TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

TED AİLESİ OLARAK ANITKABİR’DE TOPLANDIK

Cumhuriyetimizin 100. yılında, değerlerimizi hatırlamak ve Kurucumuz Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anmak için 10 Ekim 2023 günü TED Ailesi olarak 10 bin kişilik dev bir kadroyla Anıtkabir'de toplandık. Bu vesile ile, başta Cumhuriyetimizin ve Türk Eğitim Derneğinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan toprakları için gözünü kırpmadan canını kahramanca feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle andık.

100. YIL COŞKUMUZ ERİŞİLMEZ!

Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak edeceğimiz 29 Ekim’i bir başka coşkuyla kutlayacağız. Her yerdeyiz, hep birlikteyiz, arzuluyuz, heyecanlıyız, coşkuluyuz. Atamızın bizlere bıraktığı en değerli mirasın 100. yılını çok kapsamlı aktivitelerle, Atamıza yaraşır bir şekilde, okulumuzun içinde ve dışında günlerce kutlayacağız. Bizi izlemeye devam edin! 

10 KASIM’DA SELANİK’TEYİZ

TED Çorlu Koleji Ailesi olarak 10 Kasım 2023 tarihinde Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yılında Selanik’teki doğduğu evde gurur, özlem ve minnetle anacağız. Üç gün sürecek gezimizde, hem Atamızın evinde gerçekleştirilecek anma töreninde görev alacağız hem de Atamızın yaşadığı coğrafyayı tanıma fırsatı bulacağız. Atam kurduğun okulun üyeleri olarak sana söz veriyoruz ki geleceğe senin ışığınla yürümeye devam edeceğiz!

GENEL BAŞKANIMIZI OKULUMUZDA AĞIRLADIK

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Sayın Selçuk Pehlivanoğlu ile Genel Başkan Yardımcısı Sayın Gürkan Gencer’i okulumuzda ağırladık. Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Bayram Fırat Dayanıklı’nın da katıldığı toplantıda okul yöneticilerimizle ve öğretmenlerimizle bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptık. Sayın Selçuk Pehlivanoğlu ve Sayın Gürkan Gencer’e ziyaretleri için teşekkür ediyor, TED Ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

KANADA DEĞİŞİM PROGRAMINA KATILDIK

Lise öğrencilerimizden Nazlı Ülgen ve Emre Ülgen, TED Okullarının Kanada Nova Scotia Millî Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı “Akademik Ortaklık Anlaşması” kapsamında Kanada’da eğitim gördüler. Bir ay süren eğitimde öğrencilerimiz akademik anlamda kendilerini geliştirecek faaliyetlerde bulundular. Ayrıca öğrencilerimiz 12. sınıftan sonra “Post Graduate” programına katılarak çift diploma elde etme ve Kanada’da bir üniversiteye sınavsız geçme şansını yakaladılar.

CAMBRİDGE SINAVINDA BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİK

Yabancı dil eğitiminde çok iddialıyız ve bu iddiamızı, ulusal ve uluslararası sınav sonuçlarındaki başarılarımızla gösteriyoruz. Bu bağlamda, Cambridge ESOL Sınavında Marmara ve Türkiye geneli ortalamalarının çok üstünde başarı gösteren  öğrencilerimizle gururlandık ve sertifikalarını konferans salonumuzda düzenlediğimiz törende kendilerine takdim ettik. Sınava giren tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, emeği geçen İngilizce öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

TÜRK DİL BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADIK

Türk Dil Bayramı kapsamında Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi öncülüğünde gerçekleştirilen resmî törene ev sahipliği yaptık, Türk dilinin tarihini, önemini, Türk dili üzerine yapılan çalışmaları anlattık, yaptığımız afiş tasarımlarıyla dilimizin güzelliğini ve zenginliğini görünür kıldık. Etkinliğimizin sonunda tekerleme yarışmasıyla keyifli ve heyecanlı bir dil bayramı etkinliği de gerçekleştirerek Türk Dil Bayramını dolu dolu yaşayarak kutlama fırsatı bulduk.

