TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

MUHTEŞEM BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK

Yaz tatili bitti ve büyük bir heyecanla beklediğimiz gün geldi! 2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrencilerimizle yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşamaya başladık. Kurum müdürümüz ile okul birincimizin açılış konuşmasını yaptığı, öğrencilerimizin şiirler okuduğu, öğretmen koromuzun TED Marşı’nı söylediği açılış törenimizde yeni eğitim öğretim yılına muhteşem bir ‘merhaba’ dedik. Hayatımıza yeni anılar, arkadaşlıklar, bilgiler katacağımız bu dönemde tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

ÖĞRENCİLERİMİZE TED AİDİYET EĞİTİMİ VERDİK

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizle, okulumuzun ilk gününde konferans salonunda bir araya gelerek Türk Eğitim Derneğinin geçmişi, bugünü ve yarını hakkında bilgi verdik, belgeler paylaştık, okulumuzu anlattık. TED Çorlu Koleji olarak, ülkemizin aydınlık geleceği için çıktığımız bu yolculuğa emin adımlarla devam edecek ve 95 yıllık TED birikiminin gücüyle gurur duyacağımız nesiller yetiştireceğiz. TED’li olmak, TED Çorlu Kolejinde okumak ayrıcalıktır!

VELİLERİMİZLE BİRARAYA GELDİK

“Aktif Veli, Başarılı Öğrenci” sloganı ile hareket ederek önce tüm kademelerimiz için genel veli bilgilendirme toplantılarımızı yaptık, ardından anaokulu ve ilkokul velilerimize sınıf kuralları, derslerin içeriği, amacı, kullanılan teknikleri ve velilerimize düşen sorumluluklar hakkında bilgi verdiğimiz sınıf/veli toplantılarımızı gerçekleştirdik; eğitimin sürekliliği ve başarı için okul-aile iş birliğinin önemini vurguladık. Hep birlikte harikalar yaratmaya devam edeceğiz!

KULÜPLERİMİZİ TANITTIK

Öğrencilerimizin akademik ihtiyaçlarının yanı sıra yeteneklerini keşfetmenin, davranışsal, sosyal ve duygusal ihtiyaçlarını karşılamanın gelişimlerine büyük katkı sağladığını ve modern toplum yaratmada çok etkili bir sosyal olgu olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimize seçimlerini yapması için kulüplerimizin amaçlarını ve yapılacak aktiviteleri eğlenceli sunumlarla anlattık. Öğrencilerimiz online ortamda K12Net üzerinden kulüp tercihlerini gerçekleştirecek, 18-22 Eylül haftası kulüplerimiz faaliyetlerine başlayacak; geleceğin müzisyenleri, yazılımcıları, sporcuları ve bilim adamları olmaya aday öğrencilerimiz kulüplerimiz ile deneyim kazanacak!

SPEAKING SINAVLARIMIZI UYGULADIK

Öğrencilerimizin yabacı dil eğitiminde İngilizceyi ana dili gibi konuşmasını hedefliyor, okuma ve yazma becerilerini yaşayarak deneyimlemelerini istiyor ve bu becerileri her kademede geliştirerek güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu çerçevede İngilizce hazırbulunuşluk sınavından sonra speaking sınavı uyguladık ve öğrencilerimizin konuşma becerilerini ölçtük. Çalışmalarımızı bu ölçümlere göre şekillendirecek, her öğrencimizin arzu ettiğimiz seviyeye gelmesi için özen göstereceğiz.

GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ SERVİS

Öğrencilerimizin sadece okul içi güvenliklerini değil evden okula, okuldan eve ulaşım güvenliğini de önemsiyoruz. Bu çerçevede önce servis hizmetlerimizin tüm paydaşlarıyla kahvaltıda bir araya geldik ve daha sonra kalite standartlarımızı dikkate alarak alanında uzman ekibimiz ile trafik kuralları, acil sağlık hizmetleri ve iletişim konularında servis şoförlerimize ve hosteslerimize hizmet içi eğitim verdik. Ayrıca üst düzey donanıma sahip, son model olan servis araçlarımızın teknik altyapılarını denetleyerek araçlarımıza servis numaralarımızı ve logomuzu yerleştirdik.

LGS HAZIRLIK KURSLARIMIZ BAŞLIYOR

Henüz ikinci yılımızda 44 TED okulu arasında en iyi 5. LGS performansını elde etmek için çok çalıştık, akıllı çalıştık. Yeni yılda da 8. sınıf öğrencilerimizle hedefe emin adımlarla yürümek ve LGS’de başarıya ulaşmak için 23 Eylül Cumartesi günü hafta sonu kurslarımız başlıyor. Cumartesi günleri 09.00-13.00 saatleri arasındaki çalışmaların programlarını K12Net üzerinden velilerimizle paylaşacağız. Konu tekrarları, LGS örnek soru çözümleri, branş denemeleri gibi çalışmalarla sürdürülecek hafta sonu programımız, hafta içinde de bireysel ve grup çalışmaları ile desteklenecek. Amacımız belli; 1. olmak istiyoruz!

ZAFER BAYRAMINI KUTLADIK

Vatanımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katıldık. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve bando takımımızla Çorlu Belediyesinin düzenlediği Fener Alayı kortejinde yer alan tek okul olarak Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusunu şimdiden tüm Çorlu ile paylaştık. Atatürk’ün kurduğu bir okulun neferi olmaktan gurur duyuyor, çocuklarımızın da aynı değerlere sahip olarak yetişmeleri için canla başla çalışıyoruz!