TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

ÖĞRENCİLERİMİZ KANADA YOLCUSU

Yurt dışında okuma hayali kuran öğrencilerimiz için birçok fırsat sunuyor ve Türk Eğitim Derneği ile Kanada Nova Scotia Eğitim Bakanlığının imzalamış olduğu anlaşma çerçevesinde öğrencilerimize sene kaybı olmadan bir ay, yarım dönem ya da tam dönem gibi periyotlarda Kanada’da okuma imkânı sağlıyoruz. Kültürel farkındalık kazandıran, küresel ağ oluşturan, akademik, kişisel, kariyer ve yabancı dil gelişimini destekleyen hatta Kanada’daki üniversitelere kabul avantajı sunan bu programa 2024-2025 eğitim öğretim yılında 7 öğrencimizle katılacağız.

STOCKHOLM’E GİDİYORUZ

Yabancı dilde nitelikli eğitim vermeyi önemsiyor, başarımızı ulusal ve uluslararası platformlarda gösteriyoruz. Bu bağlamda 2023-2024 World Scholar’s Cup Regional Round yarışmalarında Koç Lisesi, Saint Joseph Fransız Lisesi, İstanbul Hisar Okulları, Bahçeşehir Koleji gibi birçok okul ile karşılaşarak başarılı sonuçlar alan öğrencilerimizle ortaokul ve lise takımlarımız olarak World Scholar’s Cup Global Round için Stockholm'e gidiyoruz. Okulumuzu ve ülkemizi uluslararası düzeyde temsil etme gururunu yaşatan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

BU YAZ İNGİLTERE’DEYİZ

Yaz okulu için İngiltere’deyiz! Lise ve ortaokul kadememizdeki 18 öğrencimizle birlikte 15-28 Temmuz tarihleri arasında Londra’daki Greenwich Üniversitesinde gerçekleşecek yaz okuluna katılacağız. Hem yabancı dilimizi geliştireceğimiz hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılacağımız bu eğlenceli program için çok heyecanlıyız. Yurt dışı deneyimi kazanmak, yeni yerler görmek, yeni arkadaşlar edinmek ve İngilizce pratik yapmak için sabırsızlanıyoruz.

HİPPO’DA FİNALDEYİZ

Öğrencilerimizin dil gelişimine önem veriyor ve uluslararası standartlardaki sınavlarda başarılı sonuçlar almaya devam ediyoruz. Bu bağlamda Gatehouse Awards ve Mizzou International desteği ile her yıl 50’den fazla ülkede uygulanan Uluslararası İngilizce Sınavı Hippo’nun 7 Mart’ta gerçekleştirdiğimiz sınav sonuçlarına göre ilkokul, ortaokul ve lise kademelerimizden toplam 40 öğrencimiz Türkiye genelinde dereceye girerek yarı finale yükseldi. Sınava giren öğrencilerimizi tebrik ediyor, yarı final sınavına katılacak öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

ZEKÂ OYUNLARINDA FİNALDEYİZ

Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonasına katılan 7. sınıf öğrencilerimizden Ardıç Turaç, Eylül Sözen, İnci Deliorman Türkiye finallerine katılmaya hak kazanarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

KANGURU FEN YARIŞMASINA KATILDIK

Öğrencilerimizin matematik ile fen bilimlerine olan ilgilerini artırmak ve problem çözme sürecinde akıl yürütme alışkanlıklarını geliştirmek amacıyla Uluslararası Kanguru Fen Yarışmasını okulumuzda uyguladık. Sınav merkezi olarak okulumuzu tercih eden misafir öğrencilerimizi kutluyor, sınavlara katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

6. SINIFLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

6. sınıf öğrencilerimizin akademik başarısı istikrarlı bir şekilde sürüyor! Türkiye genelinde düzenlenen Okulistik Deneme Sınavında 500 tam puan alarak birinci olan 6. sınıf öğrencimiz Deren Hüryılmaz'ı tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

4. SINIFLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

4. sınıf öğrencilerimizin akademik başarısı sürüyor. Türkiye genelinde farklı tarihlerde düzenlenen Çalışkan Arı ve Okulistik Deneme Sınavlarında 500 tam puan alan 4. sınıf öğrencilerimiz Yağmur Ercan ve Vera Söylemezoğlu Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

3. SINIFLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

3. sınıf öğrencilerimizden büyük başarı! Türkiye genelinde farklı tarihlerde düzenlenen Çalışkan Arı Deneme Sınavlarında 500 tam puan alan 3. sınıf öğrencilerimiz Mert Ali Taşçı, Kaan Şahin, Tunahan Kaçar, Çağatay Erdinç Ülkü, Elif Adar, Bulut Küçükçelebi, Dışeps Arya Yılmaz, Elifnaz Çebi, Aykan Hepyanar, Alp Demir Canlı, Hüma Ergin, Nur Toprak, Ayşe Albuz, Beril Ada Özkarafakı, Büşra Yardım, Yiğit Arpacıoğlu, Gökalp Kaplan Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimiz kutluyoruz.

