TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

EDUCATED KIDS ANAOKULU AÇILIYOR

Eğitim alanında yeni bir adım attık, Çorlumuzun yarınları için okul öncesinde fark yaratacak eğitim yuvamızı, vizyoner eğitim kadromuz ve gelişimsel destek odaklı modern eğitim anlayışımızla 2024-2025 eğitim öğretim yılında hizmete açmak üzere Çorlumuza kazandırdık! EducaTED Kids hakkında detaylı bilgi almak için (0282) 673 73 10 veya (0541) 739 73 10 numaralı telefonu arayabilir, www.educatedkids.com.tr adresinden web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

TALES MATEMATİK SINAVINDA FİNALDEYİZ

Ortaokul öğrencilerimizden büyük başarı! Uluslararası Tales Matematik Yarışmasında tüm soruları doğru cevaplayarak final turuna katılmaya hak kazanan 7. sınıf öğrencilerimiz Eylül Sözen ile Ali Kılıç ve 8. sınıf öğrencilerimiz Defne Yılmaz ile Mert Mete’yi tebrik ediyor, final turunda öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

TALES FEN SINAVINDA FİNALDEYİZ

Ortaokul öğrencilerimiz fen alanında da iddialı! Uluslararası Tales Fen Bilimleri Yarışmasında final turuna katılmaya hak kazanan 8. sınıf öğrencilerimizden Asya Öztel ile Elif Naz Soysüren’i tebrik ediyor, öğrencilerimize final turunda başarılar diliyoruz.

KANGURU’DA FİNALDEYİZ

Akademik başarımız hem matematik hem de fen alanında sürüyor. Uluslararası Kanguru Matematik ve Fen Sınavlarındaki başarılarıyla finale katılmaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor, final sınavında öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

MATBEG VE FENBEG SINAVLARINDA BAŞARILIYIZ

Sınavların ismi değişse de öğrencilerimizin başarısı değişmiyor! Karşılaştıkları problemleri çözerken öğrencilerin sentez yapmasını sağlayan ve öğrencilere yaratıcı çözümler üretmeyi öğreten #MATBEG ve #FENBEG sınavında başarılı olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

10. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN 500 TAM PUAN

Lise öğrencilerimizin akademik başarısı ile gururlanmaya devam ediyoruz. Türkiye genelinde düzenlenen Sebit Raunt SDS-5 Deneme sınavında Türkiye birincisi olan öğrencimiz Eren Göl’ü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN 500 TAM PUAN

8. sınıf öğrencilerimizin akademik başarısı istikrarlı bir şekilde sürüyor. Türkiye genelinde düzenlenen Nitelik Yayınları Deneme Sınavında 500 tam puan alan 8. sınıf öğrencimiz Bartu Akdoğan ile Türkiye genelinde düzenlenen Sebit Vcloud TG-6 Sınavında 500 tam puan alan 8. sınıf öğrencilerimiz Simla Kınay ve Metehan Yurtkuran Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

5 VE 7. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN 500 TAM PUAN

Ortaokul kadememiz ile akademik başarılarımıza bir yenisini daha ekledik! Türkiye genelinde düzenlenen Okulistik-5 Deneme Sınavında 500 tam puan alarak birinci olan 5. sınıf öğrencilerimiz Duru Mutlu ve Yusuf Ege Türkşen ile 7. sınıf öğrencimiz Ayşe Naz Akdeniz’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

2. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN 500 TAM PUAN

2. sınıf öğrencilerimiz ‘akademik başarıda bizde varız’ diyor! Türkiye genelinde düzenlenen Çalışkan Arı Deneme Sınavında 500 tam puan alan 2. sınıf öğrencilerimiz Aden Lena Sekman, Ahmet Eren Özalp, Nil Özkan ve Barlas Kırcıloğlu Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

MUN’DEN ÖDÜLLERLE DÖNDÜK

Bu yıl TED Bodrum Kolejinde gerçekleşen ve on farklı ülkeden gelen öğrencilerin katıldığı TBMUN’24'te, lise öğrencilerimiz de farklı ülkeleri temsil ettiler. Öğrencilerimizden İlayda Şen "The Best Delegate", Berkay Oraman "Honorable Delegate" sertifikasıyla ödüllendirildiler. Öğrencilerimizin diplomasi becerilerini geliştirme, tartışma ve sunum becerileri edinme, müzakere pratiği yapma konusunda tecrübe kazanmalarını sağlayan bu etkinlikte görev alan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TEDTECH-JR EKİBİMİZ ARTIK USTA YAZILIMCI

