TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

100. YILI COŞKUYLA KUTLADIK

TED Çorlu Koleji olarak Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıl dönümünü tüm hafta boyunca büyük bir coşkuyla kutladık. Anaokulu ve diğer kademelerimiz için ayrı ayrı törenler yaptık, 6 farklı branşta spor turnuvası düzenledik, söyleşi gerçekleştirdik, sergi açtık ve son olarak da öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve bando takımımızla Çorlu Belediyesinin düzenlediği Fener Alayı kortejinde yerimizi alarak 100. yıl coşkumuzu tüm Çorlu ile paylaştık.

BÜYÜK AİLEMİZLE SELANİK’TEYDİK

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yılında, Selanik’teki doğduğu evde gurur, özlem ve minnetle andık. Üç gün süren gezimizde, hem Atamızın evinde gerçekleştirilen anma töreninde görev aldık hem de Atamızın yaşadığı coğrafyayı tanıma fırsatı bulduk. Ayrıca törene ev sahipliği yapan ve bir TED mezunu olarak bizleri ağırlayan Sayın Başkonsolosumuz Serkan Gedik’i ziyaret ettikten sonra Atamızın okuduğu Manastır Askeri Lisesini gezdik ve anı defterine not düşmenin mutluluğunu yaşadık.

OKULDAKİ TÖRENİMİZDE ATAMIZI ANDIK

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında hem Selanik’teki anma töreninde hem de tüm öğrencilerimizle birlikte okul bahçemizde ve konferans salonumuzda gerçekleştirdiğimiz törenlerde gurur, özlem ve minnetle andık. Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğimize ant içiyoruz.

OKULİSTİK’TE TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Ortaokul öğrencilerimizin akademik başarıları bu sene de devam ediyor! Türkiye genelinde düzenlenen Okulistik Deneme Sınavında 500 tam puan alan 8. sınıf öğrencimiz Asya Öztel Türkiye birincisi oldu. Öğrencimizi kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin 2024 LGS’de çok iyi sonuçlar alacağına inanıyoruz.

SEBİT V CLOUD’DA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Lise öğrencilerimizden büyük başarı! Türkiye genelinde düzenlenen Sebit V Cloud Raunt sınavında 9. sınıf öğrencilerimizden Duru Erdem ile 10. sınıf öğrencilerimizden Eren Göl Türkiye 1.si oldular. Aynı sınavda 9. sınıflardan 7 öğrencimiz, 10. sınıflardan 5 öğrencimiz ilk 10’da yer alarak bizleri gururlandırdı. Başarılarından dolayı öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

ŞİİR YARIŞMALARINDA DERECE ELDE ETTİK

Ortaokul öğrencilerimizin edebiyat alanındaki başarıları devam ediyor! Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “Cumhuriyet” konulu şiir yarışmasında 8. sınıf öğrencimiz Ilgın Kavarna ilçe 1.si ve il 3.sü olurken, 10 Kasım Büyük Önder Atatürk'ün Ölümünün 85. Yıldönümü Anma Programı kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ortaokullar arası “Atatürk” konulu şiir yarışmasında 8. sınıf öğrencimiz Mert Mete ilçe 2.si olarak bizleri gururlandırdılar. Başarılarından dolayı öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

ÖYKÜ YARIŞMASINDA İKİNCİ OLDUK

Lise öğrencimizden Cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır bir başarı! TED Alanya Koleji tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen "Yüz Yıllık Çınar Cumhuriyet" konulu öykü yarışmasında öğrencimiz Hakan Tuna 2. olarak bizleri gururlandırdı. Başarısından dolayı öğrencimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

SATRANÇTA İDDİAMIZI SÜRDÜRDÜK

Çorlu Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Liseler Arası Satranç Turnuvasında takımımız Çorlu üçüncüsü oldu. Kupalarını belediye başkanımız Sayın Ahmet Sarıkurt’tan alan satranç takımımızı kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

CARIBOU MATEMATİK YARIŞMASINDA FARK YARATTTIK

Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasında başarılı olan öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar. Ortaokul 7. sınıf öğrencilerimizden Ali Kılıç bölge 1.si, Türkiye 3.sü ve dünya 41.si; ilkokul 4. sınıf öğrencilerimizden Barış Deniz Çetin bölge 3.sü olarak bizleri gururlandırdılar. Sınava giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YÜZMEDE ÇOK BAŞARILIYIZ

11-12 Kasım tarihlerinde Kırklareli’nde düzenlenen ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Yarışmalarında’ yüzücülerimiz ile gurur duyduk! En küçüğü 7 yaşında olan yüzücülerimizle katıldığımız farklı branş ve mesafelerde birçok madalya aldık ve bayrak yarışlarında birinci olduk. Aynı zamanda elde ettiğimiz derecelerle 13+ yaşlarda milli takım seçme barajlarını geçtik ve Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandık. Tüm yüzücülerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, emeği geçen antrenörlerimize ve bizleri destekleyen velilerimize teşekkür ediyoruz.