MATEMATİK ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE İKİNCİSİYİZ

Akademik başarılarımıza bir yenisini daha ekledik! 3. sınıf öğrencimiz Mert Ali Taşçı, Ulusal Matematik Şampiyonasında Türkiye ikincisi olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

BİRİNCİ SINIFLARIMIZ ARTIK OKURYAZAR

Öğrencilerimizin okuryazar olma serüvenini ve bu süreçte yaşadıkları heyecanı, düzenlediğimiz okuma bayramı etkinliği ile keyifle paylaştık. Etkinliğimizde nasıl okuyup yazdığımızı, öğretmenlerimiz ile anne ve babalarımızı bu süreçte nasıl zorladığımızı esprilerle anlattık, dans gösterileri yaparak eğlendik, İngilizce canlandırmalar ile yabancı dildeki başarımızı yansıttık ve anı madalyaları takarak gösterimizi sonlandırdık. Etkinliğimize katılan velilerimiz ile emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

MEKTUP YARIŞMASINDA İKİNCİ OLDUK

Öğrencilerimizin edebiyat alanındaki başarısı devam ediyor. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen mektup yarışmasında ilçe ikincisi olan 7. sınıf öğrencimiz Ece Çilekar’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YÜZMEDEKİ BAŞARILARIMIZ DEVAM EDİYOR

14-17 Mart 2024 tarihleri arasında, 69 kulüpten 860 sporcunun katılımıyla İstanbul'da düzenlenen 9 Yaş Şenlik ve 10 Yaş Vize Yarışlarında yüzücülerimizden Yavuz Alp Arslan, Can Düzen, Elif Güneş, Yamaç Yavuz, Mira Berberoğlu, Mehmet Eren Dinçel, Mete Harmanlı ve Arın Deniz Dülger üstün dereceler elde ederek bizleri gururlandırdılar. Yüzücülerimiz 9 yaş erkekler 4x50 serbest bayrak takım yarışında dördüncü, 10 yaş 4x50 karışık miks bayrak takım yarışında da beşinci oldular. Tüm yüzücülerimizi ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ATLETİZMDE TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDAYIZ

2-4 Nisan tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenen Yıldız Kız Atletizm Grup Müsabakalarında ilimizi temsil eden öğrencilerimizden Ayşe Nazlı Aydın uzun atlama ve 100 metre engelli koşuda birinci olarak bizleri gururlandırdı. Mersin’de düzenlenecek Türkiye şampiyonasında okulumuzu temsil edecek öğrencimizi tebrik ediyor, şampiyonada başarılar diliyoruz.

JİMNASTİKTEKİ BAŞARIMIZ SÜRÜYOR

Farklı spor dallarındaki başarılarımız hız kesmeden devam ediyor. Okul Sporları Minik Kızlar Ritmik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakalarına katılan öğrencilerimizden Lina Güler Minik Kızlar A Kategorisinde il birincisi, Asya Özkök Minik Kızlar B Kategorisinde il üçüncüsü olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KARİYER GÜNLERİMİZ DEVAM EDİYOR

10. sınıf öğrencilerimizin meslekleri tanıması, farklı kariyer alanlarıyla ilgili bilgi sahibi olması için gerçekleştirdiğimiz “Kariyer Günleri” söyleşilerimize devam ediyoruz. Etkinliğimizin son konuğu eğitim hayatı ve tecrübesi ile bizlere örnek olan Akademik Koordinasyon Komitesi Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Tuna Tanrıseven oldu. Söyleşimize katılarak öğrencilerimizin meslek tanıma çalışmalarına katkı sunan ve tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşan Sayın Tanrıseven’e teşekkür ediyoruz.

KİTABIM VE BEN ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİK

TED Çorlu Koleji Okul Aile Birliği olarak Kütüphane Haftası’nı diğer TED Okullarının Okul Aile Birlikleri ile eş zamanlı bir kitap okuma etkinliği planlayarak kutlamak ve kitap okumanın önemine dikkat çekmek istedik. Bu bağlamda öğrencilerimizle ve velilerimizle birlikte okuduğumuz bir kitapla fotoğraf çektik ve çektiğimiz fotoğrafları sosyal medyada "Kitabım ve Ben" başlığıyla okulumuzu etiketleyerek paylaştık. Etkinliğimize katılan tüm öğrencilerimize ve velilerimize sevgi ve saygımızı sunuyor, kitap dolu bir yıl diliyoruz.

YAZAR BULUŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Öğrencilerimizin okuma, araştırma ve kütüphane kullanma alışkanlığını geliştirmek amacıyla değerli yazarlarla bir araya gelmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda, çocuk kitaplarının büyülü dünyasına birçok eser kazandıran yazar Sayın Lider Hepgenç konuğumuz oldu. Öğrencilerimizle birlikte söyleşi gerçekleştirdikten sonra kitaplarını imzalayan Sayın Hepgenç’e teşekkür ederiz.

MATEMATİK ZİRVESİNDEYDİK

Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz hizmet içi eğitimlerle öğretmenlerimizin sürekli olarak kendilerini yenilemesini ve geliştirmesini sağlıyoruz. Bu bağlamda matematik zümremizdeki deneyimli öğretmenlerimizle birlikte kendimizi yenilemek ve mesleki gelişimimizi sürdürmek için Ankara’da düzenlenen Matematik Eğitimi Zirvesi'ne katıldık.

VELİLERİMİZLE VOLEYBOL OYNADIK

TED Çorlu Koleji ailesinin önemli bir parçası olan değerli velilerimizle kurduğumuz bağı güçlendirmek üzere beden eğitimi zümremizin öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz Veliler Arası Voleybol Turnuvasında hem kıyasıya mücadele ettik hem de çok eğlendik. Bu keyifli etkinliğimize katılan velilerimize ve etkinliğin düzenlenmesinde katkı sunan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesinden 11. sınıfa kadar TED Çorlu Kolejinde okumak isteyen öğrencilerimiz için kayıtlar hızla devam ediyor. Sınırlı sayıda kontenjandan yararlanmak istiyorsanız, sizi ilk fırsatta okulumuza bekliyoruz. Eğitim alanında yalnızca şehrimizin değil, ülkemizin gururu olmaya aday TED Çorlu Kolejinde okuma ayrıcalığı hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir, randevu için 0282 653 51 51 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.