TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

YERLEŞKEMİZ HAZIR

Yerleşkemizin inşaatı neredeyse bitti. Sınıflarımızda teknik alt yapı tamamlandı. Laboratuvarlarımızın mobilyaları yerleştirildi. Çok amaçlı spor salonumuzda basket oynayacak, yarı olimpik yüzme havuzumuzda depar tahtasından atlayarak yüzecek, tırmanma duvarımıza tırmanacak durumdayız. PVC uygulamalarının bitmesi, çevre düzeninin tamamlanması, sabit mobilya montajı ve hareketli mobilyaların da gelmesi ile Haziran ayı sonunda hiçbir eksiğimiz kalmayacak.

RUHSATLARIMIZI ALIYORUZ

Yerleşkemize yangın ruhsatı almak için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından 19 Nisan 2021 Pazartesi günü yapılan denetimi başarıyla geçtik. Sırada, 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü okul ruhsatı almak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak denetim var. Hemen arkasından, Mayıs ayının son günlerinde alacağımız iskan belgesi ile okulumuzun hizmete başlaması, binamızın eğitim ve öğretime açılması için gerekli tüm bürokratik işlemleri tamamlamış olacağız.

GÖRMEK İNANMAKTIR

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için planladığımız şenliği, salgın nedeniyle bir süre daha ertelemenin doğru olacağını düşündük. Ancak, çocuklarımızın eğitim ve öğretim yuvasını sizlere bir an evvel gösterebilmek için 19 Mayıs Çarşamba gününden başlayarak tanıtım turları düzenlemeye karar verdik. Gelin, öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlardaki gelişimi için gerekli tüm olanakları sağlayan yerleşkemizi yerinde görün. Tasarımı ve teknolojik alt yapısıyla yurt dışında da örnek gösterilecek bir gelecek projesini bugün yaşayın.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

Silah arkadaşları ile birlikte 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesini başlatan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu önemli günü TED meşalesinin ışığı altında kutluyor olmaktan mutlu ve gururluyuz. Bağımsızlık mücadelemizin dönüm noktası 19 Mayıs’ın 102. yılında da geleceğe aynı inanç ve umutla bakıyor, Atamızdan aldığımız güç ile aydınlık yarınları inşa etme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

DERS KİTAPLARIMIZI BELİRLİYORUZ

21. yüzyılda hızla değişen ve gelişen eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilmek, öğrencilerimizi dünya vatandaşlığı bilinciyle yetiştirmek amacıyla, basılı kaynakların yanında online eğitim platformlarını ve Z kitaplarını da şimdiden belirliyoruz. Türk Eğitim Derneğinin başkanlığında, öğretmen ve idarecilerimizin katılımıyla düzenlenen online zümre toplantılarıyla ulusal ve uluslararası programlara en uygun kaynakları seçiyoruz.

DİJİTAL KÜTÜPHANE İÇİN İLK ADIMI ATTIK

Öğrencilerimizi bilgi çağının gerektirdiği imkanlardan yararlandırmak, ihtiyaç duydukları güncel ve gerçekçi bilgi kaynaklarına ulaştırmak amacıyla bir yandan fiziki kütüphane oluşturma çalışmalarımızı sürdürürken, diğer yandan dijital kütüphane platformumuzu tamamlayıp öğrencilerimizin kullanımına yaz döneminde açıyoruz. Her sınıf seviyesinde eğitsel oyunların, İngilizce ve Türkçe geniş kaynakların yer aldığı platformumuza kayıt yapan öğrencilerimiz, kendilerine yakında dağıtılacak olan şifre ile sisteme giriş yapabilecekler.

İNGİLİZCE SEVİYE TESPİT SINAVI YAPIYORUZ

TED Çorlu Koleji olarak hedeflerimizden biri, en az bir yabancı dili ana dili gibi konuşan bireyler yetiştirmek! Bu hedef doğrultusunda 5, 6 ve 7. sınıflarda okuyacak öğrencilerimiz için, kendi seviyelerinde doğru materyallerle gelişimlerini sağlayabilmek üzere Ağustos ayında ‘placement test’ uygulayarak İngilizce seviye grupları oluşturacağız.

NATİVE SPEAKER ÖĞRETMENLERİMİZ ARAMIZDA

Geçtiğimiz haftalarda genel merkezimiz tarafından onaylanan iki native speaker öğretmenimizin ardından, ABD vatandaşı Rochelle öğretmenimiz de genel merkez onayını aldı ve TED Çorlu Koleji ailesine katıldı. Her yaş grubu öğrencilerle gerek kendi ülkesinde gerek farklı ülkelerde 17 yıl görev alarak tecrübe kazanan Rochelle öğretmenimiz, diğer native speaker öğretmenlerimiz ile birlikte TED Çorlu Koleji öğrencileri için fark yaratacak!

WEBİNAR’A DAVETLİSİNİZ

Değerli ebeveynlerimiz, TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi PDR Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Dr. Burcu ÜÇOK ve Dr. Begüm Serim YILDIZ ile yapacağımız online söyleşilere davetlisiniz. Pandemi döneminde değişikliklere uyum sağlayabilme becerileri ve bu becerilerin çocukların eğitim sürecinde nasıl kullanılabileceği konusunda 22 Mayıs 2021 Cumartesi günü saat 20:00’da,  pandemide çocukların ihtiyaçları ve duygu yönetiminde nasıl destek olunabileceği hakkında 29 Mayıs 2021 Cumartesi günü saat 20:00’da TED Çorlu Koleji sosyal medya hesabından yapacağımız canlı yayınlara katılımınızı bekliyoruz.
TED İÇİN HAZIRLIK

Bir kültür yolculuğu olan TED Okulları Eğitim Programı için, bir yandan öğrencilerimizin hazırbulunuşluk düzeylerini desteklerken bir yandan da TED Okulları yapısına uyumlarını artırmak istiyoruz. Bu doğrultuda, pandemi şartları nedeniyle öğrencilerimizin tamamlaması gereken konuları, önemli gördüğümüz kazanımları dijital ortamda sunacağımız kaynaklar ile desteklemeyi, öğrencilerimizin yaz tatilini iyi değerlendirecekleri bir ortam yaratmayı arzuluyoruz.
ONLİNE EĞİTİMDE SON TEKNOLOJİ

Pandemi döneminde öne çıkan online eğitimi öğrencilerimize en son teknoloji ile getiriyoruz. Her sınıfa ait akıllı tahta ve öğretmeni izleyen özel kamera sistemi ile istisnasız her sınıfı sınırsız internetle öğrencilerimize bağlıyoruz. Böylece öğrencilerimiz hem tahtada yazılanı hem de öğretmeni takip edebiliyor; kesintisiz, katılımcı, etkin ve verimli bir ders görüyorlar. Oluşturduğumuz sistem, derse katılımı, ödev kontrollerini ve PDR çalışmalarını hem akademik hem de sosyal gelişim açısından bire bir takip imkanı sunuyor.