TED'Lİ OLMAK AYRICALIKTIR!

ÖRNEK YERLEŞKEMİZLE LİTERATÜRDEKİ YERİMİZİ ALDIK

Çağın ötesinde bir yerleşke olarak mimari literatürde yerimizi almaya devam ediyoruz! Daha önce Serbest Mimar dergisinde, yeni yatırımlar arasındaki örnek eğitim yapısı olarak seçilmiş olmaktan gurur duymuştuk. Şimdi de Sayın Prof. Dr. Celal Abdi Güzer’in derlediği “Çocuk ve Mimarlık” kitabında okulumuzun tüm yönleriyle referans gösterilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu değerli eserde okulumuzun konumuna, mimari yapısına, kullanım alanlarının işlevselliğine, zengin iç dünyasına, çok boyutlu bir etkileşim ve öğrenme ortamı oluşturmasına yönelik bilgilerin ve görsellerin yer almasından onur duyuyor, bu vesile ile her daim örnek gösterilen eğitim yuvamızın oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

YURT DIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİK

8. sınıf ve lise öğrencilerimizin velilerine yönelik “Yurt Dışı Eğitim Programları Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirdik. Öğrencilerin yurt dışında en iyi yerlerde okuması için pek çok başarıya imza atan Sayın Aslıhan Özenç ve Çiğdem Riad’ın katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz seminerde çocuklarımızın geleceğine yön verecek programlar ile Avrupa ve Amerika’daki üniversitelere giriş koşulları hakkında velilerimizi bilgilendirdik. Bu değerli bilgileri bizlerle paylaşan Sayın Özenç ve Riad ile seminerimize katılan velilerimize teşekkür ederiz.

9. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN %50’SİNE BURS FIRSATI SUNDUK

LGS’de başarıyı ödüllendiriyor ve 9. sınıfa TED Çorlu Koleji Lisesinde başlayacak öğrencilerimizin yarısına burslu eğitim fırsatı sunuyoruz. Bu bağlamda öğrencilerimize %100, %75, %50, %25 oranlarında burslu eğitim fırsatı vererek geleceğimizin güvencesi gençlerimizin hayallerini, hedeflerini ve başarılarını sonuna kadar desteklemeye devam ediyoruz. Eğitim alanında yalnızca şehrimizin değil, ülkemizin gururu olmaya aday TED Çorlu Kolejinde okuma ayrıcalığı hakkında detaylı bilgi için www.tedcorlu.k12.tr linkine tıklayabilir veya (0282) 653 51 51 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

19 MAYIS’I COŞKUYLA KUTLADIK

“Sizler, yeni Türkiye’nin genç evlatları, yorulsanız da beni izleyeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği amaca, bizim yüksek ülkümüze durmadan, yorulmadan yürüyecektir.” Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk - Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftasını birbirinden değerli etkinlikler yaparak coşkuyla kutladık. Okulumuzda farklı branşlarda spor turnuvaları gerçekleştirdik, tören yaptık, sergi açtık, bilim şenliği düzenledik ve son olarak da öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte Çorlu Belediyesinin düzenlediği Fener Alayı kortejinde yerimizi alarak 19 Mayıs coşkumuzu tüm Çorlu ile paylaştık.

ANAOKULUNA VEDA ETTİK

İlkokula merhaba dedik! Anaokulu öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz kademe geçiş töreninde, anaokulunu tamamlamanın ve ilkokula merhaba demenin mutluluğunu ve heyecanını yaşadık. Öğrencilerimizin eğitim süreçlerinde TED meşalesini her zaman gururla taşıyacaklarına inanıyor; kendilerine sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir gelecek diliyoruz.

ORTAOKULA GEÇİŞ TÖRENİMİZİ DÜZENLEDİK

İlkokul öğrencilerimizi ortaokula uğurladık! 4. sınıf öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz kademe geçiş töreninde ilkokulda biriktirdiğimiz anıları paylaşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadık. Öğrencilerimizin ortaokulda da TED meşalesini her zaman gururla taşıyacaklarına inanıyor; kendilerine sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir gelecek diliyoruz.

