TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

OKULA GİRİŞ VE BURSLULUK SINAVIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

2024-2025 eğitim öğretim yılında 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıfta okuyacak öğrencilerimiz için gerçekleştirdiğimiz Okula Giriş ve Bursluluk Sınavımıza bu yıl da 2.000 üzerinde öğrenci katıldı. 13 ve 14 Ocak’ta ikişer oturum şeklinde düzenlediğimiz sınav esnasında, arzu eden velilerimiz kurum müdürümüz Sayın İlkay Engin, ortaokul müdürümüz Sayın Ceylan Ceyhan ve lise müdürümüz Sayın Bahadır Yıldız tarafından yapılan tanıtım sunumlarına katıldılar. Başarıyla sonuçlanan sınavımızda yer alan sevgili öğrencilerimiz ile değerli velilerimize ve veli adaylarımıza TED Çorlu Kolejine gösterdikleri ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

KAYITLAR BAŞLIYOR

Çocuğunuzun en az bir yabancı dili ana dili gibi konuşacağı, ulusal ve uluslararası kabul görmüş eğitim programları ile akademik başarıyı yakalayacağı, sosyokültürel, sanatsal ve sportif alanlar da dahil olmak üzere bütüncül formasyona kavuşacağı, 95 yıllık mezun ağını arkasına alarak iş hayatına başlayacağı bir sisteme sahibiz. 2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesinden (4 ve 5 yaş grupları) 11. sınıfa kadar uzanan çok sınırlı kontenjanımızdan yararlanmak istiyorsanız, ön kaydınızı tamamlamak ve 20 Ocak 2023 Cumartesi gününden itibaren kesin kayıt yaptırmak üzere sizleri okulumuza bekliyoruz.

2. SINIFLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

2. sınıf öğrencilerimiz bu sınavda da akademik başarısını sürdürdü. Türkiye genelinde düzenlenen Çalışkan Arı Deneme Sınavında 500 tam puan alan 2. sınıf öğrencimiz Eymen Özhan Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

3. SINIFLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

İlkokul 3. sınıf öğrencilerimiz akademik başarıda rakip tanımıyor! Türkiye genelinde düzenlenen Çalışkan Arı Deneme Sınavında 500 tam puan alan 3. sınıf öğrencilerimiz Meltem Ece Tunca, Bulut Küçükçelebi, Erdinç Ülkü, Nilüfer Ayşe Albuz, Mert Ali Taşçı ve Hüma Ergin Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

4. SINIFLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

İlkokul kadememizdeki Türkiye birinciliği serimize 4. sınıf öğrencilerimizle devam ediyoruz. Türkiye genelinde düzenlenen Çalışkan Arı Deneme Sınavında 500 tam puan alan 4. sınıf öğrencimiz Atlas Yurdakurban Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

LİSE ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Lise öğrencilerimizin akademik başarıları istikrarlı bir şekilde sürüyor! Türkiye genelinde düzenlenen Sebit VCloud Raunt sınavında 9. sınıf öğrencilerimizden Duru Erdem ile 10. sınıf öğrencilerimizden Eren Göl Türkiye 1.si oldular. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

BİLGE KUNDUZ’DA FARKIMIZI GÖSTERDİK

Yeni yarışmalarda yeni başarılar elde etmeye devam ediyoruz. Türkiye geneli düzenlenen Bilge Kunduz Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Yarışmasındaki sıralamada 5. sınıf öğrencilerimizden Duru Mutlu 1., 9. sınıf öğrencilerimizden Efe Mert Başaran 3. olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

YÜZMEDE YİNE BAŞARILIYIZ

Katıldığımız yüzme yarışlarında yeni Türkiye dereceleri elde etmeye devam ediyoruz. 20-24 Aralık 2023 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Türkiye Yüzme Şampiyonasında sporcularımızdan Can Dervişoğlu 200 metre bireysel karışık yarışında 14 yaş erkeklerde Türkiye 7.si, Selin Dündar 50 metre serbest ve 200 metre sırtüstü yarışlarında 13 yaş kızlarda Türkiye 10.su oldu. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

VOLEYBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ

Akademik başarımızın yanı sıra sportif alanlarda da başarılıyız! Yıldız erkek voleybol takımımız, Tekirdağ İli Okul Sporları Voleybol Müsabakasında il ikincisi olarak bizleri gururlandırdı. Sporcularımızı ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

KARATEDE İL ÜÇÜNCÜSÜYÜZ

Öğrencilerimiz farklı spor dallarındaki yeteneklerini sergilemeye ve katıldıkları yarışmalarda derece elde etmeye devam ediyor. 8. sınıf öğrencilerimizden Sanem Doğan, Okul Sporları Yıldız Kızlar Karate Müsabakalarında kendi yaş kategorisinde il üçüncüsü oldu. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

TAEKWONDODA İL ÜÇÜNCÜSÜYÜZ

Lise öğrencilerimiz de sporun her alanında kendini gösteriyor! Lise öğrencilerimizden Emre Ülgen Okul Sporları Taekwondo Gençler Erkek İl Birinciliği Müsabakalarında il 3.sü olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

AKADEMİK PROGRAMLARIMIZLA FARK YARATIYORUZ

TED Çorlu Koleji Lisesinde uyguladığımız TED’e özgü, fen lisesi müfredatının önünde koşan ulusal ve uluslararası programlar sayesinde öğrencilerimizin üniversite sınavlarında başarılı olmalarını teminat altına alıyor, yurt dışında yüksek öğrenimine devam etmek isteyen öğrencilerimizin akranlarına göre bir adım öne geçmesini sağlıyoruz. Detaylı bilgi için https://www.tedcorlu.k12.tr/lise/ulusal-ve-uluslararasi-programlar/ adresine tıklayın, fark yaratan programlara siz de ulaşın.

BİYP KAPSAMINDA NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİNİ ZİYARET ETTİK

TED Okullarında uygulanan ve fen liselerinin önünde koşan 'Bilim İnsanı Yetiştirme Programı (BİYP)' sayesinde üretken, bilimsel düşünceyi özümsemiş, bağımsız araştırma yapan ve bu özellikleri bir yaşam biçimi haline getirmiş öğrenciler yetiştiriyoruz. Bu bağlamda proje üreten öğrencilerimizin bir bölümünün, Doç. Dr. Bahadır Batar’ın katkılarıyla Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı laboratuvarlarında çalışmaya başlamasından heyecan duyuyoruz.

TEDTRONIC-X FLL TAKIMIMIZ GELİŞİYOR

TED Çorlu Koleji Lisesi FLL Takımımız #TEDTRONIC-X, Sarten firmasının Silivri’deki fabrikasını ziyaret etti. Öğrencilerimiz için hem öğretici hem eğitici olan "Dijital Transformasyon" gezisinde keyifli bir deneyim yaşayan takımımız sürdürülebilirlik ve mühendislik konularında uzmanlardan bilgiler edinirken, ARGE alanındaki inovasyonları da keşfetti. Geleceğin teknoloji liderlerine ilham veren bu güzel etkinlik için değerli Sarten ekibine teşekkür ederiz.

TOEFL PRIMARY STEP 2 TESTİNİ UYGULADIK

Öğrencilerimizin en az bir yabancı dili ana dili gibi konuşmasını hedefliyoruz! Bu bağlamda öğrencilerimizin dil gelişimlerini önemsiyor ve öğrencilerimize dil becerileri ölçen farklı sınavlar uyguluyoruz. 12 Aralık Cuma günü 5. sınıf öğrencilerimize Goal Testing’in katkılarıyla TOEFL Primary Step 2 testinin ilk aşamasını içeren sınav yaptık. Öğrencilerimizin dil gelişimini takip etmeye ve buna yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.