ÖĞRENCİMİZ TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜSÜ

Öğrencimiz Ayşe Nazlı Aydın atletizmde başarılı sonuçlar almaya devam ediyor! Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 11 Kasım 2023 tarihinde düzenlenen Türkiye’nin En Güçlüsü Şampiyonası Türkiye Finali yarışlarında Türkiye Şampiyonu olan öğrencimiz Ayşe Nazlı Aydın ile gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TED OKULLARI MÜDÜRLER TOPLANTISINDAYDIK

TED Genel Merkezi tarafından düzenlenen TED Okulları 22. Müdürler Toplantısı 45 TED Okulu Müdürlerinin ve Genel Merkez yetkililerinin katıldığı toplantı ve eğitimlerle tamamlandı. Antalya’da gerçekleştirilen toplantıda bizleri ağırlayan ve eğitim veren Genel Merkez yetkililerine teşekkür ediyoruz.

OKUL AİLE BİRLİĞİ TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK

2023-2024 eğitim öğretim yılı “Okul Aile Birliği” toplantımızı öğretmenlerimizin ve velilerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. 2022-2023 eğitim öğretim yılı Okul Aile Birliği Başkanı Sayın Seval Tomruk’un konuşması ile başlayan toplantıda faaliyet raporlarının sunulmasının ardından yeni yönetim kurulumuzu belirledik. Toplantımıza ilgi gösteren tüm velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, yöneticilerimize bu seneki çalışmaları için şimdiden teşekkür ediyoruz.

VELİ TOPLANTIMIZI YAPTIK

“Aktif Veli, Başarılı Öğrenci” sloganı ile çıktığımız yolda, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerimizin velileriyle 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı 1. dönem 2. veli toplantılarımızı bireysel görüşmeli olarak gerçekleştirdik. Ortak paydamız olan öğrencilerimizin her türlü gelişiminde velilerimizle birlikte hareket etmek için gerçekleştirdiğimiz bu toplantılara katılım sağlayan tüm velilerimize destekleri ve iş birliği için teşekkür ediyoruz.

‘SABAH YILDIZI’ BELGESELİNİ İZLEDİK

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin ‘Sabah Yıldızı’ belgeselini öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle ve tüm sanatseverlerle buluşturduk. Gösterimlerin ardından Sabahattin Ali’nin kızı Sayın Prof. Dr. Filiz Ali ve belgeselin yönetmeni Sayın Metin Aydaç ile söyleşi gerçekleştirdik ve Sayın Filiz Ali’nin babasının kitaplarını imzalamasıyla etkinliğimizi sonlandırdık. Etkinliğimize katkıları için Sayın Prof. Dr. Filiz Ali ve Sayın Metin Aydaç’a teşekkür ederiz.

LÖSEV İÇİN ‘BİZ KAZANACAĞIZ’ DEDİK

2-8 Kasım haftasında LÖSEV'in öncülüğünde lösemi hastalığı hakkında toplum bilinci oluşturmak, hasta çocuklarımızın yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek ve onlara destek olmak amacıyla okulumuzda sosyal sorumluluk çalışması yaptık. Bu çalışmada gönüllü olarak yer alan öğrencilerimize ve aldıkları ürünlerle LÖSEV’e destek olan tüm velilerimize teşekkür ediyoruz. TED Çorlu Koleji olarak biz de lösemili çocukların yanındayız ve onlarla birlikte sevgi, iyilik, umut dolu bu mücadeleyi 'Biz kazanacağız.' diyoruz.

ORGAN BAĞIŞINA DİKKAT ÇEKTİK

Çorlu Vatan Hastanesinin katkılarıyla 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında organ bağışı konusunda farkındalığın ve bağışçı sayısının artırılması amacıyla okulumuzda tanıtım standı kurduk ve daha sonrasında yapılan sunum ile tüm çalışanlarımızı organ bağışı konusunda bilgilendirdik. Duran hayatlara dokunabilmek, yaşamak kadar güzel bir duygudur. Organ bağışı konusuna toplum olarak hassasiyet göstermeli, organ nakli gerektiren hastalıkların her an bizim ve sevdiklerimizin başına gelebileceğini unutmamalıyız. Yaşarken de yaşamdan sonra da başkalarına yardım etmek bizim elimizde. Bu konuda duyarlı davranmak hepimizin toplumsal sorumluluğudur. Unutmayalım ki ‘Bağışlanan sadece organ değil yepyeni bir hayattır.’

ACİL DURUM TATBİKATIMIZI YAPTIK

TED Çorlu Kolejinde güvendesiniz! Bölgemizin en güvenilir 5 binasından biri olmamıza rağmen olası bir depreme karşı önlem almayı ve hazırlıklı olmayı ihmal etmiyoruz. Her sene en az iki kere gerçekleştirdiğimiz “Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı” ile öğrenci, öğretmen ve diğer çalışanlarımızı olası depremlere karşı bilinçlendiriyor, korunma ve güvenli tahliye konularında deneyim kazanıyoruz.