Öğrencilerimizin gelişim özelliklerini göz önünde bulundurarak onların kişisel ve toplumsal yönden sağlıklı, mutlu ve dengeli bir kişiliğe sahip bireyler olarak yetişmelerinde sporun ve beden eğitimi dersinin çok önemli bir yeri olduğuna inanıyoruz.

Beden eğitimi derslerinin temel amacı öğrencilerimizin, zihin-beden bütünlüğünün gelişimine, sinir-kas ve eklem koordinasyonuna, yaşam boyu sporun sağlığa faydaları konusunda bilinçlendirilmelerine, işbirliği ve takım ruhu içerisinde hareket etme becerisi geliştirmelerine, kurallara göre davranma alışkanlığı kazanmalarına ve güven duygusunu pekiştirmelerine yardımcı olmaktır.

Sporda başarının temel şartı, spor bilincinin küçük yaşta kazandırılması, yeteneklerin keşfedilerek doğru yönlendirmeler ve eğitimlerle ortaya çıkarılıp geliştirilmesidir. Bunun bilinci içinde öğrencilerimize spor yapma alışkanlığını ilkokul çağındayken kazandırmak için çalışıyor, yetenekleri doğrultusunda onları çeşitli spor branşlarına ve okul takımlarına yönlendiriyoruz.

Okulumuz, öğrencilerine doğru ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazandırabilmek için modern tesislerinde , tecrübeli öğretmenler ile çalışma  olanağı vermektedir. 1, 2, 3 ve 4. sınıflarımızda haftada iki saat beden eğitimi salon dersleri ve yüzme dönüşümlü olarak yapılmaktadır. Bu amaçla okulumuzda beden eğitimi ve spor alanında 4. sınıf itibariyle yüzme, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşları çalışılmaktadır.

Derslerde öğrencilerimizin, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda başarılı oldukları spor branşları tespit edilerek, okul içi ve okul dışı saatlerde  o branşta  uzman antrenörlerle çalışma imkanı sunulmaktadır.