TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

AVANTAJLI KAYITTA SON GÜN 31 MART

2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesinden 11. sınıfa kadar TED ayrıcalığını yaşamak isteyen öğrencilerimiz için erken kayıt dönemi 31 Mart Pazar günü sona erecek. Erken kayıt dönemindeki avantajlardan ve sınırlı kontenjandan yararlanmak istiyorsanız, sizi hemen okulumuza bekliyoruz. Cumartesi ve pazar günleri de çalıştığımız bu dönemde gelin, çocuğunuzun TED Çorlu Koleji ayrıcalıklarına erken kayıt fırsatıyla kavuşmasını sağlayın. Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir, randevu için 0282 653 51 51 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

WORLD SCHOLAR’S CUP’A DAMGA VURDUK

TED Çorlu Koleji olarak 2023-2024 World Scholar’s Cup Regional Round yarışmalarında Koç Lisesi, Saint Joseph Fransız Lisesi, İstanbul Hisar Okulları, Bahçeşehir Koleji gibi birçok okul ile karşılaştık ve bu etapta yarışan tüm öğrencilerimiz ile 75 madalya kazanarak Bakü veya Stockholm'daki World Scholar’s Cup Global Round’a katılmaya hak kazandık. Okulumuzu ve ülkemizi uluslararası düzeyde temsil etme gururunu yaşatan öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

DESTINATION IMAGINATION’DA DERECEYE GİRDİK

Ortaokul öğrencilerimizden oluşan TEDNOLOGIX takımımız, Antalya'da 163 takımın katılımıyla düzenlenen Destination Imagination turnuvasında Türkiye 7.si oldu. Birlikte çalışma gücünü en iyi şekilde yansıtan TEDNOLOGIX hem “Team Challenge” hem de “Instant Challenge” gibi farklı kategorilerde mücadele etti, yoğun bir çalışmayla hazırladığı projeyi ustalıkla tamamladı, deneyimli ve alanında uzman olan jürilere başarıyla sunarak beklenmedik sorunlara karşı ne kadar hızlı çözümler ürettiğini gösterdi. Turnuvadaki üstün başarıları için öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

TÜBİTAK’TA BÖLGE YARIŞLARINA KATILMA HAKKI KAZANDIK

TÜBİTAK tarafından her yıl düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında “2600 Yıllık Bir Bağımsızlık Hikayesi Perinthos-Heraklia Antik Kenti” tarih projesi ile İstanbul’da yapılacak olan Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazanan lise öğrencilerimiz Tuana Doğruyol ve Azra Özdemir bizleri gururlandırdı. Bölge yarışlarında okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TOEFL’DA ÜSTÜN BAŞARI ELDE ETTİK

TED Çorlu Koleji olarak yabancı dil eğitimimiz ile fark yaratmaya devam ediyoruz! Bu bağlamda TOEFL Primary Step 2 testinde Türkiye ortalamasının üzerinde sonuçlar elde eden 5. sınıf öğrencilerimizle gurur duyuyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Bu başarılı sonuçların vesilesi ile tekrar belirtmek isteriz ki öğrencilerimizin yabancı dil öğrenimlerini birincil önceliklerimiz arasında bulunduruyor, ana dili gibi yabancı dil konuşan mezunlar yetiştirmeyi hedefliyoruz.

ULUSAL MATEMATİK ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE İKİNCİSİ ÇIKARDIK

Matematik alanındaki bilgi ve becerilerimizin gelişmesi için nitelikli yarışmalara katılıyoruz. Bu çerçevede ilkokul öğrencilerimiz ile bu yıl ikincisi düzenlenen Ulusal Matematik Şampiyonası’na katıldık ve genelde başarılı sonuçlar alırken 3. sınıf öğrencimiz Mert Ali Taşçı ile Türkiye ikincisi olduk. Sevgili öğrencimiz Mert’i ve şampiyonaya katılıp başarılı sonuçlar alan tüm öğrencilerimizi kutluyor, sınav sürecine destek olan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

