“Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.”

Beden Eğitimi derslerinde öğrencilerimizin bedenen, ruhen ve fikren sağlıklı, vatanını ve milletini seven, dürüst ve mutlu bireyler olarak yetişmeleri amaçlanmaktadır. Beden Eğitimi derslerinde öğrencilerimizin okul içi ve okul dışı serbest zamanlarını sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle değerlendirebilmeleri, yapıcı ve yaratıcı yeteneklerini geliştirebilmeleri hedeflenmektedir.

Derslerimiz konuların ve hava şartlarının uygunluğuna göre yerleşkemizde bulunan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, fitness, spinning, bale, jimnastik ve yoga stüdyolarında yapılabildiği gibi açık alandaki basketbol, voleybol sahasında ya da tenis kortunda da yapılabilmektedir. Derslerde anlatma-uygulama çalışmaları yapılarak öğretmen ve öğrenci merkezli teknikler kullanılmaktadır. Lisemizde 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda basketbol, voleybol, futbol, yüzme, masa tenisi vb. okul takımlarının kurulması planlanmaktadır.