8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRDİK

8. sınıf öğrencilerimize muhteşem bir mezuniyet töreni düzenledik! Öğrencilerimizin mezuniyet belgelerini aldığı, okulumuzu derece ile bitiren öğrencilerimizin başarı belgeleriyle ödüllendirildiği, dönem birincimiz Simla Kınay’ın isim künyesini yaş kütüğe çaktığı ve tüm mezunlarımız adına yönetim kurulumuza plaket verdiği, bayrak, flama ve meşalenin gelecek kuşağa teslim edildiği mezuniyet törenimizde duygu dolu anlar yaşadık ve törenimizi ‘’kep atma’’ seremonisi ile sonlandırdık. Öğrencilerimizin eğitimlerini başarıyla sürdüreceklerine ve TED meşalesini gururla taşıyacaklarına inanıyor, kendilerine yol gösteren değerli öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz.

EKO-OKULLAR PROGRAMI KAPSAMINDA “YEŞİL BAYRAK” ALDIK

İki yıldır devam ettirdiğimiz Eko-Okul Projesi kapsamında çevre bilincimizi artırarak sürdürülebilir bir dünya için çeşitli etkinlikler yaptık ve bu süreçte geri dönüşümün geleceğimizi nasıl şekillendireceğini keşfederek atıklarımızı en iyi şekilde nasıl değerlendireceğimizi öğrendik. Çevreye olan katkılarımız ve öğrencilerimizin duyarlılığı sayesinde Ankara'da gerçekleşen Eko-Okullar Programı töreninde “Yeşil Bayrak” ödülümüzü aldık. Eko-Okul Projesi kapsamında emeği geçen öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

İSTANBUL ÇOCUK VE GENÇLİK SANAT BİENALİ’NDEYDİK

Öğrencilerimizle birlikte anaokulu kadememizden itibaren uluslararası çalışmalarda tecrübe kazanmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda anaokulu öğretmenlerimizin liderliğindeki “Umuda Yolculuk, Umut Her Yerde Her Zaman Vardır, Umut Denizinde Yansımalar” projelerimiz ile Mustafa Kemal Kültür Merkezinde düzenlenen 7. Uluslararası İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’ndeki yerimizi aldık ve öğrencilerimizin “umut” temalı ürünlerini sergiledik. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin katıldığı bu etkinlikte hem sanat gezimizi gerçekleştirdik hem de yaparak ve yaşayarak öğrenmenin tadını çıkardık.

E-TWINNING PROJEMİZİ TAMAMLADIK

İlkokul öğrencilerimizle birlikte yürüttüğümüz eTwinning projemizi tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Projemiz kapsamında öğrencilerimizle birlikte önce sağlıklı yaşam hakkında bilinçlendik ve daha sonra “Dünyamızı nasıl koruyacağız?” sorusuna yanıtlar arayarak yeni çözümler ürettik. Öğrendiğimiz bilgiler ve ürettiğimiz çözümler neticesinde “Sürdürülebilir Bir Dünya Düşlüyorum” temasıyla yeni ürünler tasarlayıp, tasarladığımız ürünleri arkadaşlarımızla paylaştık. eTwinning projemizde yer alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

HIPPO FİNALİ İÇİN VENEDİK’TEYDİK

Öğrencilerimizin yabancı dil eğitimlerini birincil önceliklerimiz arasında bulunduruyor, uluslararası sınavlarda tecrübe kazanmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda 3 ve 4. sınıf öğrencilerimizle birlikte Uluslararası İngilizce Sınavı Hippo’nun 21-23 Mayıs tarihleri arasında Venedik’te gerçekleşen “European Qualifiers” etabına katıldık. Uluslararası arenada bizleri başarıyla temsil eden öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