TEDTRONIC İLE TURNUVADAN ÖDÜLLE DÖNDÜK

Başarılarımıza bir yenisini daha ekledik ve sadece akademik alanda değil teknolojide de iddialı olduğumuzu gösterdik. Ortaokul FLL takımımız #TEDTRONIC 2023-2024 20. Sezon 3. İstanbul Ortaokul Yerel Turnuvasında Masterpiece teması kapsamında "İlham Verenler Ödülü"nü kazanarak bizleri gururlandırdı. Bu anlamlı ödülü alarak geleceğe dair umutlarımızı güçlendiren öğrencilerimizi tebrik ediyor ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

ZEKÂ OYUNLARINDA HER KADEMEDE BAŞARILIYIZ

Hem ilkokul hem de ortaokul öğrencilerimiz Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonasında başarılı sonuçlar aldılar! Şampiyonaya katılan 2. sınıf öğrencilerimiz Çınay Devecioğlu il 3.sü, 3. sınıf öğrencilerimizden Bulut Küçükçelebi, Alp Berk Batur ve Nilüfer Ayşe Albuz il 4.sü, 5. sınıf öğrencilerimizden Ömer Ege Toluk ve Buğlem Eflin Dinçkurt il 5.si, 6. sınıf öğrencimiz Onur Alp Kanlıkılıç il 1.si, 7. sınıf öğrencilerimizden İnci Deliorman, Ardıç Turaç ve Eylül Sözen il 4.sü olarak bizleri gururlandırdılar ve okulumuzu bölge finallerinde temsil etmeye hak kazandılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, bölge finallerinde başarılar diliyoruz.

ULUSLARARASI ALMANCA OLİMPİYATLARINDA ÜST TURDAYIZ

Öğrencilerimizin yabancı dil başarısı farkımızı yansıtıyor ve sadece İngilizce’de değil, ikinci yabancı dil olan Almancada da adımızdan söz ettiriyor. Bu bağlamda iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Almanca Olimpiyatlarına katılarak bir üst tura çıkma başarısı gösteren lise öğrencilerimiz Çağan Mert Sevim ve Buse Denk ile emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyor, bir üst turda başarılar diliyoruz.

8. SINIFLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

8. sınıf öğrencilerimizin akademik başarıları artarak devam ediyor! Türkiye genelinde düzenlenen Sebit VCloud Deneme Sınavında 500 tam puan alarak birinci olan öğrencimiz Simla Kınay ile yine Türkiye genelinde düzenlenen Okulistik Deneme Sınavında 500 tam puan alarak birinci olan öğrencimiz Metehan Yurtkuran’ı kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

E-TWINNING İLE FARKLI KÜLTÜRLERİ TANIYORUZ

Anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizle uluslararası projelerde yerimizi alıyor ve “Doğayla Büyüyorum”, “Sağlıklı Vücudumla Yeşil Dünyamda Büyüyorum”, “Benim Kalemim” gibi projelerimizi Azerbaycan ve Romanya gibi farklı ülkelerdeki ortaklarımızla birlikte yürütüyoruz. Bu bağlamda öğrencilerimizin etkinliklerde aktif rol almalarını sağlıyor ve sağlıklı yaşamayı, doğayla iç içe, yaparak ve yaşayarak öğrenmeyi hedefliyoruz.

YELKENDE TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Milli sporcu olan lise öğrencimiz İlayda Şen’den yelken yarışlarında büyük başarı! Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından gerçekleştirilen TYF Yelken Ligi ILCA 3. Ayak Yıldızlar Kupasında öğrencimiz İlayda Şen ILCA 4 Kızlar Kategorisinde Türkiye 1.si olarak bizleri gururlandırdı. Nisan ayında Slovenya’da, haziran ayında Portekiz'de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YÜZMEDE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜYÜZ

Yüzmedeki iddiamızı katıldığımız her yarışmada gösteriyor ve yeni dereceler elde etmeye devam ediyoruz! 8. sınıf öğrencimiz Tuna Turan 8-10 Mart 2024 tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenen Okul Sporları Yüzme Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında, 50 metre kelebek yarışında Türkiye üçüncüsü olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

AEROBİKTE İL BİRİNCİSİYİZ

Farklı spor dallarında başarılı sonuçlar almaya devam ediyoruz! Tekirdağ İli Okul Sporları Aerobik Müsabakalarında gençler kategorisinde öğrencimiz Elif Hasçelik il birincisi; yine aynı yarışmada minikler kategorisinde öğrencimiz Lina Hasçelik il dördüncüsü oldu. Öğrencilerimizi ve emeği geçen antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

