TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

VELİ MEMNUNİYET ANKETİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Her yıl düzenli bir şekilde yapmayı ilke edindiğimiz Veli Memnuniyet Anketinin sonuçları, yalnızca bölgemizde değil Türkiye’de örnek gösterilen bir okul olma yolunda ciddi mesafe aldığımızı gösterdi. Geçtiğimiz üç yılın en yüksek memnuniyet oranına ulaştığımız ankette üç yıl üst üste en yüksek puan alan iki konu, Atatürk’ü tanıtma ve sevdirme konusundaki çalışmalarımız (%93) ve velilerimizin TED Çorlu Kolejini tanıdıkları herkese tavsiye etme oranı (%90) olarak ön plana çıktı. Anketimize katılarak çalışmalarımıza destek veren değerli velilerimize teşekkür ederiz.

OKULA GİRİŞ VE BURSULUK SINAVIMIZA KAYITLAR BAŞLADI

2024-2025 eğitim öğretim yılında ortaokul ve lisede okuyacak öğrencilerin TED’li olma ayrıcalığını yaşamaları için yapılan Okula Giriş ve Bursluluk Sınavına kayıtlarımız başladı. Başarılı çocuklarımızın TED misyonuna ve vizyonuna yaraşan, bölgemizde benzersiz nicelik ve nitelikteki TED Çorlu Koleji bursu kazanma fırsatı yakalayacakları, 13 Ocak Cumartesi ve 14 Ocak Pazar günü gerçekleşecek olan sınava kayıt için  https://www.tedcorlu.k12.tr/kayit/kayit-kosullari/ linkini  tıklayabilirsiniz. Unutmayın, TED’li olmak, TED Çorlu Kolejinde okumak ayrılacalıktır!

ÖN KAYIT DÖNEMİNE GİRDİK

TED Çorlu Koleji olarak 2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesinden 11. sınıfa kadar öğrenci alarak eğitim öğretime devam edeceğiz. Bu bağlamda, 18 Aralık 2023 - 19 Ocak 2024 tarihleri arasında sevgili öğrencilerimiz için kayıt yenileme (ön kayıt) işlemlerini gerçekleştireceğiz. 20 Ocak 2024 sabahında, öğrencilerimizin kayıt yenileme sayılarına bağlı olarak kontenjanlarımız netleşecek ve okulumuz dışında okuyan öğrencileri kabul etmek üzere yeni dönem kayıtlarımıza başlayacağız.

CARİBOU MATEMATİK YARIŞMASINDA DÜNYA BİRİNCİYİZ

Sadece ulusal sınavlarda değil uluslararası sınavlarda da farkımızı gösteriyoruz! Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasında 3. sınıf öğrencilerimizden Mert Ali Taşçı, Çağatay Erdinç Ülkü ve Nilüfer Ayşe Albuz tüm soruları doğru yanıtladılar ve dünya birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Sınavda başarılı olup sertifikalarını alan ilkokul öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

2. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Akademik başarılarımız ilkokul kadememizde de devam ediyor! Türkiye genelinde düzenlenen Çalışkan Arı Deneme Sınavında 500 tam puan alan 2. sınıf öğrencilerimiz Aden Lena Sekmen, Arya Günel ve Can Turan Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

3. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

3. sınıf öğrencilerimizden büyük başarı! Türkiye genelinde düzenlenen Çalışkan Arı Deneme Sınavında 500 tam puan alan 3. sınıf öğrencilerimiz Aykan Hepyanar, Bartu Kırkaç, Bulut Küçükçelebi, Büşra Yardım, Çağatay Erdinç Ülkü ve Yiğit Arpacıoğlu Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

4. SINIF ÖĞRENCİMİZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

İlkokul 4. sınıf öğrencilerimiz akademik başarıda rakip tanımıyor! Türkiye genelinde düzenlenen Okulistik Deneme Sınavında 500 tam puan alan 4. sınıf öğrencimiz Vera Söylemezoğlu Türkiye birincisi oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

6. SINIF ÖĞRENCİMİZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Ortaokul öğrencilerimizin akademik başarısı sürüyor! Türkiye genelinde düzenlenen Sebit VCloud Deneme Sınavında 500 tam puan alan 6. sınıf öğrencimiz Bulut Uçar Türkiye birincisi oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

8. SINIF ÖĞRENCİMİZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Ortaokul öğrencilerimiz akademik başarıdan vazgeçmiyor! Türkiye genelinde düzenlenen Okulistik Deneme Sınavında 500 tam puan alan 8. sınıf öğrencimiz Metehan Yurtkuran Türkiye birincisi oldu. Öğrencimizi kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

8. SINIF ÖĞRENCİMİZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Ortaokul öğrencilerimiz akademik başarıda oldukça istikrarlılar! Türkiye genelinde düzenlenen Sebit VCloud Deneme Sınavında 500 tam puan alan 8. sınıf öğrencimiz Defne Yılmaz Türkiye birincisi oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

EDEBİYAT ALANINDAKİ BAŞARIMIZ SÜRÜYOR

Ortaokul öğrencilerimiz sadece akademik alanda değil edebiyatta da başarılı! İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ konulu kompozisyon yarışmasında 8. sınıf öğrencimiz Defne Yılmaz ilçe 1.si ve il 2.si olarak bizleri gururlandırdı. Başarısından dolayı öğrencimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