MUN’DE YENİ TECRÜBELER KAZANDIK

Öğrencilerimizin yabancı dil eğitimlerini önemsiyor ve birçok farklı etkinlikte yer almaya devam ediyoruz. Bu bağlamda ortaokul öğrencilerimizle birlikte MEVJMUN’de farklı ülkeleri temsil ettik. Öğrencilerimizden Ada Liva Tunca’nın "The Best Position Paper’’ sertifikasıyla ödüllendirilmesi bizleri ayrıca gururlandırdı. Bu etkinlik sayesinde öğrencilerimizin diplomasi becerilerini geliştirme, tartışma ve sunum becerileri edinme, müzakere pratiği yapma konusunda tecrübe kazanmalarını sağladık. Etkinlikte görev alan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TALES MATEMATİK SINAVINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Matematik alanındaki başarılarımızı Türkiye birinciliği ile taçlandırdık! Uluslararası 9. Tales Matematik Sınavı finalinde Türkiye birincisi olan 7. sınıf öğrencimiz Ali Kılıç'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyor ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

KANGURU MATEMATİK SINAVINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Sınavların ismi değişse de matematik alanındaki başarımız değişmiyor. Uluslararası Kanguru Matematik Sınavına katılan 7. sınıf öğrencimiz Ali Kılıç Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

2. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN 500 TAM PUAN

2. sınıf öğrencilerimiz akademik başarılarını 500 tam puan alarak sürdürdü! Türkiye genelinde düzenlenen Çalışkan Arı KDS-6 Sınavında 500 tam puan alan 2. sınıf öğrencilerimiz Duru Aktaş, Mahir Ali Aktaş, Selim Uras Turhan, Yağız Çolak Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

3. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN 500 TAM PUAN

3. sınıf öğrencilerimizin akademik başarısı istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Türkiye genelinde düzenlenen Çalışkan Arı KDS-6 Sınavında 500 tam puan alan 3. sınıf öğrencilerimiz Bulut Küçükçelebi, Gökalp Kaplan, Mert Ali Taşçı, Mina Kiremitçi, Murat Emre Tunca, Nur Toprak Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

4. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN 500 TAM PUAN

4. sınıf öğrencilerimiz akademik başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye genelinde düzenlenen Çalışkan Arı KDS-6 Sınavında 500 tam puan alan 4. sınıf öğrencimiz Vera Söylemezoğlu Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

5. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN 500 TAM PUAN

5. sınıf öğrencilerimiz eğitim öğretim yılını 500 tam puan ile kapattı! Türkiye genelinde düzenlenen OKULİSTİK TG-6 Sınavında 500 tam puan alan 5. sınıf öğrencimiz Kayra Güney Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN 500 TAM PUAN

8. sınıf öğrencilerimiz LGS öncesi 500 tam puan almaya devam ettiler! Mayıs ayı içerisinde Türkiye genelinde düzenlenen birçok farklı yayınevinin sınavlarına giren 8. sınıf öğrencilerimiz Defne Yılmaz, Elifnaz Soysüren, Mert Mete ve Metehan Yurtkuran Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

EDEBİYATTA FARK YARATMAYA DEVAM ETTİK

Lise öğrencilerimizin edebiyat alanındaki başarısı devam ediyor. Türk Eğitim Derneği tarafından İngilizce yayınlanan “The CommitTED” adlı derginin “İlham” temalı son sayısında öğrencilerimizin makalelerine yer verildi. 9. sınıf öğrencilerimizden Ayşe İdil Sarıkaya “Kıvılcım”, Duru Erdem “İlham”, Özden Zülal Karakoyun “İlham Almak” başlıklı makalelerinde kendi düşüncelerini kaleme aldılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

MÜZİKTE YENİ BAŞARILAR ELDE ETTİK

Sanatın her alanında iddialıyız! Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlenen müzik yarışmasında ortaokul öğrencilerimizden Onur Alp Kanlıkılıç vurmalı çalgılar kategorisinde il birincisi, yine ortaokul öğrencilerimizden Zeynep Lal İren telli çalgılar kategorisinde il üçüncüsü olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