BASKETBOLDA İL BİRİNCİSİYİZ

Basketboldaki başarılarımıza bir yenisini daha ekledik. Küçük erkek 3x3 basketbol takımımız, Tekirdağ İli Okul Sporları 3x3 Basketbol Müsabakasında oynadığı tüm maçları kazanarak Tekirdağ il birincisi oldu. Sporcularımızı ve emeği geçen antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TENİSTE İL İKİNCİSİYİZ

Farklı spor dallarındaki başarılarımıza bir yenisini daha ekledik! Tekirdağ Okul Sporları Küçük ve Minik Kızlar Tenis İl Birinciliği Müsabakalarına katılan öğrencilerimiz il ikincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Sporcularımızı ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

PUANLI ATLETİZM YARIŞLARINDA FARK YARATTIK

Öğrencilerimizle birlikte sporun her alanında fark yarattığımızı bir kez daha gösterdik! Okul Sporları Müsabakaları Puanlı Atletizm Yarışlarında hem yıldız kız kategorisinde hem de gençler kategorisinde yarışan öğrencilerimiz, takım olarak il birincisi olmanın yanı sıra bireysel yarışlarda 8 birincilik, 3 ikincilik, 3 üçüncülük şeklinde çok başarılı sonuçlar alarak bizleri gururlandırdılar. Yarışmaya katılan ve başarılı sonuçlar alan tüm öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

MİNİKLERİMİZ YÜZMEDE ÖDÜLE DOYMADI

Yüzmede başarıya doymuyoruz! Minik yüzücülerimizle birlikte 15-16 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirilen Tekirdağ İli Okullar Arası Yüzme Yarışlarına damga vurduk. Toplamda 53 madalya ve 4 kupa aldığımız yarışlarda, Minikler A Kategorisi Erkek Takımımız il birincisi, Minikler A Kategorisi Kız Takımımız il ikincisi, Minikler B Kategorisi Erkek Takımımız il birincisi, Minikler B Kategorisi Kız Takımımız il birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Tüm yüzücülerimizi, ailelerimizi ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TED GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİMİZİ AĞIRLADIK

Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi yöneticilerimizden Okul Geliştirme Müdürlüğü eğitim uzmanları Ceren Aktuğ Nalbantoğlu ve Dilek Demirel, danışmanlar Zeynep Ünlü Mutlu, Gülperi Kolbaşı, Hamide Ezman ve Gülten Yücel okulumuzu ziyaret ettiler. Okul yöneticilerimizle, öğretmenlerimizle ve öğrencilerimizle bir araya gelen ziyaretçilerimiz, öğretmenlerimizi dinleyerek eğitim öğretimle ilgili görüş ve önerilerini paylaştılar. Kendilerine teşekkür ediyor, TED’li olmaktan gurur duyduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz.

OKUL AİLE BİRLİĞİMİZLE GURUR DUYDUK

Türk Eğitim Derneği tarafından her yıl düzenlenen TED Okulları Okul Aile Birlikleri toplantısı, TED Üsküdar Koleji ev sahipliğinde gerçekleşti. Dr. Serkan Karaismailoğlu’nun bilgilendirmeleri ile destek verdiği toplantıda, Genel Başkanımız Selçuk Pehlivanoğlu başarılı çalışmalar hakkında örnekler sundu. Biz de gerçekleştirdiğimiz "Bin Turna Bir Umut" kampanyasının, başarılı ancak maddi durumu olmayan çocuklarımıza burs sağlamak amacıyla katıldığımız Antalya Koşusunda yarattığımız fonun büyüklüğünün ve Helpsteps’te en çok destek sağlayan 7. okul oluşumuzun yansıtıldığı örnek çalışmalarımızla gurur duyduk.

14 MART TIP BAYRAMINI KUTLADIK

Ailemizin bir parçası olan Çorlu Vatan Hastanesi çalışanları ile 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında birlik ve beraberliğimizi yansıtan voleybol, basketbol ve masa tenisi müsabakaları düzenledik. Geleneksel hale getirdiğimiz dostluk maçlarıyla hem keyifli vakit geçirdik hem de aile üyelerimizin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladık. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyor, böyle büyük bir ailenin üyesi olmaktan gurur duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.