISI GURURLA KUTLADIK

‘Sizler, yeni Türkiye’nin geç evlatları, yorulsanız da beni izleyeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği amaca, bizim yüksek ülkümüze durmadan, yorulmadan yürüyecektir.' 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mızı önce okulumuzda öğrencilerimizin gösterileri ile büyük bir gururla kutladık. Ardından lise müzik grubumuzla Çorlu Atatürk Meydanı’nda konser verip öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve bando takımımızla Çorlu Belediyesinin düzenlediği Fener Alayı kortejinde yerimizi alarak bayram coşkumuzu tüm Çorlu ile paylaştık.

ONLAR ARTIK İLKOKUL ÖĞRENCİSİ

Anaokulu öğrencilerimizle bir yıl boyunca çok eğlendik, çok çalıştık ve çok öğrendik. Düzenlediğimiz ilkokula geçiş törenimizle de hem öğrencilerimize hem de velilerimize unutulmaz bir anı yaşattık. Öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim ve öğretim hayatlarının gelecekte de Atatürk’ün izinde, hiç sönmeyecek birer meşale olarak devam etmesini diliyoruz.

ORTAOKULA MERHABA DEDİK

4. sınıf öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz kademe geçiş töreninde, ilkokulu tamamlamanın ve ortaokula merhaba demenin mutluluğunu ve heyecanını yaşadık. Öğrencilerimizin eğitim süreçlerinde TED meşalesini her zaman gururla taşıyacaklarına inanıyor; kendilerine sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir gelecek diliyoruz.

ORTAOKUL MEZUNİYET TÖRENİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

1928 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı TED meşalesinin birer parçası olan 8. sınıf öğrencilerimizi gerçekleştirdiğimiz mezuniyet töreni ile liseye uğurladık. Öğrencilerimizin mezuniyet belgelerini aldığı, okulumuzu derece ile bitiren öğrencilerimizin başarı belgeleriyle ödüllendirildiği, dönem birincimiz Duru Erdem’in yaş kütüğüne isim künyesini çaktığı ve tüm mezunlar adına yönetim kurulumuza plaket verdiği, bayrak, flama ve meşalenin gelecek kuşağa teslim edildiği, "kep atma" seremonisinde duygu dolu anların yaşandığı törenimizi Kolej Sokağımızdaki kokteyl ve müzik dinletimizle doyasıya eğlenerek sonlandırdık.

VOLEYBOLDA İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Küçük Erkek Voleybol Takımımız Türkiye 5.si! Tekirdağ tarihinde bir ilke imza atarak ilimizi Türkiye Finallerinde temsil etme başarısını gösteren ve ilimizin bu kategorideki ilk derecesini alan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, henüz ikinci yılımızda elde ettiğimiz bu başarı ile gurur duyuyoruz.

YÜZMEDE REKOR KIRDIK

Türkiye rekoru kıran Milli Takımda da varız! 18-22 Mayıs tarihlerinde Bulgaristan’ın Burgas kentinde düzenlenen Uluslararası Grand Prix Burgas 2023 yüzme yarışmalarında ülkemizi temsil eden sporcumuz Uygar Kahraman ile TED Çorlu Koleji Spor Kulübü sporcularımız Tuna Turan, Efe Çakır, Nisa Ece Onbaşı, Zeynep Onuk ve Selin Dündar katıldıkları yarışlarda başarılı sonuçlar elde ederek bizleri gururlandırdılar. Sporcumuz Uygar Kahraman’ın da yer aldığı Milli Takımımız 4x50 serbest bayrak ile 4x50 karışık bayrak yarışlarında yeni Türkiye rekorlarının sahibi oldu. Ayrıca, sevgili Uygar 200 metre bireysel karışık yarışında 1., 50 metre serbest yarışında 3. olarak göğsümüzü kabarttı. Bizlere bu gururu yaşatan sporcularımızı, emeği geçen antrenörlerimizi ve her zaman destek olan velilerimizi tebrik ediyoruz.