İlkokul robotik takımımız TEDTECH-Jr ile zafere ulaştık, Bilim Kahramanları Derneğinin düzenlediği 2023-2024 Masterpiece FLL Explorer Turnuvasında “Usta Yazılımcılar” kupasını kazandık. Bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimiz ile emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

LOUD HOUSE MÜNAZARASINA KATILDIK

TED Antalya Kolejinin düzenlediği 'Loud House' münazara etkinliğine katıldık ve muhteşem bir deneyim yaşadık! Fikirlerin en yüksek perdeden tartışıldığı, tutkulu ve heyecan verici bir ortamda bulunmak bize yeni bakış açıları kazandırdı. Her bir konuşmacının özgün fikirleri ve tutkusu, etkinliği unutulmaz kıldı. Bu deneyim, sadece akademik değil, aynı zamanda kişisel gelişimimiz için de bir dönüm noktası oldu.

CAMBRİDGE SINAVINI UYGULADIK

Öğrencilerimizin yabancı dil eğitimlerini birincil önceliklerimiz arasında bulunduruyor, uluslararası geçerliliği olan sınavlarla İngilizce seviyelerini belgelendiriyoruz. Bu bağlamda Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanan, öğrencilerimizin dil gelişimini ölçerek değerlendiren ve yeni hedefler belirlemek üzere öğrencilerimizi motive eden Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages) Sınavını okulumuzda uyguladık. Sınav merkezi olarak okulumuzu tercih eden ve sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

SPELLING BEE YARIŞMASI DÜZENLEDİK

İlkokul öğrencilerimiz ile İngilizce dersi kapsamında öğrencilerimizin kelime dağarcıklarını artırmak, dil becerilerini geliştirmek amacıyla “Spelling Bee” yarışması düzenledik. Kelimeleri heceleyerek okuyan tüm öğrencilerimizle oldukça eğlenceli vakit geçirirken finale kalan öğrencilerimize katılım sertifikalarını verdik ve dereceye giren öğrencilerimize de yarışmamızın sembolü olan amigurumi yapımı arı maya hediye ettik. Sergiledikleri rekabetçi performansla arı gibi çalışkan olduklarını gösteren yarışmacılarımıza ve arkadaşlarını destekleyen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

GELENEKSEL BİLGİ YARIŞMAMIZI YAPTIK

Lise öğrencilerimize yönelik ‘2. Geleneksel Bilgi Yarışması’ düzenledik. Bu sene 7 takımın yer aldığı bilgi yarışmamızda branş derslerindeki soruların yanı sıra genel kültür sorularına da yer verdik. Oluşturduğumuz tatlı rekabet ortamında keyifle yarışan tüm öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyor, yarışmamızı kazanan takımımızı tebrik ederek başarılarının devamını diliyoruz.

YÜZMEDE BAŞARIYA DOYMADIK

TED Çorlu Koleji Spor Kulübü olarak geleneğimizi devam ettiriyoruz! Türkiye Yüzme Federasyonundan beklediğimiz haber sporcularımızın en kutlu günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda geldi. 13-14 Nisan 2024 tarihlerinde Ankara’da yapılan Bölge Karmaları kadrosuna seçilen iki sporcumuz Uras Kahraman ve Çınar Kulaman milli takım düzeyinde ülkemizi ve kulübümüzü yurt dışında yapılacak müsabakalarda temsil etme hakkı kazanarak bizleri gururlandırdılar. Sporcularımızı, antrenörlerimizi ve ailelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ATLETİZMDE YENİ BAŞARILAR ELDE ETTİK

Farklı spor dallarındaki başarımız sürüyor! Bursa'da düzenlenen Okullar Arası Puanlı Atletizm Grup Yarışmasında lise öğrencimiz Cemre Cahide Erdurur, gülle atmada 2. ve cirit atmada 4. olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

GELENEKSEL OYUNLARDA FARK ATTIK

Her alandaki başarımızı geleneksel oyunlarda da sürsürdük. 5 ve 6. sınıf öğrencilerimizle ilçe genelinde düzenlenen Ortaokullar Arası Mendil Kapmaca Yarışmasında tüm müsabakaları kazanarak ilçe birincisi, 7. sınıf öğrencilerimizle de ilçe üçüncüsü olduk. Bu eğlenceli aktivitelerde başarı gösteren öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

BOCCEDE İLÇE DÖRDÜNCÜSÜYÜZ

Ortaokul öğrencilerimizden yeni bir deneyim! Tekirdağ İli Okul Sporları Küçükler Kategorisi Bocce Müsabakalarında ilk defa yarışan öğrencilerimiz il dördüncüsü oldu. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

TED ELAZIĞ KOLEJİNİN YÖNETİCİLERİ OKULUMUZU ZİYARET ETTİ

TED Ailesinin tüm üyeleri ile fikir alışverişinde bulunmaya özen gösteriyor ve tecrübelerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda bugün okulumuzda TED Elazığ Kolejinin değerli yöneticilerini ağırladık ve eğitim süreçlerimizle ilgili deneyimlerimizi paylaştık. TED’liyiz, birlikte daha güçlüyüz.

