TED Çorlu Kolejinde İngilizce dil eğitimi, Avrupa Ortak Diller Çerçeve Programı esas alınarak hazırlanıp tüm TED Okullarında uygulanmakta olan K12 bütünlüğündeki TED’e özgün İngilizce müfredatı doğrultusunda gerçekleşmektedir.

Öğrencilerimizin kendilerine en uygun müfredatla ilişkilendirilen yoğun İngilizce ve 2. yabancı dil eğitimleriyle, dinleme, okuma, karşılıklı konuşma, sözlü ve yazılı anlatım gibi yabancı dil yeterlilik kriterlerinin tamamındaki iletişim süreçlerinde en iyiye ulaşmasını amaçlıyoruz.

Öğrencilerimizin karşılaştıkları yabancılarla Avrupa Birliği standartları çerçevesinde CEF B1 PLUS dil düzeyinde hem yazılı hem de sözlü olarak etkili iletişim kurabilmelerini, ulusal ve uluslararası platformlarda yazılı, sözlü ve görsel sunumlarla özgüvenlerini geliştirmeyi, İngilizce kaleme alınmış edebiyat, müzik, tiyatro, sinema gibi sanat eserlerini takip ederek bundan zevk almalarını sağlamayı, dile yönelik kazanımlarını gerçek yaşamla ilişkilendirmelerini hedefliyoruz. Bu amaçla, uluslararası düzeyde ders kitapları ve yenilikçi eğitim teknolojileriyle, ana dili İngilizce olan öğretmenler (native speakers) ile yürütülen ‘Skills' dersleri, ‘Active Learn Online Platform’u, ‘Role Play Skills’ ve münazaralarla öğrencilerimizin eğitimini destekliyoruz.

Öğrencilerimizin dünya çapında geçerliliği olan TOEFL, Cambridge ESOL Young Learners, KET, PET, FCE, IELTS gibi uluslararası sınavlarda başarılı olmalarını , mezuniyet sonrası yurt içinde kabul edildikleri üniversitelerin hazırlık muafiyet sınavlarını kolaylıkla geçebilmelerini ve yurtdışında okuyabilmeleri için gereken tüm uluslararası sınavlarda yeterlilik gösterebilmelerini sağlamayı hedefliyoruz.

Öğrenilen dili geliştirmenin en iyi yolunun, o dili yaşamak, farklı kültürleri, farklı insanları, farklı yaşam biçimlerini öğrenmekle mümkün olduğu fikrinden hareketle TED Çorlu Kolejinde öğrencilerimizin, çevrimiçi yürütülen proje, yazışma, yarışma, yaz dil okulları, yurtdışı gezileri ve uluslararası projelere katılımlarını teşvik ediyoruz.

TED Çorlu Koleji ortaokul öğrencileri, TED Okullarının ilgili kurum ve kuruluşlarla gerçekleştirdiği “Uluslararası Öğrenci Değişim Protokolleri” kapsamında Kanada’da aylık değişim programlarına katılabilir, farklı kültürlerden insanlarla bir araya gelerek vizyonlarını genişletme fırsatı yakalayabilirler.