SATRANÇTAKİ BAŞARILARIMIZ DEVAM EDİYOR

Öğrencilerimizin her alanda başarılı olması için bütüncül formasyon anlayışıyla eğitim veriyor ve gelişimleri her için her türlü imkânı sunuyoruz. Bu çerçevede ilkokul 3. sınıf öğrencimiz Yiğit Arpacıoğlu, Tekirdağ Yaş Grupları İl Birinciliği Satranç Turnuvasında 9 yaş kategorisinde ikinci olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YÜZMEDE BAŞARIYA DOYMUYORUZ

21-22 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenen Okullar Arası Yüzme Yarışmalarında, yıldızlar bay ve bayan kategorilerinde takım olarak il birincisi olduk ve düzenlenecek grup yarışlarında TED Çorlu Koleji olarak ilimizi temsil etmeye hak kazandık. Ayrıca 01-03 Aralık 2023 tarihlerinde Denizli’de düzenlenen 12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Türkiye Yüzme Finallerinde, TED Çorlu Koleji Spor Kulübü yüzücülerimizden Uras Kahraman ve Çınar Kulaman altın madalya, Bade Soyer bronz madalya alarak bizleri gururlandırdılar Başarılı sonuçlar elde ederek bizleri her daim mutlu eden tüm öğrencilerimizi ve antrenörlerimizi tebrik ediyoruz.

HENTBOLDA İL ÜÇÜNCÜSÜYÜZ

Sporun her alanında varız! Bu eğitim öğretim yılında oluşturduğumuz küçük erkek hentbol takımımız Tekirdağ İli Okul Sporları Hentbol Müsabakalarındaki son maçını da kazandı ve il üçüncüsü olarak bizleri gururlandırdı. Kısa sürede bu başarıyı gösteren öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

VOLEYBOLDA FİNALDEYİZ

Geçen sene Türkiye beşincisi olmuştuk, bu sene de daha iyi bir derece için emin adımlarla ilerliyoruz. Yıldız erkek voleybol takımımız, Tekirdağ İli Okul Sporları Voleybol Müsabakalarındaki son maçını da 2-0 kazanarak finale yükseldi. Sporcularımızı ve öğretmenimizi tebrik ediyor, final maçında başarılar diliyoruz.

ALMANCA İLE ÖNCELİK PROJESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Ortaokul öğrencilerimizin Almanca dil gelişimini desteklemek için farklı yöntemler kullanmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda Goethe Enstitüsü tarafından yürütülen “Vorfahrt mit Deutsch/Almanca ile Öncelik“ projesi kapsamındaki etkinliğimizi seminer salonumuzda gerçekleştirdik. Yeni fikirlerin, küçük hediyelerin, harika interaktif oyunların bulunduğu bu etkinlik ile öğrencilerimizin iklim değişikliğiyle ilgili farkındalıklarını artırarak Almanca pratik yapmasını sağladık.

PDR SEMİNERLERİMİZE DEVAM ETTİK

PDR Birimimiz öncülüğünde ilk olarak 06 Aralık 2023 Çarşamba günü saat 19.30’da ortaokul ve lise kademelerimizin velileri için ‘Dijital Çağda Ebeveyn Olmak' konulu veli semineri gerçekleştirdik ve öğrencilerimizin teknoloji, sosyal medya, akıllı telefon kullanma alışkanlıklarına dikkat çektik. Daha sonra 13 Aralık 2023 Perşembe günü saat 18.00’de anaokulu ve ilkokul kademelerimizin velilerine yönelik “Duygu Regülasyonu” konulu veli semineri gerçekleştirerek duyguları fark etme, tanıma ve duygu düzenleme becerileri hakkında paylaşım yaptık ve sanat etkinliği düzenledik.

TARİHİ YARIMADA GEZİSİ DÜZENLEDİK

Öğrencilerimizin öğrenme sürecini kolaylaştırmak ve ders içeriklerimizin kalıcılığını sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bu çerçevede 7 ve 10. sınıf öğrencilerimizle sosyal bilgiler ve tarih derslerimizin kazanımları doğrultusunda Tarihi Yarımada gezisi düzenledik ve Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Yerebatan Sarnıcı, Fetih 1453 Müzesi gibi kültürel miraslarımızı ziyaret ettik.

OKUL RADYOMUZDA ÇOCUK HAKLARINI KONUŞTUK

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, tüm dünya devletleri tarafından ortak değerler olarak kabul edilen ilkeleri yansıtmaktadır ve bu beyanname, tüm insanların hiçbir ayrım gözetilmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduğunu ilan etmektedir. Bu bağlamda 4. sınıf öğrencilerimiz okul radyomuzda gerçekleştirdikleri söyleşide eşit, özgür, onurlu yaşam hakkına sahip bireylerin olduğu, adaletli ve mutlu bir dünya umutlarını dile getirdiler. Dünya vatandaşı olma ilkesiyle yetiştirdiğimiz öğrencilerimize bu anlamlı söyleşi için teşekkür ediyoruz.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KUTLADIK

Köklü, güçlü ve geleceğe güvenle bakan büyük bir aile olarak geleneksel 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamamızı Hilton Garden Inn’de hep beraber, keyifle eğlenerek gerçekleştirdik. Her geçen gün büyüyen, gelişen ailemizle birlikte daha nice güzel günleri birlikte kutlayacağımızı biliyor, gurur duyacağımız nesiller yetiştirmek üzere çaba harcayan, canla başla çalışan değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü bir kez daha kutluyoruz.