SAYGILI ÖZ GÜVEN SEMİNERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Öğrencilerimizin kendilerini tanımaları, doğru ifade etmeleri, yeteneklerini keşfetmeleri, mutlu bireyler olmaları ve farkındalıklarını oluşturmaları için öğretmen-ebeveyn rehberliğinin önemini biliyor ve her yaş grubunda farklı çalışmalar yaparak yol alıyoruz. Bu bağlamda, Organizasyonel Gelişim Uzmanı Sayın Pınar Turan’ın katkılarıyla hem öğrencilerimize hem de 10. sınıf öğrencilerimizin velilerine yönelik ‘Saygılı Özgüven’ semineri gerçekleştirdik. Seminerin gerçekleşmesine öncülük eden PDR Birimimize ve değerli birikimini bizlere aktaran Sayın Turan'a teşekkür ederiz.

TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASINDA BİLİNÇLENDİK

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında 9 TED Okulu ile birlikte gerçekleştirdiğimiz projede yörelerimizin öne çıkan ürünlerini ve ürünlerimizin tanıtım videolarını birbirimizle paylaştık. Daha sonra TED Okullarından gelen ürünleri kendi okulumuzda sergiledik. Projemize destek veren TED Okullarına, yöneticilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz. TED Ailesinin üyeleri olarak birlikte çok daha güçlüyüz!

EN UZUN GECEDE BİRLİKTEYDİK

Anaokulu öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle ‘21 Aralık En Uzun Gece’ farkındalığı oluşturmak üzere ‘3. Geleneksel Pijama Partisi’ düzenledik. Partimizde gece-gündüz draması yapmanın, kukla ve animasyon gösterisi izlemenin yanı sıra dans edip oyunlar oynayarak eğlenceli ve çok keyifli bir vakit geçirdik. Etkinliğimize katılan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

YENİ YIL ETKİNLİKLERİNDE DOYASIYA EĞLENDİK

Okulumuzda yeni yılı gün boyu süren etkinliklerle kutladık. Hepsi birbirinden güzel ve coşkulu geçen etkinliklerimizde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin gün boyunca ayrı ayrı düzenlediği konserlere ilgi çok büyüktü! Sahnede devleşen ve yeni yılı muhteşem bir gün ile kutlamamıza vesile olan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür eder, müzik ve sahne dolu yeni bir yıl dileriz.

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADIK

Anaokulu öğrencilerimizle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Çorlu Avrupa Yakası gazetesi çalışanlarından Sayın İmdat Şahin’i misafir ettik ve “gazete nedir, nasıl üretilir, gazetelerin dağıtımını kimler yapar, iletişim araçları nelerdir?” gibi sorularımızın cevaplarını öğrendik. Değerli katkıları için Sayın Şahin’e teşekkür ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz.

AÇIK SINIF ETKİNLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

2. sınıf velilerimiz için gerçekleştirdiğimiz ‘Açık Sınıf Etkinliği’nde, derslerde öğrendiğimiz kazanımları sahne performanslarımıza yansıtarak ailelerimizle paylaştık. Sahne performanslarımızı ailelerimize sunmanın mutluluğunu yaşarken yaptığımız dramalarla, söylediğimiz şarkılarla öğrendiğimiz bilgileri tekrar ettik. Etkinliğimize katılan velilerimize ve etkinlikte emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

EBEVEYN-ÇOCUK ATÖLYEMİZDEN KEYİF ALDIK

Anaokulu öğrencilerimizle birlikte ‘Ebeveyn-Çocuk Atölyesi’ gerçekleştirdik ve öğrencilerimizin bu dönem edindiği becerileri kids game center, benim heykelim, şekillerle rengarenk matematik, TEDvivor, gizemli LEGO, renklerin dünyası gibi birbirinden farklı atölyelerde velilerimizle birlikte tekrar tecrübe ettik. Bu renkli, eğlenceli ve keyifli etkinliklerde bizlere destek olan öğretmenlerimiz ile etkinliğimize katılan tüm öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz. TED Çorlu Koleji Ailesi olarak birlikte daha güçlü, mutlu ve gururluyuz!