ATLETİZMDE TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Bursa’da düzenlenen Okullar Arası Puanlı Atletizm Yarışları Türkiye Şampiyonasında öğrencilerimizden Ayşe Nazlı Aydın uzun atlamada Türkiye 1.si, 60 metre koşuda Türkiye 2.si olarak bizleri gururlandırdı. Başarılarını ülke düzeyine taşıyan öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

SATRANÇTA İL ÜÇÜNCÜSÜYÜZ

Tekirdağ Okul Sporları Minikler İl Birinciliği Takım Satranç Turnuvasında öğrencilerimiz hem genel hem de kızlar kategorilerinde 3. oldu. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

EDEBİYATTA DA VARIZ

Öğrencilerimizin çok yönlü olmaları için çaba sarf ediyor, kültür, sanat ve sporda başarılı olmaları için her türlü imkânı sunuyoruz.19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen kompozisyon yarışmasında 2. olan öğrencimiz Tuana Doğruyol’u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

OKULİSTİK SINAVINDA BİRİNCİYİZ

İlkokul öğrencilerimizin akademik başarıları bir kez daha tescillendi! Türkiye genelinde düzenlenen Okulistik Deneme Sınavında 500 tam puan alan 4. sınıf öğrencimiz Yusuf Ege Türkşen Türkiye birincisi oldu. Öğrencimizi kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

URFODU SINAVINDAN ALTIN MADALYA

Akademik başarıda madalyaya doymuyoruz! URFODU Bilgi Yarışmasının matematik branşında 6. sınıf öğrencilerimiz Ali Kılıç ve Yağmur Bahadır, kimya ve biyoloji branşlarında 9. sınıf öğrencimiz Tuana Doğruyol altın madalya alarak bizleri gururlandırdı. Sınava giren ve diploma almaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

HİPPO SINAVINDA FİNALDEYİZ

Hedefimiz, öğrencilerimizin en az bir yabancı dili anadili gibi konuşmalarını sağlamak. Bu hedef doğrultusunda çalışıyor, öğrencilimizi yabancı dil konusunda destekliyoruz. Gatehouse Awards ve Mizzou International desteği ile her yıl 50’den fazla ülkede uygulanan Uluslararası İngilizce Sınavı Hippo’da ilkokul öğrencilerimizden Ayşe Masal Mengüç, Çağatay Erdinç Ülkü ve Güldeniz Karataş, ortaokul öğrencilerimizden Ege Rüzgar Turan ve Dilek Önal final sınavına girmeye hak kazanarak bizleri gururlandırdı. Sınava giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, final sınavı için başarılar diliyoruz.

SAĞLIKLI YAŞAM KORUMUZU AÇTIK

TED Çorlu Koleji Sağlıklı Yaşam Korusu’nun resmî açılışını, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Çorlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sarıkurt, TED Çorlu Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Murat Dayanıklı, yönetim kurulu üyeleri, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve TED çalışanlarımız ile birlikte gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin çevre vurgusu yapmak için hazırladığı pankartlar, bando takımımızın çaldığı şarkılar ve ağaç sahiplenen öğrencilerimizin isimlikleri açılışımıza renk katarken 500’e yakın ağacın bulunduğu TED Çorlu Koleji Sağlıklı Yaşam Korusu’nu Çorlu’ya kazandırmak bizleri çok mutlu etti.

YAZ KURSLARIMIZ BAŞLIYOR

Enerji dolu bir yaz tatili için Yaz Kurslarımız 1 Temmuz’da başlıyor! Yoğun geçen bir eğitim öğretim yılından sonra çocuklarımız yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirecek, gelişim alanlarını sosyal ve sportif çalışmalarla destekleyecek ve böylece yeni arkadaşlar edinerek sporun disiplinini kazanacak. Detaylı bilgi için Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak’a 0538 375 90 33 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesinden 10. sınıfa kadar TED Çorlu Kolejinde okumak isteyen öğrencilerimiz için kayıtlar hızla devam ediyor. Sınırlı sayıda kontenjandan yararlanmak istiyorsanız, sizi ilk fırsatta okulumuza bekliyoruz. Eğitim alanında yalnızca şehrimizin değil, ülkemizin gururu olmaya aday TED Çorlu Kolejinde okuma ayrıcalığı hakkında detaylı bilgi ve randevu için www.tedcorlu.k12.tr linkine tıklayabilir veya (0282) 653 51 51 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.