RESİMDE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜYÜZ

Ata’mızın “Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözünden hareketle öğrencilerimizin sanat alanındaki gelişimlerini önemsiyor ve farklı sanat alanlarında yeni dereceler kazanmaya devam ediyoruz! Bu bağlamda TED Antalya Koleji tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ‘Hayvan Dostlarımız’ temalı resim yarışmasında üçüncü olan 7. sınıf öğrencimiz Naz Akşan’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YÜZMEDEKİ BAŞARILARIMIZ SÜRÜYOR

Yüzmedeki başarılarımız bölge şampiyonluğu, birincilik, ikincilik gibi derecelerle hız kesmeden devam ediyor! 18-19 Mayıs 2024 tarihlerinde Yalova’da düzenlenen 7-8 yaş ve 9-10 yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi İl İçi Yarışlarına katılan yüzücülerimizden Deniz Kemal Pırtı ve Can Düzen ile 1-2 Haziran 2024 tarihlerinde Edirne’de düzenlenen Arena Türkiye Yüzme Federasyonu 10 Yaş Gelişim Projesi Bölge Şampiyonasına katılan yüzücülerimizden Mete Harmanlı, Mehmet Eren Dinçel, Mira Berberoğlu, Elif Güneş bireysel yarışlarda ve takım yarışlarında aldıkları derecelerle bizleri gururlandırdılar. Sporcularımızı, antrenörlerimizi ve ailelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ATLETİZMDE TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Atletizmde başarıya doymuyoruz! 14-16 Mayıs tarihleri arasında Mersin’de düzenlenen Puanlı Atletizm Türkiye Şampiyonasının Yıldız Kız Kategorisinde okulumuzu ve ilimizi temsil eden öğrencimiz Ayşe Nazlı Aydın 100 metre engelli koşuda Türkiye birincisi, uzun atlamada Türkiye dördüncüsü olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

GOLFTE TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜYÜZ

Sporun her alanında yeni başarılar elde etmeye devam ediyoruz! 3-5 Haziran tarihlerinde Samsun’da düzenlenen Okul Sporları Golf Türkiye Birinciliği Müsabakalarına katılan öğrencilerimizden İnci Deliorman Yıldız Kızlar A Kategorisinde Türkiye dördüncüsü olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TAEKWONDODA İL BİRİNCİSİYİZ

Sporun her alanında fark yaratıyoruz! 25-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Okul Sporları Küçük Erkekler Taekwondo Müsabakalarında öğrencilerimiz Yağız Kaan Erdal ile Rıza Barlas İşcan kendi ağırlık kategorilerinde il birincisi olarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

SATRANÇTA İL ÜÇÜNCÜSÜYÜZ

Satrançta yeni dereceler elde ettik! Tekirdağ Okullar Arası Minikler Takım Satranç Turnuvasında yarışan ilkokul öğrencilerimiz il üçüncüsü olarak bizleri gururlandırdılar. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

FUTBOLDA İLÇE İKİNCİSİYİZ

Diğer spor alanlarında olduğu gibi futbolda da farkımızı gösterdik! Bu bağlamda ilçemiz genelinde düzenlenen Okul Sporları Küçük Erkekler Futbol Müsabakalarına katılan ortaokul öğrencilerimiz ilçe ikincisi oldular. Futbol takımımızdaki öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

BASKETBOL YAZ OKULUMUZ BAŞLIYOR

Basketbol Yaz Okulumuz daha iddialı, daha enerjik ve daha güçlü bir programla başlıyor! Yeni koçumuz Volkan Karşit’in liderliğinde 9 Temmuz Salı günü başlayacak Basketbol Yaz Okulumuz ile çocuklarımızın tam donanımlı, güvenli bir ortamda spor yapmalarını ve yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirerek kendilerini geliştirmelerini sağlayacağız. Basketbol Yaz Okulumuz hakkında detaylı bilgi için koçumuz Volkan Karşit’e 0505 754 73 34 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

BUGÜN KAYDOL

2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesinden 11. sınıfa kadar TED ayrıcalığını yaşamak isteyen öğrencilerimiz için sınırlı sayıda kontenjan ile kayıt dönemimiz devam ediyor. Okulumuz hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir, randevu için 0282 653 51 51 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.