TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

96 YAŞINA BASTIK

31 Ocak 1928’de Mustafa Kemal Atatürk’ün yönlendirmesiyle Türk Maarif Cemiyeti adıyla kurulan Türk Eğitim Derneği 96 yaşında! Cumhuriyetimizin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan ve 1928’den günümüze “Bir Gelecek Projesi” olarak varlığını her geçen gün pekiştiren Türk Eğitim Derneği, eğitim alanındaki sivil inisiyatifi etkinleştirmeye, okul öncesinden yükseköğretime kadar tüm boyutlardaki eğitim çalışmalarını ülke çapında ve uluslararası düzeyde sürdürmeye devam ediyor. Uygarlık değerini koruma ve geliştirme çabasında etkin bir rol oynamayı hedefleyen Türk Eğitim Derneğinin Çorlu’daki neferi olmaktan gurur duyuyoruz.

ERKEN KAYIT AVANTAJLIDIR

2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesinden 11. sınıfa kadar TED ayrıcalığını yaşamak isteyen öğrencilerimiz için erken kayıt dönemi başladı. 31 Mart Pazar gününe kadar sürecek erken kayıt dönemindeki çok avantajlı kayıt fırsatından ve sınırlı kontenjandan yararlanmak istiyorsanız, sizi hemen okulumuza bekliyoruz. Cumartesi ve pazar günleri de çalıştığımız bu dönemde gelin, çocuğunuzun TED Çorlu Koleji ayrıcalıklarına erken kayıt fırsatıyla kavuşmasını sağlayın. Unutmayın erken kayıt avantajlıdır! Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir, randevu için 0282 653 51 51 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

BTEC-IT PROGRAMIMIZIN SERTİFİKALARINI ALDIK

Öğrencilerimize ileride sahip olmayı düşündükleri mesleklerin yeterliklerini kazandırmayı hedefleyen, başta İngiltere olmak üzere uluslararası alanda birçok üniversitede kabul gören Business Technology Education Council-Information Technology (BTEC-IT) programımızın ilk sertifikaları elimize ulaştı. 2022-2023 eğitim öğretim yılında programı başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin sertifikalarını konferans salonumuzda yönetim kurulu başkanımız Sayın Dr. Murat Dayanıklı’nın da katılımıyla öğrencilerimize takdim ettik. Sertifika almaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

6. SINIFLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

6. sınıf öğrencilerimizin akademik başarısına bir yenisini daha ekledik! Türkiye genelinde düzenlenen Okulistik Deneme Sınavında 500 tam puan alarak birinci olan 6. sınıf öğrencimiz Deren Hüryılmaz'ı kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

8. SINIFLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

8. sınıf öğrencilerimizden büyük başarı! Türkiye genelinde düzenlenen Okulistik Deneme Sınavında 500 tam puan alarak birinci olan 8. sınıf öğrencilerimiz Eflal Gece Tunca, Defne Yılmaz, Doruk Ercan ve Bartu Akdoğan’ı tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

TOEFL PRIMARY’DE OKUL OLARAK İLERİDEYİZ

Öğrencilerimizin dil gelişimini önemsiyor ve dil becerilerini ölçen farklı sınavlar uyguluyoruz. Bu çerçevede 5. sınıf öğrencilerimize yönelik 12 Ocak Cuma günü Goal Testing’in katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz TOEFL Primary Step 2 testinin ilk aşamasında oldukça başarılı sonuçlar elde ettik ve öğrencilerimizin hem reading hem de listening sınavında ortalamalarının A2 seviyesinin üzerinde olmasıyla gurur duyduk. Sınavda başarı gösteren tüm öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

CRYPTOMATH’DA FARKIMIZI GÖSTERDİK

Uluslararası uygulama ve projelerdeki başarılarımız sürüyor. Matematiksel şifreleme yarışması olan CRYPTOMATH’ın ‘Amazon, Yaşam Çiçeği’ bölümünde başarılı bir sezon geçiren öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

CARIBOU’DA YENİ BAŞARILAR ELDE ETTİK

Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasında başarılı olan öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar. Ortaokul 7. sınıf öğrencilerimizden Ali Kılıç il 2.si, Naz Akşan il 3.sü olarak bizleri gururlandırdılar. Sınava giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

URFODU’DA FİNALDEYİZ

Öğrencilerimizin birçok uluslararası uygulama ve projede yer almasına özen gösteriyoruz. Bu çerçevede Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasında (URFODU) okulumuzu temsil eden öğrencilerimiz ile matematik alanında ilk aşamayı geçerek yarışmanın nisan ayında yapılacak olan finaline katılma hakkı kazandık. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA TÜRKİYE İKİNCİSİYİZ