PERİNTHOS ANTİK KENTİ HAKKINDA BİLGİLENDİK

Tekirdağ Valiliği ile Tekirdağ İl Kültür Turizm Müdürlüğünün katkılarıyla Turizm Haftası kapsamında Perinthos Antik Kenti kazılarına yönelik bilgi almak üzere kazı başkanı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Zeynep Koçel Erdem ile kazı başkan yardımcılarından Arkeolog Sayın Osman Yılmaz'ı okulumuzda ağırladık. Değerli bilgileriyle bizleri aydınlatan Sayın Erdem'e ve Sayın Yılmaz'a teşekkür ediyoruz.

VELİ KOROMUZDAN MUHTEŞEM KONSER

Okul Aile Birliğimizin öncülüğünde kurulan veli koromuzdan muhteşem konser! Tüm geliri depremde ailesini kaybetmiş öğrencilerin eğitimi için bağışlanan “Yaza Merhaba Konseri”mizi yoğun ilgi ve yüksek katılımla gerçekleştirdik. Sanatın birleştirici gücünün sosyal sorumlulukla buluştuğu, kulaklarımızın pasının silindiği bu güzel ve keyifli etkinlik için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

TED ÇORLU KOLEJİ AİLESİ OKUYOR ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK

Çocuklarımız için birlikte okuyor, birlikte gelişiyoruz! Okul Aile Birliğimizin öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz “TED Çorlu Koleji Ailesi Okuyor” etkinliğimizde Thomas Gordon’un “Etkili Anne-Baba Eğitimi” isimli kitabını okuduk ve okul kütüphanemizde okuduğumuz kitap üzerine paylaşımda bulunduk. Yeni farkındalıklar edindiğimiz bu etkinlik için Okul Aile Birliğimize ve etkinliğimize katılan tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.

ANNELER GÜNÜ’NE ÖZEL YOGA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Okul Aile Birliğimizin öncülüğünde Anneler Günü’ne özel "Gülşah Akçay ile Yoga" etkinliği gerçekleştirdik. Yoga ile stres ve yorgunluklarımızı atarken keyifli ve eğlenceli anlar yaşadık. Bu güzel etkinlik için Okul Aile Birliğimize, Sayın Akçay’a ve etkinliğimize katılan velilerimize teşekkür ediyoruz. Tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın Anneler Günü kutlu olsun!

VELİ TOPLANTILARIMIZI TAMAMLADIK

“Aktif Veli, Başarılı Öğrenci” sloganı ile çıktığımız yolda, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerimizin velileriyle 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının 2. veli toplantısını bireysel görüşmeli olarak gerçekleştirdik. Ortak paydamız olan öğrencilerimizin bütüncül gelişimi için bizlerle iş birliği içinde olan ve toplantımıza katılan tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.

HAYDİ YÜZMEYE

Enerji dolu bir yaz tatili için Yüzme Kursu başlıyor! 24 Haziran 2024 Pazartesi gününden itibaren dört dönem halinde uygulanacak yüzme kurslarımızla, bölgemiz genelinde yüzmeye ilgi duyan 5 yaş (2019 doğumlu) ile 14 yaş (2010 doğumlu) arasındaki çocuklarımızın bedensel ve ruhsal gelişimlerini desteklerken yeni arkadaş edinmelerini ve spor disiplini kazanmalarını sağlayacağız. Detaylı bilgi ve kayıt için yüzme baş antrenörümüz Behçet Çakır’a (0505) 536 32 02 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

BUGÜN KAYDOL, AYRICALIĞI HAYATIN BOYU YAŞA

2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesinden 11. sınıfa kadar TED ayrıcalığını yaşamak isteyen öğrencilerimiz için sınırlı sayıda kontenjan ile kayıt dönemimiz devam ediyor. Okulumuz hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir, randevu için 0282 653 51 51 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.