PEMBE FESTİVAL İLE YİNE FARK YARATTIK

Sosyal sorumluluklarımızı her alanda gösteriyoruz! Bu çerçevede, 10. sınıf öğrencilerimizle İstanbul Üniversitesinde gerçekleştirilen Pembe Festival’deki sanatla terapi atölyesi etkinliğine katıldık. Meme sağlığında farkındalık yaratmayı amaçlayan bu önemli etkinlikte bizlere gönüllü olarak liderlik eden görsel sanatlar öğretmenimiz Beste Eğrilmez’e ve etkinliğe katılan sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURUNDAYDIK

TED Çorlu Koleji olarak her alanda farkındalık yaratmaya devam ediyoruz! Beden eğitimi öğretmenimiz Hilal Gürsoy’un öncülüğünde gerçekleştirilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliğine katılarak iklim krizinin önemine dikkat çektik. Çorlu’da ilk kez düzenlenen bu etkinlikte öncü olmaktan gurur duyuyor, etkinliğe katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

ÇTSO BAŞKANIMIZ RADYO KONUĞUMUZDU

Yeni eğitim öğretim yılındaki ilk radyo söyleşimizi, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Dünya Odalar Federasyonu Genel Konsey Üyesi olan Sayın İzzet Volkan ile gerçekleştirdik. Sayın Volkan’dan ilçemizin geleceği ile ilgili yürütülen ‘Çorlu İl Olsun’ kampanyası hakkında bilgiler aldık. Bu keyifli söyleşi için değerli büyüğümüze ve programda emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

YAZARLARLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Öğrencilerimizin okuma, araştırma ve kütüphane kullanma alışkanlığını geliştirmek amacıyla değerli yazarlarla buluşturmaya devam ediyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de birçok yazarla bir araya geleceğiz. Bu seneki ilk konuğumuz, çocuk edebiyatımızın önemli isimlerinden Sayın Feyza Hepçilingirler oldu. Öğrencilerimizle birlikte söyleşi gerçekleştirdikten sonra kitaplarını imzalayan Sayın Hepçilingirler’e teşekkür ederiz.

MİLLİ SPORCULARIMIZ ARTIYOR

Bir öğrencimiz daha milli sporcu oluyor! 8. sınıf öğrencilerimizden Duru Taşkın, Türkiye Golf Federasyonu tarafından 9-12 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek gelişim kampına katılacak. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YELKENDE BAŞARIMIZ SÜRÜYOR

Milli sporcumuz İlayda Şen’in yelken yarışlarındaki başarıları devam ediyor! Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından Bodrum/Yalıkavak’da gerçekleştirilen TYF Yelken Ligi ILCA 1. Ayak Yelken Yarışlarında öğrencimiz İlayda Şen ILCA 4 Kızlar Kategorisinde 110 sporcu arasında 1. oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ATLETİZMDE ÇOK FARKLIYIZ

Öğrencilerimizin sportif başarıları her dalda fark ediliyor. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen 2023 Spor Toto “Türkiye’nin En Güçlüsü Yarışmalarında uzun atlama, 60 metre sprint ve gülle atmada altın madalyalar kazanarak il 1.si olan öğrencimiz Ayşe Nazlı Aydın ile gurur duyuyor, 28 Ekim’de Bursa’da ilimizi temsilen katılacağı bölge finallerinde başarılar diliyoruz.

KIŞ OKULUMUZ HEYECAN YARATIYOR

Öğrencilerimizin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerini 2023-2024 eğitim öğretim yılı boyunca destekleyecek Kış Okulumuz zengin içeriğiyle 2 Ekim’de TED Çorlu Kolejinde başladı. Çocuklarımız arasında heyecan yaratan Kış Okulumuz hakkındaki güncel bilgilere https://www.tedcorlu.k12.tr/yayinlar/2024/kisokulu/ linkinden erişebilir, Kurumsal İletişim Yöneticimiz Abdullah Caner KIYCIOĞLU'na 0537 223 52 73 numaralı telefondan ulaşarak kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.