Ortaokul öğrencilerimizden edebiyat alanında yeni bir başarı! TED Antalya Koleji tarafından Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında düzenlenen ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin evladı nasıl olmalı ve neler yapmalı?’ temalı kompozisyon yarışmasında 2. olan öğrencimiz Ece Çilekar’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ATLETİZMDE TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Ortaokul öğrencimiz Ayşe Nazlı Aydın’dan atletizmde çifte başarı! #TAF Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 27-28 Ocak 2024 tarihlerinde Bursa’da düzenlenen 2024 Türkiye U14 Salon Şampiyonasında uzun atlama ve 60 metre engelli koşu kategorilerinde Türkiye birincisi olan 7. sınıf öğrencimiz Ayşe Nazlı Aydın'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YELKENDE TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Milli sporcumuz İlayda Şen’in yelken yarışlarındaki başarıları istikrarlı bir şekilde devam ediyor! Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından gerçekleştirilen TYF Yelken Ligi ILCA 2. Ayak Yelken Yarışlarında öğrencimiz İlayda Şen ILCA 4 Kızlar Kategorisinde Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YÜZMEDEKİ BAŞARILARIMIZ SÜRÜYOR

Yüzmedeki iddiamızı katıldığımız her yarışmada gösteriyoruz! 13-14 Ocak 2024 tarihleri arasında Çorlu Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen 7, 8, 9 Yaş Ulusal Gelişim Projesi İl Yüzme Şenliği ile 10 Yaş İl İçi Vize Müsabakalarında yarışan yüzücülerimizle 16 birincilik, 19 ikincilik ve 18 üçüncülük alarak rekor kırdık. Okulumuzu ve kulübümüzü temsil eden tüm sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

BASKETBOLDA SÜPER BAŞLADIK

Bireysel sporlarda olduğu gibi takım sporlarında da fark yaratıyoruz. Küçük erkek basketbol takımımız süper bir başlangıç yaparak Tekirdağ İli Okul Sporları Basketbol Müsabakalarındaki ilk maçını üstün bir performansla kazandı. Sporcularımızı ve emeği geçen antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

MASA TENİSİNDE İL İKİNCİSİYİZ

Sporun her alanında farkımızı gösteriyor, katıldığımız yarışmalarda yeni dereceler elde etmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda 7. sınıf öğrencilerimizden Kerem Çınar Orman ile Ali Aslan Binnetoğlu Okul Sporları Masa Tenisi Yıldız Erkek Tekirdağ İl Birinciliği Müsabakalarında il ikincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TEDTRONICX TAKIMIMIZ FLL CHALLENGE’DAYDI

Lise robotik takımımız TEDTRONICx, İstanbul Yeditepe Üniversitesinde düzenlenen First Lego League (FLL) Challenge 2. Lise Yerel Turnuvasında “Masterpiece” teması kapsamında gerçekleştirdiği “yenilikçi proje, robot tasarım, robot performans ve öz değerler” sunumlarıyla okulumuzu başarıyla temsil etti. Turnuvada görev alan ve emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

7. İSTANBUL ÇOCUK VE GENÇLİK SANAT BİENALİNDEYİZ

Öğrencilerimizle birlikte anaokulu kadememizden itibaren uluslararası çalışmalarda tecrübe kazanıyor, uyguladığımız projelerle 7. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienalindeki yerimizi de alıyoruz. Bu bağlamda anaokulu öğretmenlerimizin liderliğindeki “Umuda Yolculuk, Umut Her Yerde Her Zaman Vardır, Umut Denizinde Yansımalar” projelerimiz ile soyut kavramların somutlaştırılarak anlamlandırılmasını sağlayacağız. Öğrencilerimizle birlikte proje çalışmalarımıza devam ediyor, sunum yapacağımız günü büyük bir heyecanla bekliyoruz.

E-TWİNNİNG PROJELERİMİZ İLE BÖLGEMİZİN LİDERİYİZ

İlkokul öğrencilerimizle uluslararası projelerde yerimizi alıyor ve Romanya, Yunanistan, Azerbaycan iş birliği ile 3 adet e-Twinning projesi gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda “Sağlıklı Yaşıyorum Çünkü Geleceğimi Seviyorum” projemiz ile öğrencilerimizin sağlıklı yaşam kültürü oluşturmasını, “Benim Kalemim” projemiz ile öğrencilerimizin yaratıcı yazarlık becerilerini geliştirmesini, “Güle Oynaya Matematik” projemizle de öğrencilerimizin matematiğe karşı olan olumlu tutumlarını artırmasını hedefliyoruz. Projelerimizde yer alan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.